Προς το περιεχόμενο

Προσφορά SSD OCZ TRION 240GB 69.90euro.480GB 149,9 euro 960GB 299 euro από Πλαίσιο


maroulisk

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Τον πήρα εγώ σήμερα και τον εγκατέστησα στο laptop. Συνοπτικές διαδικασίες, αυτόματο migrate του licence απο windows 10 χωρίς να χρειαστεί να κάνω κάτι και όλα καλά. 

Δεν έτρεξα test να δώ ταχύτητες κτλ. Θα κάνω σε λίγο τα fw updates αλλα προφανώς σε σχέση με τον μηχανικό είναι μέρα/νύχτα. 18s reboot cycle χωρίς να έχω κάνει κάτι optimize. Μια χαρά.

εδιτ: Ήταν ήδη στο τελευταίο firmware. 11.2

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

έκανα την παραγγελια και θα ήταν να παράλαβω αύριο, αλλά διάβασα ότι είνα ασύμβατος με μοντέλα mac πριν το 2010. Απ' ό,τι αναφέρουν Link.png Site: εδώ θα τον αντικαταστήσουν με ένα oCZ ARC 100. Γνωρίζετε αν αξίζει ο ARC 100? Η επιπλέον καθυστέρηση δε με απασχολεί αλλά ρωτάω από άποψη αξιοπιστίας και vfm. Sorry για το off-topic (αν και μπορεί να ανδιαφέρει κι άλλους επίδοξους αγοραστές)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πόσο απατεωνες μπορει να είναι εκεί στο Πλαισιο ?

Κάνω παραγγελία εχτες (με τιμη 69,90) τον 240gb με παραλαβη απο καταστημα.

Ερχεται επιβεβαιωτικο email.

Σημερα ερχεται άλλο email με προβλημα διαθεσιμότητας.

Στο site υπάρχει με τιμή 99,90 και διαθέσιμο σε 13 καταστηματα.

Οταν τους πηρα τηλέφωνο και τους είπα "για ποιο προβλημα διαθεσιμότητας μιλάτε αφου υπάρχει ακομα στο site" μου απάντησε οτι ειναι όλα εκθεσιακά.

Τα συμπερασματα δικά σας.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

έκανα την παραγγελια και θα ήταν να παράλαβω αύριο, αλλά διάβασα ότι είνα ασύμβατος με μοντέλα mac πριν το 2010. Απ' ό,τι αναφέρουν Link.png Site: http://oczforum.com/forum/discussion/832/problem-with-installing-os-x-to-the-new-ssd-known-incompatibility-no-fix-is-planned">εδώ θα τον αντικαταστήσουν με ένα oCZ ARC 100. Γνωρίζετε αν αξίζει ο ARC 100? Η επιπλέον καθυστέρηση δε με απασχολεί αλλά ρωτάω από άποψη αξιοπιστίας και vfm. Sorry για το off-topic (αν και μπορεί να ανδιαφέρει κι άλλους επίδοξους αγοραστές)

Εχω τον Arc στο σταθερο περιπου ενα χρονο και δουλευει αψογα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Γνωρίζετε αν αξίζει ο ARC 100?

ο ARC100 είναι MLC με καλές επιδόσεις σε αντίθεση με τον Trion. Απλά πριν μεταφέρεις αρχεία, να βάλεις το τελευταίο firmware γιατί διορθώνει ένα bug (λογικά η παρτίδα που θα σου έρθει θα έχει σίγουρα το τελευταίο firmware από τη μάνα του απλά στο λέω να το επιβεβαιώσεις).

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...