Προς το περιεχόμενο

speed date


yoman

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Δεκτό ναι. Απλά όπως ανέφερα και πριν ο καθένας με τα γούστα του. Σε άλλους αρέσει σε άλλους όχι. Αρκεί να μην πέφτουν κατηγορίες

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 72
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Εντάξει ρε παιδί μου, σε φόρουμ συζητήσεων είμαστε, δεν είναι κακό να αναλύσει λίγο παραπάνω την γνώμη του. Αντί για κατηγορίες, δείτε και το σαν συζήτηση.

Εμένα αυτό που δεν μου αρέσει είναι ότι είναι υπερβολικά στημένο και μηχανικό. Είναι χ άτομα, έχεις τόσο χρόνο να μιλήσεις με τον καθένα, σημειώνεις σε ένα χαρτάκι αν σου άρεσε κλπ.

 

Το να βγεις με κοινή παρέα να σου γνωρίσουν κάποιον - κάποια που μπορεί να σε ενδιαφέρει μου φαίνεται πιο ανθρώπινο.

(Για να το συγκρίνουμε με κάτι που του μοιάζει).

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το στημένο από την άλλη βέβαια έχει και τα θετικά του. Όπως για παράδειγμα το ότι ακριβώς επειδή ξέρεις τι θα συναντήσεις, πας προετοιμασμένος όπως και όλοι εκεί πέρα οπότε αυτό διευκολίνει κατά πολύ την όποια κατάσταση. Σε ένα ραντεβού πχ μπορεί να γνωρίσεις νέο κόσμο αλλά δεν ξέρεις σε τι φάση είναι ο άλλος, σε τι φάση είσαι εσύ ο ίδιος κτλ.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderators

Aπο τοτε που ειχα δει αυτο το βιντεο οταν ειχε βγει, μου εχει κολλησει να το κανω καποια στιγμη. Φαινεται να εχει πλακα.

Παντως δεν κρινω κατι τετοια, αρκετοι εχουμε κανει απειρες βλακειες ανα διαστηματα, ειτε περιλαμβανουν την προσεγγιση του αντιθετου φυλου ειτε οχι. Εκει θα κολλησουμε? :lol:

 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

πολυ μπουρου μπορου κι απο τηγανιτα τιποτα εισαστε,

τελικα θα μας πει κανεις αν εκανε τιποτα ή τσαμπα καει η λαμπα;

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το στημένο από την άλλη βέβαια έχει και τα θετικά του. Όπως για παράδειγμα το ότι ακριβώς επειδή ξέρεις τι θα συναντήσεις, πας προετοιμασμένος όπως και όλοι εκεί πέρα οπότε αυτό διευκολίνει κατά πολύ την όποια κατάσταση. Σε ένα ραντεβού πχ μπορεί να γνωρίσεις νέο κόσμο αλλά δεν ξέρεις σε τι φάση είναι ο άλλος, σε τι φάση είσαι εσύ ο ίδιος κτλ.

Γι'αυτό είπαμε ότι ταιριάζει σε κάποιους αλλά όχι σε κάποιους άλλους :) Κάποιοι βρίσκουν αρνητικά αυτά που κάποιοι άλλοι βρίσκουν θετικά!

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 

Το να βγεις με κοινή παρέα να σου γνωρίσουν κάποιον - κάποια που μπορεί να σε ενδιαφέρει μου φαίνεται πιο ανθρώπινο.

(Για να το συγκρίνουμε με κάτι που του μοιάζει).

 

Αυτό δεν είναι απόλυτο. Πχ αν είστε παρέα όλο μαντραχαλέοι ή κοριτσοπαρέα δύσκολα να σου γνωρίσουν κόσμο αντίθετου φύλου, ή στην κοινή παρέα να είναι άτομα με τελείως διαφορετικά ενδιαφέροντα από εσένα

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αυτό δεν είναι απόλυτο. Πχ αν είστε παρέα όλο μαντραχαλέοι ή κοριτσοπαρέα δύσκολα να σου γνωρίσουν κόσμο αντίθετου φύλου, ή στην κοινή παρέα να είναι άτομα με τελείως διαφορετικά ενδιαφέροντα από εσένα

Εννοώ η έξοδος να γίνει γι'αυτό το σκοπό, να γνωριστούν δύο άνθρωποι που μπορεί να ταιριάξουν.

