Προς το περιεχόμενο

Η ZTE ανακοίνωσε τα χαρακτηριστικά του Axon mini


voltmod

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Όπως αναμενόταν, η ZTE ανακοίνωσε μερικούς μήνες μετά την επίσημη παρουσίαση, τα χαρακτηριστικά του Axon mini, του “μικρού” smartphone της σειράς Axon ενώ επιπλέον επιβεβαίωσε και την παγκόσμια διαθεσιμότητα του.

Έτσι, ενώ από άποψη εμφάνισης διατηρεί όλα τα χαρακτηριστικά της σειράς, έρχεται με μικρότερη οθόνη 5,2 ιντσών τεχνολογίας Super AMOLED ανάλυσης 1080 x 1920 pixels με προστασία που σχηματίζει καμπύλες στα τελειώματα (2.5D) ενώ η εταιρεία επίσης διαφημίζει ότι είναι pressure-sensitive.

 

Στο εσωτερικό του βρίσκεται το νέο SoC της Qualcomm, Snapdragon 616 (quad-core Cortex-A53 1,7GHz και quad-core Cortex-A53 1,2GHz και Adreno 405 GPU μαζί με ενσωματωμένο 4G LTE modem και Bluetooth 4.0) το οποίο συνδυάζεται με 3GB RAM και 32GB επεκτάσιμου αποθηκευτικού χώρου. Η μπαταρία του έχει χωρητικότητα 2800mAh.

 

Δημοσιευμένη Εικόνα

 

Η συσκευή στην πρόσοψη εξοπλίζεται με κάμερα 8,0 Megapixels ενώ στο πίσω μέρος διαθέτει κάμερα 13 Megapixels με phase detection autofocus. Από άποψη ασφάλειας, υποστηρίζονται τρεις βιομετρικές μέθοδοι ταυτοποίησης, με την φωνή, με σάρωση ίριδας και με αισθητήρα ανάγνωσης δαχτυλικών αποτυπωμάτων. Η συσκευή θα κυκλοφορήσει σε Ion Gold, Chromium Silver και Rose Gold και θα κοστίζει €329 (η έκδοση Rose Gold θα κοστίζει €349).

 

Link.png Site: GSMArena

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το θέμα είναι ότι πλέον έχουμε "εκπαιδευτεί" να μη μπορούμε σε μικρές οθόνες!! Ειδικά εμείς που έχουμε κινητό από 5" και πάνω!!! 

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

με τέτοια χαρακτηριστικά , το λένε μινι??? Σούπερ τιμή για αυτά που παρέχει σε σχέση με τα μεγάλα ονόματα!!! Εγώ το γουστάρω με τα χίλια πάντως! Αρκετό για να ξεκαβαλήσουν μερικοί!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το θέμα είναι ότι πλέον έχουμε "εκπαιδευτεί" να μη μπορούμε σε μικρές οθόνες!! Ειδικά εμείς που έχουμε κινητό από 5" και πάνω!!! 

 

εγω πάντως με 5.5 ιντσες οθόνη αισθάνομαι καταπιεσμένος και οχι εκπαιδευμένος.

 

Προσωπικά θα επιδιώξω λίαν συντόμως να πέσω στις 5 και πάλι... Το ιδανικό θα ήταν 4..6 - 4.7... αλλα πολλά ζητώ απο ότι φαίνεται.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

εγω πάντως με 5.5 ιντσες οθόνη αισθάνομαι καταπιεσμένος και οχι εκπαιδευμένος.

 

Προσωπικά θα επιδιώξω λίαν συντόμως να πέσω στις 5 και πάλι... Το ιδανικό θα ήταν 4..6 - 4.7... αλλα πολλά ζητώ απο ότι φαίνεται.

 

Κ εγώ μου εβαλα οριο να πεσω  (το πολυ) στις 5" στην επόμενη αγορα.

Νομίζω παρα εγινε το κακό,σε λιγο θα κουβαλάμε τσαντα.

 

Κι εγώ έχω κάνει "προσπάθεια" αλλά λίγο το οικονομικό λίγο η συνήθεια δεν μπόρεσα να πέσω από τις 5,7" του Note 3!!!

 

Και λέω το οικονομικό επειδή σε αυτή τη κατηγορία (5" οθόνη) λίγα αξιόλογα κινητά κυκλοφορούν!!! 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ρε που φτασαμε 5,2 ιντσες να ειναι mini.Τιμη ποτε θα ξερουμε???

Η συσκευή θα κυκλοφορήσει σε Ion Gold, Chromium Silver και Rose Gold και θα κοστίζει €329 (η έκδοση Rose Gold θα κοστίζει €349).

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ωραια χαρακτηριστικα αλλα τι ποιοτητα κατασκευης θα εχει..

Στο άρθρο-πηγή αναφέρει ότι το σασί είναι από το κράμα αλουμινίου-τιτανίου που χρησιμοποιείται για το Boeing 787 (!)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...