Προς το περιεχόμενο

Υπάρχουν Goth στην Ελλάδα;


BlackDarkFlag

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Aν τη βάλεις θα χαρίσεις άπλετο γέλιο σε εκατοντάδες χιλιάδες συνανθρώπους σου. Μην είσαι κακός, μοιράσου.

Θα φάμε μπάν.

 

 

Πάντως την εποχή που είχε άνοδο όντας έφηβος+ περισσότερο χαζούλης από ότι τώρα (2003-2005) το έπαιζα και εγώ λίγο ψευτογκοθάς κυρίως μέσω μουσικής. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 74
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Είδα στην τηλεόραση τα μαύρα μεσάνυχτα που το παίζει επανάληψη και είναι μια τύπισσα η Penny που βάφεται άσπρη, μαύρα μάτια.. το κλασικό στυλ δηλαδή.. υπάρχει ακόμα αυτό στην Ελλάδα; Δηλαδή υπάρχει μέρος/μαγαζί κάτι που μαζεύονται αυτοί; Τα emo οκ τα ήξερα, η μόδα πέθανε αλλά αυτοί;

 

Υπαρχουν καποιοι αλλα το ολο "κινημα" δεν ειναι τοσο εμφανες οσο στην δεκαετοια του 80. Υπαρχουν (ακομα) καποια μαγαζια που παιζουν γκοθ μουσικη, συναυλιες κτλ.

Τωρα σε καποια φαση η λαιλαπα των Link.png Site: ημο αρχισε να υοθετει στοιχεια απο τους γκοθαδες και το γκοθ κινημα τελος παντων και υπηρξε μια ευρυτερη συγχυσμενη κατασταση για καποιο διαστημα.

Τελος, το γκοθ μου ακουγεται καπως νερομενο και βαρετο doom metal αλλα υπαρχουν και φοβερα τραγουδια οπως αυτο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τα παραπάνω ήταν μια χαρά παιδιά, τα είδε ο Λου που γκοθοφέρναν λίγο, τα ψέκασε με αροξόλ (τον φτερωτό Ερμή λίγο πιο πολύ) και να το αποτέλεσμα.

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Υπαρχουν καποιοι αλλα το ολο "κινημα" δεν ειναι τοσο εμφανες οσο στην δεκαετοια του 80. Υπαρχουν (ακομα) καποια μαγαζια που παιζουν γκοθ μουσικη, συναυλιες κτλ.

Τωρα σε καποια φαση η λαιλαπα των Link.png Site: ημο αρχισε να υοθετει στοιχεια απο τους γκοθαδες και το γκοθ κινημα τελος παντων και υπηρξε μια ευρυτερη συγχυσμενη κατασταση για καποιο διαστημα.

Τελος, το γκοθ μου ακουγεται καπως νερομενο και βαρετο doom metal αλλα υπαρχουν και φοβερα τραγουδια οπως αυτο.

λίγα για το doom metal μην βγάλω το σπαθί μου

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

λίγα για το doom metal μην βγάλω το σπαθί μου

Ακουω και γουσταρω Ντουμ Μεταλ. Αν ακουσεις παλιο και πρωιμο γκοθ ειναι πρακτικα ντουμ μεταλ ριφακια με μια-δυο λαθος στροφες. Πολλοι γκοθαδες ακουνε επισης ντουμ, αλλα δεν το παραδεχοντε.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ακουω και γουσταρω Ντουμ Μεταλ. Αν ακουσεις παλιο και πρωιμο γκοθ ειναι πρακτικα ντουμ μεταλ ριφακια με μια-δυο λαθος στροφες. Πολλοι γκοθαδες ακουνε επισης ντουμ, αλλα δεν το παραδεχοντε.

Καλα ναι. ToT, Tristania και τέτοια είχαν αρκετά doom στοιχεία. Μακάρι να βγαίνανε ακόμα δίσκοι σαν το Beyond The Veil και το Velvet Darkness They Fear

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Χαίρομαι που βλέπω doom συζήτηση! Περάστε καμιά βόλτα και στο αντίστοιχο thread στη μουσική!

 

Goth είδα προχθες και στους Agalloch, και δε το περίμενα.

  • Like 4
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ναι

Δεν εκδηλώνονται μέχρι να αρχίσει ο χορός

Μετά δεν σταματάνε

Λοιπόν τα λιπίδια και οι αλογουρές χορεύουν tektonik ενώ το παράωρο με την λευκή-αίματοβαμμένη μπλουζίτσα semi-shuffle και όλα αυτά με industrial μουσική .  :shock:  :cry:

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ρε γιατί όλοι κραζετε τους γκοθάδες, εμένα ακόμα μου αρέσει το στιλ παρόλο που δεν φοράω πλέον κορσέδες, δερμάτινα, καρφια και μαυριλες. Και το Νταντα ηταν γαματο μαγαζι, πρωτο ραντεβού με τον άντρα εκεί είχαμε πάει.

Αντε ολοι οι τρέντηδες πιά.

Ελα ρε θηριο!

Ναι τι εχουν παθει ολοι, λες κ ενοχλουμε κανεναν!( ντυνομαι ετσι οταν πηγαινω σε κανα σχετικο live η παρτυ, περιστασιακα)

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παρατηρείται μια άγρια τουρκογυφτοποίηση της νεολαίας που εμάς τους αρχαίους μας κάνει να αισθανόμαστε 100 χρόνια πιο σύγχρονοι. Γενικά αυτά τα μαγαζιά είναι ήδη εξαφανισμένα. Οι μοντέρνοι πάνε στον Παντελίδη και το Σφακιανάκη. Σε 10 χρόνια θα διασκεδάζουν στου ιμάμη. LOL

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...