Προς το περιεχόμενο

[Sportscam] Xiaomi Yi White 69.99$ (65.82€) @ geekbuying [ΤΕΛΟΣ]


NewUser1

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Έχω προσθέσει στο αρχικό ποστ ένα πινακάκι με τα specs της σε σύγκριση με τον "ανταγωνισμό" για όποιον ενδιαφέρεται και δυσκολεύεται να διαλέξει...

 

Ωραίος.... 

 

Πρόσεξα κάποια λαθάκια όμως, πχ η xiaomi παίρνει μέχρι 64άρα κάρτα και microHdmi έχει και η SJ4000

Δεν ξέρω αν είναι offtopic, εγώ πάντως αυτό το σκ έκανα υποβρύχιες λήψεις με την SJ4000 και ακόμα δεν μπορώ να πιστέψω οτι έχω τέτοια ποιότητα με μια κάμερα που πλήρωσα 40Ε με ΟΛΑ τα αξέσουάρ. 

 

Βέβαια αν δεν την είχα τώρα, μάλλον θα έπαιρνα την xiaomi αυτή τη στιγμή. 

 

Όντως που τη βρήκες στα 40 ;  Στα 59 νόμιζα ότι ήταν όταν ήταν προσφορά...

 

Πάντως το ψιλιάστηκαν οι κινέζοι ότι αυτή η καμερούλα είχε τρελή ζήτηση και την κοπάνησαν προς τα πάνω τη τιμή....

 

Τώρα που κοιτάω την ίδια αλλά με έκδοση wifi είναι στα 77-80... (με τα παρελκόμενα βέβαια)...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 74
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Ωραίος.... 

 

Πρόσεξα κάποια λαθάκια όμως, πχ η xiaomi παίρνει μέχρι 64άρα κάρτα και microHdmi έχει και η SJ4000

 

Οι περισσότερες αναφορές όντως λένε για 64GB αλλά παίρνει μέχρι 128άρα σύμφωνα με το επίσημο site

http://www.mi.com/yicamera/specs/

Για το microhdmi της SJ έχεις δίκιο μου ξέφυγε

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Έχω μπερδευτεί με τόσες action cam, αντίγραφα κλπ :P

 

Xiomi ή Tronsport; Τι λέτε; Η Tronsport είναι στα 78.99 δολάρια και η Xiomi με κάποια βασικά πράγματα βγαίνει κάπου εκεί ίσως και λίγο παραπάνω.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Έχω μπερδευτεί με τόσες action cam, αντίγραφα κλπ :P

 

Xiomi ή Tronsport; Τι λέτε; Η Tronsport είναι στα 78.99 δολάρια και η Xiomi με κάποια βασικά πράγματα βγαίνει κάπου εκεί ίσως και λίγο παραπάνω.

 

Την Tronsport σε αυτά τα λεφτά δεν αξίζει (στα 40 που είχε παίξει ναι.... Παίρνεις την αυθεντική SJCAM SJ4000 με wifi σε αυτά τα λεφτά ή με 60 ευρώ παίρνεις την αυθεντική SJCAM SJ4000 χωρίς wifi... 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Διαβάζω διάφορα προβληματάκια

http://en.miui.com/thread-99876-7-1.html

 

Τα μισά λύνονται με λίγη δουλίτσα, αλλά τα παράσιτα με το wifi ανοιχτό όχι απο ότι είδα. Τουλάχιστον χωρίς να καταργηθεί η κεραία του ασύρματου.

 

Σωστά τα διάβασα ή έχω χάσει κανένα επεισόδιο?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Την τσιμπησα τελικα και εγω και με κατι αλλες ψιλοβλακειουλες βγηκε στο 130αρι.

 

Ανεβασε την τιμη η γνησια αδιαβροχη θηκη (Καθαρα για ψυχολογικους λογους) και το γεγονος οτι ειναι η πρασινομπλε (Γιατι θελει να την παιρνει και η γυναικα....sigh)

 

Μπαταριες παρηγγειλα απο Gearbest μιας και τις εχει σε ξεφτιλα τιμη.

http://www.gearbest.com/action-cameras-sport-dv-accessories/pp_175645.html

 

Η παραγγελια εγινε απο Geekbuying που δεν ειχα ποτε προβληματα γνησιοτητας κλπ. και επειδη ειδα μια εριστικη συμπεριφορα του Gearbest σε εναν τυπο που εφαγε μαιμου σε γειτονικο Forum.

