Προς το περιεχόμενο

Τον ερχόμενο μήνα, ο Mark Zuckerberg θα δείξει την Τεχνητή Νοημοσύνη που δημιούργησε για να ελέγχει το σπίτι του!


voltmod

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Πριν λίγο καιρό είχαμε αναφερθεί στο σύστημα Τεχνητής Νοημοσύνης που στοχεύει να δημιουργήσει ο Mark Zuckerberg, ο CEO της Facebook, μέσα στο 2016 ώστε να ελέγχει αυτομάτως όλες τις λειτουργίες στο σπίτι του, και να τον βοηθάει στην δουλειά του, όπως περίπου συμβαίνει και με τον Jarvis στο σπίτι του Tony Stark (Iron Man).

Από ότι φαίνεται λοιπόν, ο Mark Zuckerberg κατάφερε να φτιάξει το σύστημα Τεχνητής Νοημοσύνης, και είναι έτοιμος να το δείξει στο κοινό. “Το έφτασα στο σημείο όπου είμαι σε θέση να ελέγξω τον φωτισμό, να ελέγξω τις πόρτες και να ελέγξω την θερμοκρασία” είπε σε ένα Facebook Q&A στην Ρώμη, στην Ιταλία αυτή την εβδομάδα. “Το τελειώνω” συμπλήρωσε.

 

Ο Mark Zuckerberg είπε επίσης ότι ελπίζει να έχει ένα demo του εγχειρήματος διαθέσιμο κάποια στιγμή μέσα στον επόμενο μήνα, και πιστώνει την επιτυχία της ΑΙ στην ομάδα μηχανικών του στο Facebook. “Είναι εκπληκτικό γιατί συνεργάζομαι με όλους αυτούς τους μηχανικούς στο Facebook που κάνουν εξαιρετική δουλειά με την Τεχνητή Νοημοσύνη στην αναγνώριση φωνής, στην αναγνώριση προσώπου” είπε. “Το έχω προγραμματίσει ώστε τώρα, όταν περπατάω ως την πόρτα μου, την πύλη μου, δεν είναι απαραίτητο να βάλω κάποιον κωδικό ή κάτι τέτοιο για να εισέλθω, όπως ένα κλειδί, αφού βλέπει το πρόσωπο μου και μου επιτρέπει να περάσω”.

 

O Mark Zuckerberg είπε ότι για την ώρα το σπίτι, προς μεγάλη απογοήτευση της συζύγου του, ανταποκρίνεται μόνο στην δική του φωνή. “Θα της δώσω πρόσβαση μόλις το ολοκληρώσω” είπε.

 

Link.png Site: Engadget

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 35
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοφιλείς Ημέρες

O Mark Zuckerberg είπε ότι για την ώρα το σπίτι, προς μεγάλη απογοήτευση της συζύγου του, ανταποκρίνεται μόνο στην δική του φωνή. “Θα της δώσω πρόσβαση μόλις το ολοκληρώσω” είπε.

 

 

Χαχαχα trollarei τη συζυγό του.. καλό :D

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Η ζήλεια των LOSERS εδώ μέσα για μερικούς υερπετυχημενους ανθρώπους και εταιρίες τύπου Microsoft,Apple, zuckerberg έχει φτάσει σε άλλο επίπεδο και δεν περιγραφεται
Προσκυνατε τα φτωχά linux και την κακόμοιρη Google "που δεν είναι σαν όλες τις άλλες " και
GET A LIFE LOSERS....

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πραγματικα τωρα τελευταια στα παντα τιποτα καλο νεο δεν βλεπουμε - ολο βλεπαμε pokemon go,,double dog,,facebook messangers,,Intel & AMD να βγαζουν οτι να ναι επεξεργαστες,,Ιntel που θελει usb c και να καταργησει το 3,5mm,,να βγαινουν κινητα οτι να ναι (ειδικα της Sony)

 

Πότε θα δουμε κανα νεο το οποιο να ειναι ουσιώδες και κατι καινοτόμο ????

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πραγματικα τωρα τελευταια στα παντα τιποτα καλο νεο δεν βλεπουμε - ολο βλεπαμε pokemon go,,double dog,,facebook messangers,,Intel & AMD να βγαζουν οτι να ναι επεξεργαστες,,Ιntel που θελει usb c και να καταργησει το 3,5mm,,να βγαινουν κινητα οτι να ναι (ειδικα της Sony)

 

Πότε θα δουμε κανα νεο το οποιο να ειναι ουσιώδες και κατι καινοτόμο ????

Η καταργηση της αρχαιας 3.5mm jack επερεπε να εχει  γινει εδω και καιρο παντως .

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Για ποιο λογο να καταργηθεί απο την στιγμη που εχει δυνατότητα να το συνδεσεις σε ηχοσυστημα,hifi,ενίσχυση κλπ ?? Ειναι σαν να λεμε οτι βγαινει καινούργιο αυτοκίνητο χωρις ρόδες αλλα με αερα. Η ροδα δηλ που ανακαλύφθηκε παρα πολλα πριν και χρησιμοποιείται μέχρι σήμερα γιατι να καταργηθεί ??

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...