Προς το περιεχόμενο

Επίσημο το νέο LG Ray με 5,5 ιντσών οθόνη και 8MP selfie camera


voltmod

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Η LG ανακοίνωσε επίσημα το LG Ray (X190) το οποίο απευθύνεται σε όσους επιθυμούν να αποκτήσουν οικονομικά ένα smartphone με μεγάλη οθόνη.

Η συσκευή έχει αρκετά κοινά στοιχεία με το LG G4 Stylus και διαθέτει οθόνη LCD IPS με διαγώνιο 5,5 ιντσών που υποστηρίζει ανάλυση 720p (267ppi) και διαθέτει ένα σχετικά εντυπωσιακό, για το κόστος της συσκευής, δίδυμο καμερών, με 8MP στην πρόσοψη και 13MP στο πίσω μέρος (1080p, με LED flash).

 

Το design δανείζεται στοιχεία από το LG G4 με τα πλήκτρα ενεργοποίησης/ απενεργοποίησης και αυξομείωσης της έντασης του ήχου να βρίσκονται κάτω από τον φακό της κύριας κάμερας. Το πάχος του είναι 9,3 χιλιοστά, και ένας από τους λόγους για το αυξημένο σχετικά πάχος είναι η μεγάλη μπαταρία των 3000mAh που ενσωματώνει.

 

Το LG Ray, παρόλο που προσφέρει δύο υποδοχές για κάρτες SIM (προαιρετικά) δεν υποστηρίζει δίκτυα 4G LTE. Βασίζεται στο MediaTek MT6592M SoC, το οποίο ενσωματώνει οκταπύρηνο επεξεργαστή και την GPU Mali-400 και συνοδεύεται από 1GB RAM. Η συσκευή που θα κυκλοφορήσει πρώτα στην Ρωσία θα κοστίζει περίπου €215, ωστόσο στην Ευρωπαϊκή αγορά, εφόσον κυκλοφορήσει θα έχει μάλλον χαμηλότερη τιμή.

 

Δημοσιευμένη Εικόνα

 

Link.png Site: GSMArena

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πόσα meetings για τα hardwares αυτής της συσκευής γίνανε; είμαι σίγουρος τσακώνονταν αν θα μπει, 256mb, 512mb ή να κάνουν την υπέρβαση με το 1gb. Τελικά ευτυχώς αποφασίστηκε να μπει το μεγαλύτερο.

 

LG μας τρολλάρεις;

  • Like 8
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εμένα ή μπαταρία με καλυπτει.οκ decent για κάποιον που θέλει κάνα browsing mail κλπ.τώρα και το moto g 1 gb έχεις πέραν του καινούριου και είναι μια χαρά θα μου πείτε ναι είναι κοντά στο vanilla η motorolla αλλά έχει να κάνει με το τι θες.επίσης την lg τη βρίσκω για service το κινέζο? Τι κάνω?αυτά πληρωνεις στα μεγάλα brand όπως και τη διαφήμιση που έχουν πληρώσει και όλο το brand.οκ meizu xiaomi είναι σοβαρές εταιρίες όπως και ή asus αλλά support?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εμένα ή μπαταρία με καλυπτει.οκ decent για κάποιον που θέλει κάνα browsing mail κλπ.τώρα και το moto g 1 gb έχεις πέραν του καινούριου και είναι μια χαρά θα μου πείτε ναι είναι κοντά στο vanilla η motorolla αλλά έχει να κάνει με το τι θες.επίσης την lg τη βρίσκω για service το κινέζο? Τι κάνω?αυτά πληρωνεις στα μεγάλα brand όπως και τη διαφήμιση που έχουν πληρώσει και όλο το brand.οκ meizu xiaomi είναι σοβαρές εταιρίες όπως και ή asus αλλά support?

 

Η Asus είναι στην Taiwan, όχι κινέζικη.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

exw Doogee F3 pro opoios endiaferete stilte minuma. 

 

Υπαρχει το καταλληλο θεμα των αγγελιων,που μπορεις να μας διαφημισεις οτι θες!

 

Τωρα οσον αφορα το κινητο,πραγματικα πιστευω οτι οι πωλησεις θα πιασουν πατο!Οταν στο ιδιο ευρος τιμης υπαρχουν τοσο ποιοτικα κινητα!

 

Απ'την αλλη,υπαρχουν τοσοι π.χ. στην Ελλαδα που δεν εχουν τις απαιτουμενες γνωσεις και οταν με το καλο μπουν σε οποιοδηποτε απ'τα μεγαλα καταστηματα της χωρα μας,θα τους το πλασαρουν πολυ ευκολα!Το εχω δει να συμβαινει μπροστα μου...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...