Προς το περιεχόμενο

Tablet Toshiba Encore WT8-A-102 (139€ @you.gr) [ΤΕΛΟΣ]


tikei

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Το έχω δώσει σε φίλο μου για να περνάει την ώρα του ο οποίος βλέποντας ότι δεν ανάβει πήγε και αγόρασε και άλλο φορτιστή ο οποίος δεν κάνει τίποτα ...

O φορτιστής είναι ΟΚ,το καλώδιο έχει το πρόβλημα...
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 753
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Reset δοκιμασες?

και το δικο μου ειχε κολλησει μια φορα και δεν ανοιγε η οθονη (ακουγοταν ομως η δονηση οποτε πατουσα το windows logo) και πατωντας για ~10 δευτ power & volume- (αν θυμαμαι καλα, μπορει να ειναι και +) εκανε restart και ολα οκ

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Reset δοκιμασες?

και το δικο μου ειχε κολλησει μια φορα και δεν ανοιγε η οθονη (ακουγοταν ομως η δονηση οποτε πατουσα το windows logo) και πατωντας για ~10 δευτ power & volume- (αν θυμαμαι καλα, μπορει να ειναι και +) εκανε restart και ολα οκ

 

Η συσκευή είναι εντελώς νεκρή. Πήγε στο service ήδη και αναμένουμε

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Η συσκευή είναι εντελώς νεκρή. Πήγε στο service ήδη και αναμένουμε

 

αν και off topic μηπως εκανε τιποτα μ... ο φιλος σου και το παιζει κινεζος τωρα? :)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

αν και off topic μηπως εκανε τιποτα μ... ο φιλος σου και το παιζει κινεζος τωρα? :)

 

Καμένη μητρική είχε τελικά. Το κακό είναι ότι επειδή πέρασαν οι ημέρες είναι εκτός DOA επομένως πάει για επισκευή και όχι για αντικατάσταση.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τελικά σήμερα παρέλαβα καινούριο toshiba encore. 

To μηχάνημα είναι αστέρι και το wifi όπως πρέπει  να είναι.

Μπράβο στο you

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

και μετα τη παραλαβη συμμετοχη εδω B)

 

http://www.windowstablet.gr/

Offtopic: Είσαι ο καλύτερος φίλος μου!!! Καταχώρησα ένα Asus Tablet που είχα αγοράσει και σήμερα μου ζήτησαν από τη Microsoft διεύθυνση για να μου στείλουν μια prepaid αξίας ίσης με την αγορά μου=369€!!!! Πως το ξεπληρώνω;;;
  • Like 5
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Offtopic: Είσαι ο καλύτερος φίλος μου!!! Καταχώρησα ένα Asus Tablet που είχα αγοράσει και σήμερα μου ζήτησαν από τη Microsoft διεύθυνση για να μου στείλουν μια prepaid αξίας ίσης με την αγορά μου=369€!!!! Πως το ξεπληρώνω;;;

Αυτα ειναι τα ωραια  :-D πολυ το χαρηκα φιλε Μανο !!! 

Για αυτο το λογο ειμαστε εδω για να μοιραζομαστε οτι βλεπουμε και μπορει να ωφελησει καποιον ...οπως στη περιπτωση σου ....

Αν θυμαμαι καλα βρισκεσε Αθηνα οταν με το καλο ανεβω κερνας μπυριτσα ;)

Παντα τετοια ...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 2 εβδομάδες αργότερα...

 

 

Offtopic: Είσαι ο καλύτερος φίλος μου!!! Καταχώρησα ένα Asus Tablet που είχα αγοράσει και σήμερα μου ζήτησαν από τη Microsoft διεύθυνση για να μου στείλουν μια prepaid αξίας ίσης με την αγορά μου=369€!!!! Πως το ξεπληρώνω;;;

Αυτα ειναι τα ωραια :-D πολυ το χαρηκα φιλε Μανο !!!

Για αυτο το λογο ειμαστε εδω για να μοιραζομαστε οτι βλεπουμε και μπορει να ωφελησει καποιον ...οπως στη περιπτωση σου ....

Αν θυμαμαι καλα βρισκεσε Αθηνα οταν με το καλο ανεβω κερνας μπυριτσα ;)

Παντα τετοια ...

Σήμερα παρέλαβα το δώρο μου απο το φίλο μου τον τίγρη!post-188222-0-14063200-1407265791_thumb.jpgΉδη έχει ξεκινήσει αγωνιώδης αναζήτηση της επόμενης προσφοράς προκειμένου να μην προλάβουν να κλείσουν τριήμερο! Και πάλι ευχαριστώ!Sent from my iPhone using Insomnia
  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 9 μήνες μετά...

