Προς το περιεχόμενο

Προσφορά SSD OCZ TRION 240GB 69.90euro.480GB 149,9 euro 960GB 299 euro από Πλαίσιο


maroulisk

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Εγώ λέω να τον πάρεις πάντως.. 

 

ΥΓ: Μη μας κουράζεις ρε Ημίθεε με τις αναλύσεις σου..  :P

Επεξ/σία από stratigos24
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 68
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Εντάξει την ίδια ερώτηση απορία την έχουν πολλά άτομα, μην κοιτάτε μόνο εμένα. Γενικά ρωτάω αν είναι καλώς.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Έχω τον ίδιο εγκατεστημένο σε macbook. Ο δίσκος είναι μια χαρά. Ποτέ δεν μου δημιούργησε πρόβλημα. Απλά να κάνετε όλα τα firmware update

Εγώ βασίζομαι σε αναφορά χρήστη και λέω να τον πάρεις, αλλά όχι για δεύτερο όπως ανέφερες σε προηγούμενο μνμ σου. Βασικά για δεύτερο μην πάρεις κάν SSD, τράβα πάρε έναν WD blue 1 Tb και φάε τα 15 σε πιτόγυρα!

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εντάξει την ίδια ερώτηση απορία την έχουν πολλά άτομα, μην κοιτάτε μόνο εμένα. Γενικά ρωτάω αν είναι καλώς.

Την ιδια απορεια εχουν και αλλα ατομα αλλα δεν σπαμαρουν στο θεμα καθε 3 και λιγο αυτη ειναι η διαφορα.

 

Για οποιον θελει να παρει τον φθηνοτερο 240ρη/500ρη της αγορας ο εν λογω δισκος αξιζει(στα παιχνιδια ουτως ή αλλως διαφορες δεν βλεπεις ακομα και τον γρηγοροτερο να παρεις).Για οποιον ομως θελει καλυτερες ταχυτητες και παραπανω εγγυηση υπαρχουν και αλλες επιλογες αλλα ακριβοτερες.

 

Μην το κουραζουμε το θεμα και γεμιζουμε τσαμπα σελιδες. Για ολα τα πραγματα αν βαλετε ειδικα σε Amazon Αμερικανικο και New egg θα δειτε πολλες αρνητικες αξιολογησεις δεν εχει να λεει κατι αυτο.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ναι, σύμφωνοι όσον αφορά τις κριτικές γενικά σε προιόντα στα site που είπες, αλλά εδώ λέμε ότι στο 50% των αγοραστών (τουλάχιστον στο newegg) τους έμεινε στα χέρια, είτε εξαρχής, είτε μετά από λίγες μέρες, είτε μετά απο 1-2-3 μήνες.

 

Δεν είναι ότι του βάζουν πχ 1/5 επειδή κάποια πράγματα δεν τους άρεσαν κλπ.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ναι, σύμφωνοι όσον αφορά τις κριτικές γενικά σε προιόντα στα site που είπες, αλλά εδώ λέμε ότι στο 50% των αγοραστών (τουλάχιστον στο newegg) τους έμεινε στα χέρια, είτε εξαρχής, είτε μετά από λίγες μέρες, είτε μετά απο 1-2-3 μήνες.

 

Δεν είναι ότι του βάζουν πχ 1/5 επειδή κάποια πράγματα δεν τους άρεσαν κλπ.

Αγαπητε μου μπορει να σου εμφανισει προβλημα και να σου μεινει στο χερι ακομα και ο καλυτερος σκληρος δισκος της αγορας αν εισαι γκαντεμης που λενε και καποιοι,δεν εχει να λεει κατι αυτο. Εγω πχ εχω τον ''σαπιο'' V300 που εχει φαει τοσο θαψιμο στο Insomnia(βεβαια με το δικιο τους για την ταχυτητα του).Αλλα 2.5χρονια τωρα δεν εχει παθει τιποτα και 100% στο Hard disk sentinel.(ασχετως που εγω κοιταζω να παρω αλλο καθως τα 111καθαρα GB δεν φτανουν πλεον και ο δισκος εχει σχεδον γεμισει).Πιστευω να καταλαβαινεις τι εννοω.

 

Αν καποιος φοβαται για τον δισκο αυτο με αυτα που γραφονται ειτε περιμενει αλλη προσφορα αν μπει τωρα τα Χριστουγεννα ειτε αγοραζει ακριβοτερο.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αν σου περισσεύει το 20αρικο αξίζει να πας σε Samsung Evo 850 (250gb) ξεκάθαρα.

