Προς το περιεχόμενο

speed date


yoman

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Εδώ είναι με το χρονόμετρο σαν να κάνεις αγώνα όμως, 5 λεπτά σου λέει και ό,τι προλάβεις! Επιμένω όμως ότι δεν έχουν σχέση μεταξύ τους. Άλλο η δουλειά, άλλο η σχέση δύο ανθρώπων.

Δεν καταλαβαίνω γιατί δίνεις σημασία σε πράγματα που νομίζω πως είναι τελείως ανούσια όσον αφορά το θέμα μας.

 

Ο παραλληλισμός που έκανα είναι: κοσκίνισμα στα γρήγορα. Τίποτα λιγότερο, τίποτα περισσότερο.

 

Άλλο δουλειά, άλλο σχέση, ναι ΟΚ. Εσύ κάνεις κοσκίνισμα στα γρήγορα κοιτώντας τα γκομενάκια στο μπαρ και κόβοντας άμεσα αυτές που δε σου κάνει κούκου η φάτσα τους; Το ίδιο κάνει και το πρώην αφεντικό μου όταν βλέπει υποψήφιο. Κοσκίνισμα για να κοπεί η πλέμπα. Δε μας ενδιαφέρει πού γίνεται και από ποιόν.

 

5 λεπτά και ο,τι προλάβεις και τι να λέει αυτό; Άμα είσαι στο supermarket ή σε καμιά ουρά ή περιμένεις μετρό και δεις τη γυναίκα των ονείρων σου πόση ώρα θα έχεις στη διάθεσή σου;

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 72
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

τα πάντα παίζονται με τι διάθεση πάει ο άλλος

 

αν κάποιος πάει για το χαβαλέ φαντάζομαι οτι θα του φανεί αστείο

αν πάει με ελπίδες να συναντήσει το σύντροφο της ζωής του, το πιο πιθανό ειναι να απογοητευτεί και να ξενερώσει. 

 

Ωστόσο όμως θεωρώ οτι οι περισσότεροι πα΄νε για χαβαλέ, όπως κάνουμε και με όλες τις δραστηριότητες της ζωής μας, 

 

Αν προκύψει ωστόσο στην πορεία κάτι αξιόλογο, ακόμα καλύτερα

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν καταλαβαίνω γιατί δίνεις σημασία σε πράγματα που νομίζω πως είναι τελείως ανούσια όσον αφορά το θέμα μας.

 

Ο παραλληλισμός που έκανα είναι: κοσκίνισμα στα γρήγορα. Τίποτα λιγότερο, τίποτα περισσότερο.

 

Άλλο δουλειά, άλλο σχέση, ναι ΟΚ. Εσύ κάνεις κοσκίνισμα στα γρήγορα κοιτώντας τα γκομενάκια στο μπαρ και κόβοντας άμεσα αυτές που δε σου κάνει κούκου η φάτσα τους; Το ίδιο κάνει και το πρώην αφεντικό μου όταν βλέπει υποψήφιο. Κοσκίνισμα για να κοπεί η πλέμπα. Δε μας ενδιαφέρει πού γίνεται και από ποιόν.

 

5 λεπτά και ο,τι προλάβεις και τι να λέει αυτό; Άμα είσαι στο supermarket ή σε καμιά ουρά ή περιμένεις μετρό και δεις τη γυναίκα των ονείρων σου πόση ώρα θα έχεις στη διάθεσή σου;

Τι να σου πω ρε συ, δεν το βλέπω ίδιο με κανένα από τα παραδείγματα που δίνεις :) Επίσης αυτό με το χρόνο, που βλέπεις τον άλλον 5 λεπτά και μετά πας στον επόμενο δεν μου φαίνεται ανούσιο, ίσα ίσα το βασικό στοιχείο είναι. Speed date λέγεται!

 

Όλο αυτό το κόνσεπτ όπως το γράψανε τα παιδιά δεν μου κάνει καθόλου.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τι να σου πω ρε συ, δεν το βλέπω ίδιο με κανένα από τα παραδείγματα που δίνεις :) Επίσης αυτό με το χρόνο, που βλέπεις τον άλλον 5 λεπτά και μετά πας στον επόμενο δεν μου φαίνεται ανούσιο, ίσα ίσα το βασικό στοιχείο είναι. Speed date λέγεται!