το μηχανακι σταματησε να φορτιζει εδω και αρκετες μερες. 

δοκιμασα διαφορους συνδυασμους φορτιστη και καλωδιου, αποτελεσμα μηδεν (μερικες φορες ξεκιναει να φορτιζει, σταματαει μολις το κουνησεις λιγο, αλλα τις τελευταιες μερες σταματησε τελειως).

ολα δειχνουν οτι φταιει μονο το βυσμα του ταμπλετ, γιατι οσες φορες ξαναπηρε μπρος εστω και για λιγα δευτερολεπτα δουλεψε κανονικα.

ανοιξα το καπακι μηπως μπορω να ξανακολλησω ή να αλλαξω το βυσμα αλλα επειδη πρεπει να ξεβιδωσω ολοκληρη την πλακετα το αφησα για να μη χασω την εγγυηση.

πηρα τηλ στην ιντεαλ και μου ζητανε 12 ευρω για να το στειλω στο σερβις τους με την acs απο θεσσαλονικη (αφου σχεδον βριστηκαμε μου ειπαν να βαλω ενα χαρτακι μεσα οτι δεν επιθυμω να χρεωθω τα μεταφορικα).

επειδη δεν τους εμπιστευομαι (ειμαι σιγουρος οτι κατι θα βρουν για να μου χρεωσουν τα μεταφορικα οταν θα το παραλαβω αλλιως δεν θα μου το δινουν, αλλα και για το κοστος επισκευης)

εχει τυχει σε καποιο συμφορουμιτη κατι αναλογο (ειτε η ιδια βλαβη  ειτε πηγαινε-ελα στην ιντεαλ)

και ποιο ηταν το αποτελεσμα?

ευχαριστω

 

Υ.Γ.  κολλητηρι χρησιμοποιω εδω και 30 χρονια  γιαυτο και προσπαθησα να το διορθωσω μονος μου παρα να μπλεξω με τα σερβις τους και να περιμενω κανα μηνα για το μηχανακι .

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderators

Συγνωμη, καλυπτει η εγγυηση το USB φορτισης το οποιο πιθανότατα (αν όχι προφανως) χαλασε από κακη χρηση; Γιατι και πως προκυπτει δηλαδή η επιθυμια να γινει δωρεαν ολο αυτό; (φανταζομαι το βλέπεις ως εντος εγγυησης θεμα, γι αυτό οι αποριες μου)

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Συγνωμη, καλυπτει η εγγυηση το USB φορτισης το οποιο πιθανότατα (αν όχι προφανως) χαλασε από κακη χρηση; Γιατι και πως προκυπτει δηλαδή η επιθυμια να γινει δωρεαν ολο αυτό; (φανταζομαι το βλέπεις ως εντος εγγυησης θεμα, γι αυτό οι αποριες μου)

με μετρια χρηση 6 μηνων ( ας πουμε μια φορτιση τη μερα) μου φαινεται παραλογο να χαλαει το usb φορτισης (το οποιο ειναι κολλημενο σταθερα στην πλακετα) ενος ταμπλετ με αρχικη τιμη πωλησης γυρω στα 400 ευρω. το βυσμα δεν εχει  προβλημα στις επαφες συνδεσης με τον φορτιστη για να φταιει η κακη χρηση,το ειδα και με μεγενθυτικο φακο και το καθαρισα αρα κατα πασα πιθανοτητα  ξεκολλησε απο την πλακετα καποια επαφη. φανταζεστε σε  ολα τα κινητα, λαπτοπ κλπ να θεωρειται φυσιολογικο με μετρια χρηση να χαλανε σε μερικους μηνες ή σε μερικες μερες ολες οι συνδεσεις τους;;;

Υ.Γ.1 να ξανααναφερω οτι δεν εχω προβλημα να αλλαξω ή να κολλησω μονος μου το βυσμα, αλλα το να ξεβιδωσω ολη την πλακετα θα με βγαλει σιγουρα εκτος εγγυησης και για οποιοδηποτε αλλο προβλημα

Υ.Γ.2 το κυριο προβλημα μου ειναι με την ιντεαλ, γιατι πρεπει να χρεωθω τα μεταφορικα για το σερβις ενω ειμαι ΕΝΤΟΣ εγγυησης χωρις να ξερουν τι φταιει (εγω απλως τους ειπα οτι δεν φορτιζει), 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...