 

(Στα speed dates γνωρίζεις κόσμο με παρόμοια ενδιαφέροντα; Δηλώνεις τι είδους κόσμο θα ήθελες να γνωρίσεις δηλαδή;  )

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εννοώ η έξοδος να γίνει γι'αυτό το σκοπό, να γνωριστούν δύο άνθρωποι που μπορεί να ταιριάξουν.

 

(Στα speed dates γνωρίζεις κόσμο με παρόμοια ενδιαφέροντα; Δηλώνεις τι είδους κόσμο θα ήθελες να γνωρίσεις δηλαδή ;)

Δεν ξέρω πως δουλεύει το σύστημα ,αλλά υποθέτω πως μπορείς να πας σε speed dates με κοινό κριτήριο πχ την λογοτεχνία ή με άτομα από κάποια περιοχή.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Και κάποιος άλλος έκανε και το βρήκε αξιοπρεπές. Ποιος κερδίζει;

 

 

Η αξιοπρέπεια και στις 2 περιπτώσεις.

Αυτό που ήθελα να πω ήταν πως είτε δεν είναι απόλυτο αυτό που είπε ο defacer είτε ανήκω στο 10% του.

 

έκανε εξωτερικο εννοεί

 

όχι speed date

 

αν έκανε speed date, 

στο εξωτερικο τουλάχιστον δε θα το έβρισκε καθολου αναξιοπρεπές

 

δεν κατάλαβα τι το αναξιοπρεπες υπάρχει να μιλάς με κάποιους ανθρώπους

 

θα πρέπει να είναι κανείς τέρμα συνεσταλμένος... σε βαθμό αρρωστημένο σχεδόν, για να θεωρεί οτι το να μιλήσει με αγνώστους ειναι αναξιοπρεπες. Και δε θα πρέπει να έχει καθολου χιουμορ

 

αναξιοπρεπή είναι άλλα πράγματα, πραγματα σοβαρά που θιγουν τους άλλους και τον εαυτό σου

για παράδειγμα το να μιλάς με αγένεια στους άλλους, να βρίζεις, να τους αγγιζεις χωρις να το επιθυμουν και ένα σωρό άλλα 

 

το να μιλήσεις σε ένα καφέ απο που και ως που ειναι αναξιοπρεπές;

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

πολυ μπουρου μπορου κι απο τηγανιτα τιποτα εισαστε,

τελικα θα μας πει κανεις αν εκανε τιποτα ή τσαμπα καει η λαμπα;

Ξέρεις πολλά σημεία εσύ που πηδάνε εύκολα και βγαζουνε ντελάλη? Χαχα
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 1 χρόνο αργότερα...

προέκυψε χτες αυτή η συζήτηση στην παρέα

 

http://www.sdex.gr/

 

ακούω γνώμες

 

το χει δοκιμάσει κανείς;

έχει πλάκα;

Το έχω δοκιμάσει εγώ και 3 φίλοι μου που παρακίνησα να πάμε μαζί, ακόμα κλαίω τα 50€ που έσκασα για εγράφη, ουδέποτε με ξανακαλέσανε, και όταν τους έπαιρνα τηλ μου λέγανε θα σας καλέσουμε, στο τέλος μου είπαν και το κορυφαίο οτι ήμουν μη δημοφιλής και αυτός ήταν ο λόγος που δε με καλούν το ακούσαμε και αυτό  

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τι ξεθαβεις ρε μαν?

Επι του θεματος,κατεβαστε κανα tinder που ειναι και τσαμπα και αφηστε τις μ@λ@κιες τυπου sex and the city.

Μην αντιγραφετε μοδες απο τον πιο προβατιστικο λαο στον πλανητη.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Το θέμα έχει κλειδωθεί
Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...