Δεν μου περισσευει το 20ρικο αλλα αν ειναι να μην αξιζει θα βρω την ακρη. Ψαχνω τοσο καιρο για φτηνο κ καπως αξιοπιστο. Θα μπει σε μηχανημα (το λαπτοπ της υπογραφης- i54200u/8gb) που το λειτουργω ελαχιστα. Απλα θελω να αλλαξω γιατι με τον HDD που εχει σερνεται.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αν καποιος φοβαται για τον δισκο αυτο με αυτα που γραφονται ειτε περιμενει αλλη προσφορα αν μπει τωρα τα Χριστουγεννα ειτε αγοραζει ακριβοτερο.

 

Αυτό!

 

Καταλαβαίνω τί λές και απλά έγραψα ότι σε πολλούς έμεινε στα χέρια. Κουβέντα κάνουμε και πρέπει να ειπωθεί και αυτό αφού το είδα.

 

Φυσικά μπορεί να πάρεις άλλον ''αξιόπιστο'' όπως λες και να σου μέινει στα χέρια. Απλά εκεί δεν πήγαινες γυρεύοντας.

 

Τέλοσπαντων, δεν λέω σε κανέναν να μην τον πάρει (ούτε θα χαρώ αν τον πάρει κάποιος και του βγάλει πρόβλημα), απλά λέω ότι για εμένα: αξίζει σε αυτή την τιμή αλλά δεν αξίζει με αυτό το ιστορικό προβλήμάτων που έχουν αναφερθεί για αυτόν (από πολλούς χρήστες όχι από 1-2).

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ρε παιδιά σε μηχάνημα i3 να τον πάρω η όχι ; μην κάνετε άδικα ανάλυση.

Μην τον παρεις.

 

(Για προχειρους Η/Υ, τσιμπησα σημερα 3 SanDisk SSD PLUS 240 GB στις 40 λιριτσες εκαστος, ακομη και αν ειναι πιο αργοι, ειναι μακραν πιο αξιοπιστοι και δοκιμασμενοι. Μεταφορικα 7 λιρες για ολους μαζι. Η προσφορα στο αγγλικο αμαζον ισχυει για 6 ωρες ακομη).

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μην τον παρεις.

 

(Για προχειρους Η/Υ, τσιμπησα σημερα 3 SanDisk SSD PLUS 240 GB στις 40 λιριτσες εκαστος, ακομη και αν ειναι πιο αργοι, ειναι μακραν πιο αξιοπιστοι και δοκιμασμενοι. Μεταφορικα 7 λιρες για ολους μαζι. Η προσφορα στο αγγλικο αμαζον ισχυει για 6 ωρες ακομη).

Mε αντικαταβολή δουλεύει εκει?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Έχω τον 240 στο Laptop μου εδώ και 4 μήνες και είναι όλα τέλεια! Πολύ πιο γρήγορη ανταπόκριση και σε 20 sec ανοίγει πλήρως!

Κάτι μη συμβατά με Nvidia που είδα δν ισχύει! Έχει την gt640m 2gb

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μην τον παρεις.

 

(Για προχειρους Η/Υ, τσιμπησα σημερα 3 SanDisk SSD PLUS 240 GB στις 40 λιριτσες εκαστος, ακομη και αν ειναι πιο αργοι, ειναι μακραν πιο αξιοπιστοι και δοκιμασμενοι. Μεταφορικα 7 λιρες για ολους μαζι. Η προσφορα στο αγγλικο αμαζον ισχυει για 6 ωρες ακομη).

καλο αλλα δεν εχω τα μεσα να αγορασω απο εξω οποτε τι προτεινεις ;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 

Έχω τον 240 στο Laptop μου εδώ και 4 μήνες και είναι όλα τέλεια! Πολύ πιο γρήγορη ανταπόκριση και σε 20 sec ανοίγει πλήρως!
Κάτι μη συμβατά με Nvidia που είδα δν ισχύει! Έχει την gt640m 2gb

 

Περι nvidia, αναφεροντουσαν σε mac. Επισημα, δεν παιζει.

καλο αλλα δεν εχω τα μεσα να αγορασω απο εξω οποτε τι προτεινεις ;

Προτεινω να περιμενεις αλλη προσφορα απο Ελλαδα.
Εσυ ξερεις καλυτερα βεβαια που θα τον βαλεις, πχ. αν δεν σε πειραζει να χαθουν δεδομενα και χρονος για διαδικασια αντικαταστασης, τοτε μπορεις να παρεις και αυτον, αφου υπαρχει καλη εγγυηση.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...