 

 

Καμια φτηνη Class 10 32αρα ή 64αρα βρηκε κανεις;Δεν προλαβα την προσφορα απο το mymemory :/

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

έχω παραγγείλει και παραλάβει απο geekbuying.

πρόβλημα focus, που είναι αυτό που φοβόμουν περισσότερο, δεν φαίνεται να έχω.

ήχος κανονικότατος, wifi παίζει χωρίς να έχω παρατηρήσει κάποιο πρόβλημα.

 

η μπαταρία αδειάζει με σχετικά μεγαλύτερη ταχύτητα απο όση θα ήθελα αλλά δεν ξέρω αν εχω battery drain ή απλά αδειάζει έτσι γρήγορα.

έχω προλάβει να κάνω μόνο ολιγόλεπτα τεστ με τη κάμερα να γράφει και να streamαρει ταυτόχρονα.

ο φακός εισάγει σημαντικό barrel distortion, αναμενόμενο, αλλά η in camera διόρθωση νομίζω οτι βγάζει κάπως παράξενα αποτελέσματα.

το μικρό καπάκι της usb+sdcard θα χαθεί για πλάκα χωρίς θήκη.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderators

εγώ την έβαλα στο κάλαθι...μαζί με όλααααα τα αξεσουάρ το 180άρη έφυγε....  :wacko:

 

 

Την τσιμπησα τελικα και εγω και με κατι αλλες ψιλοβλακειουλες βγηκε στο 130αρι.

...

 

Με τον "ψαρα" λεω οκ, στατιστικα δεν λεει τιποτα.

 

Τωρα διαβαζω τα ιδια και από μελος 2ο και όχι οποιον κι οποιον! Ρε παιδια! 60-70 ευρω κατι και με τα εξτραδακια το πατε 130-180-500; :P

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αφου ερχεται ξεβρακωτη κυριε moderator μας,εμεις φταιμε;

94,99 η λαχανογαλαζοπρασινη πακετο με εξτρα μπαταρια,φορτιστη για 2 μπαταριες,ανταπτορα για αξεσουαρ Go και καποτα για τον φακο (η απλη ειναι on Sale και δεν παιρνει κουπονι για 5% απο την Cammy :( )

 

28,99 η αδιαβροχη γνησια θηκη 

 

Να τα μανι μανι τα 123.98 $

 

Βαλε το ματσουκι οχι σαν Selfie stick για ονομα του Θεου αλλα για καλυτερο κρατημα,το strapon ;) με την μπουκαλα που επιπλεει (http://www.geekbuying.com/item/Floating-Bobber-Hand-Grip-Handle-Mount-Accessory-For-GoPro-Hero-HD-1-2-3-Cameras---Yellow-319998.html) για να μην την ψαρεψω απο τον βυθο,φορτιστη αυτοκινητου με βεντουζα και να το 150αρι.

 

Αυτα τραβαμε αφου χασαμε την Sj4000 στα 40€ για να συμβιβαστουμε με την μετριοτητα :P

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παιδιά ίσως να αναφέρθηκε πουθενά και να μην το βλέπω, αλλά παίζει κανένα κουπόνι και αν ναι ποιό?? 

Βλέπω το φίλο SotosGL και μιλάει για 5%...

 

Κανείς καμιά πληροφορία? :D

 

Ευχαριστώ!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μου εδωσε ενα one time only η Cammy απο το site.

cooperation@geekbuying στειλε ενα email εδω πες του τι θες να παρεις (με τα link) και θα σου δωσει ενα αναλογα τα προιοντα.

 

Προσοχη δεν ισχυει σε προιοντα με την ενδειξη On Sale οποτε παρηγγειλα το πακετο με την εξτρα μπαταρια κλπ που δεν ηταν On Sale (μιας και κοτσαρουν κατι εκπτωσεις 81% οπου γουσταρουν και με αυτον τον τροπο ακυρωνουν τα κουπονια με Flat %) αντι του σχεδιου μου να παρω εξτρα μπαταριες κλπ μονο απο Gearbest.Οποτε εσπασα την παραγγελια στα 2 ακριβα προιοντα που δεν ηταν On sale στην μια και με αξεσουαρ κλπ στην δευτερη και τους εστειλα αλλο email για το πως θα τα στειλουν.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...