 

Όλο αυτό το κόνσεπτ όπως το γράψανε τα παιδιά δεν μου κάνει καθόλου.

 

Cool, μόνο μη μπερδεύεις το δε σου κάνει εσένα με το δεν έχει νόημα.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Cool, μόνο μη μπερδεύεις το δε σου κάνει εσένα με το δεν έχει νόημα.

Σωστά, αν δεν ήταν ξεκάθαρο εννοούσα ότι εγώ δεν βλέπω νόημα. Προφανώς για κάποιους θα έχει για να πηγαίνει τόσος κόσμος!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πραγματικά παίζει να χει πολύ γέλοιο όλη φάση και στη τελική που ξέρεις μπορεί να βρεις κ το άλλο σου μισό...
(ώπα,ωπα...παρα έγινα ρομαντικός) και στη τελική μπορεί και να πη@@ξεις! :P

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ολοι όλες εξω το παίζουν δυκολοι δύσκολες και μετά κοιτανε για speed dating. Θυμήθηκα τη φράση ενός φίλου που ξεράθηκα στα γέλια σκεπτομενος ποσο αληθινό ειναι αυτό που έλεγε, "και είπα να της πω, δεν είναι κρίμα να πάμε σπίτια μας και να τον παίζουμε ο ένας με τον άλλο?"

Αν πήγαινα ο χαβαλές θα ήταν η προφαση, κατά βάθος θα πήγαινα μπας και μου κάτσει τιποτα. Δεν το θεωρώ κακό σε περίπτωση που όντως στις δραστηριότητες της ζωής σου δεν έρχεσαι σε επαφή με αρκετό κόσμο.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το αστείο (ή και όχι αστείο, ανάλογα πώς το βλέπει κανείς) είναι ότι από τις απαντήσεις και μόνο μπορείς με 90% επιτυχία να ξεχωρίσεις αυτούς που απαντάνε σε "έχουν κάνει εξωτερικό" και "δεν έχουν κάνει".

 

Εγώ έχω κάνει και είπα πως το βρίσκω αναξιοπρεπές.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Και κάποιος άλλος έκανε και το βρήκε αξιοπρεπές. Ποιος κερδίζει;

 

Η αξιοπρέπεια και στις 2 περιπτώσεις.

Αυτό που ήθελα να πω ήταν πως είτε δεν είναι απόλυτο αυτό που είπε ο defacer είτε ανήκω στο 10% του.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Η αξιοπρέπεια και στις 2 περιπτώσεις.

Αυτό που ήθελα να πω ήταν πως είτε δεν είναι απόλυτο αυτό που είπε ο defacer είτε ανήκω στο 10% του.

 

Μου αρέσει που κατάλαβες το 10% (και "τυχαίο" νούμερο φυσικά) αλλά δεν είσαι σίγουρος αν ήταν απόλυτο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μου αρέσει που κατάλαβες το 10% (και "τυχαίο" νούμερο φυσικά) αλλά δεν είσαι σίγουρος αν ήταν απόλυτο.

 

Με το απόλυτο ήθελα να εκφράσω ευγενικά την περίπτωση να κάνεις λάθος γενικότερα και επειδή έχεις δίκιο ως προς την κακή μου διατύπωση επαναδιατυπώνω:

 

"Αυτό που ήθελα να πω ήταν πως είτε δεν σωστό αυτό που είπε ο defacer είτε ανήκω στο 10% του."

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Με το απόλυτο ήθελα να εκφράσω ευγενικά την περίπτωση να κάνεις λάθος γενικότερα και επειδή έχεις δίκιο ως προς την κακή μου διατύπωση επαναδιατυπώνω

Φυσικά και μπορεί να κάνω λάθος. Μπήκα είδα στα γρήγορα τι γίνεται, μου φάνηκε λίγο αστείο και λίγο προβλέψιμο, γαργάλησε λίγο και το confirmation bias μου, το έγραψα. Και αν κάνω λάθος γενικότερα θα χαρώ να με διορθώσει κάποιος για να μη το ξανακάνω.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...