Προς το περιεχόμενο

To Galaxy S8 δε θα παρουσιαστεί στο Mobile World Congress το Φεβρουάριο


Hal9000

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Στα πλαίσια των συνεντεύξεων που ακολούθησαν τη συνέντευξη τύπου για τα αίτια ανάφλεξης του Galaxy Note 7, η Samsung δια μέσου του επικεφαλής κινητής τηλεφωνίας D.J Koh, ανακοίνωσε ότι το Galaxy S8 δε θα κάνει την εμφάνισή του στη Βαρκελώνη και στην έκθεση MWC στα τέλη Φεβρουαρίου.

Παρόμοιες πληροφορίες υπήρχαν και τις προηγούμενες εβδομάδες, με την αιτιολογία ότι η κορεατική εταιρεία προχωρά σε μια σειρά από πρόσθετους ελέγχους για να αποφευχθούν παρόμοια φαινόμενα με αυτά του Galaxy Note 7. Πάντως για την ώρα η Samsung δεν επιβεβαιώνει ότι αυτός είναι ο λόγος για την καθυστέρηση στην κυκλοφορία του Galaxy S8, με τον προκάτοχό του να έχει παρουσιαστεί για πρώτη φορά τον περασμένο Φεβρουάριο στην MWC και να κυκλοφορεί ένα μήνα μετά σημειώνοντας σημαντική επιτυχία. Η πιθανότερη πλέον ημερομηνία παρουσίασης της συσκευής, υπολογίζεται κάπου μέσα στον Απρίλιο και επί αμερικανικού εδάφους όπως έχει συμβεί και με άλλες ναυαρχίδες της εταιρείας.

 

Για το Galaxy S8 πάντως η Samsung έχει αρκετές αλλαγές στα σχέδια της, έχοντας ξεκινήσει ήδη μια σειρά από διαρροές για τα σημαντικότερα χαρακτηριστικά του. Σ' αυτά ξεχωρίζει αρχικά η οθόνη η οποία θα καταλαμβάνει σχεδόν ολόκληρη την εμπρόσθια όψη της συσκευής, με τη Samsung να καταργεί για πρώτη φορά τη χρήση του πλήκτρου Home. Άλλες αλλαγές αφορούν την παρουσία λειτουργίας όμοιας με αυτή του Continuum των Windows 10 Mobile, αλλά και την απουσία της κλασσικής θύρας ακουστικών 3,5mm.

 

Link.png Site: VentureBeat

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πιστεύω πως μετά την αποτυχία με το Note7 η Samsung θα έρθει με το S8 και θα κάνει χαμούληηηη.

 

Πιο πολυ χαμουλη θα εκανε αμα εβαζε στο ηδη πετυχημενο s7 edge μια μπαταρια 4000mah με μια πιο καλη καμερα και το ονομαζε s8 και αφηνε τα home button κ τα ακουστικα στην ησυχια τους.

  • Like 5
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πιο πολυ χαμουλη θα εκανε αμα εβαζε στο ηδη πετυχημενο s7 edge μια μπαταρια 4000mah με μια πιο καλη καμερα και το ονομαζε s8 και αφηνε τα home button κ τα ακουστικα στην ησυχια τους.

Αυτό υποθέτω πως γνωρίζεις ότι είναι μια δική σου υποκειμενική άποψη...  όπως επίσης το s7 edge δεν έχει καμία σχέση με την ιστορία του Note7 άλλα και με τους σκοπούς που θέλει να πετύχει η εταιρεία.

  • Like 5
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αυτό υποθέτω πως γνωρίζεις ότι είναι μια δική σου υποκειμενική άποψη...

 

Ναι εχεις δικιο,μονο εμενα βολευει το home button και μονο εγω ακουω μουσικη.

  • Like 6
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πιο πολυ χαμουλη θα εκανε αμα εβαζε στο ηδη πετυχημενο s7 edge μια μπαταρια 4000mah με μια πιο καλη καμερα και το ονομαζε s8 και αφηνε τα home button κ τα ακουστικα στην ησυχια τους.

 

 

Ας υποθέσυμε πως οι φήμες ειναι αληθινές. Θες να μου πεις πως ενα τηλέφωνο 5,7 ιντσων στο μεγεθος του S7 Edge, με 4000 μπαταρία, καλύτερη οθονη, καμερα, μνημη, cpu και gpu θα σε χαλαγε;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πιστεύω πως μετά την αποτυχία με το Note7 η Samsung θα έρθει με το S8 και θα κάνει χαμούληηηη.

Οντως. Ειδικά αν ισχύει η τιμούλα που κυκλοφορεί σε διάφορα techsites κοντά στα 900€ ή και πιο πάνω με την ισοτιμία, θα κάνει χαμούλη. 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ας υποθέσυμε πως οι φήμες ειναι αληθινές. Θες να μου πεις πως ενα τηλέφωνο 5,7 ιντσων στο μεγεθος του S7 Edge, με 4000 μπαταρία, καλύτερη οθονη, καμερα, μνημη, cpu και gpu θα σε χαλαγε;

Και βάλε...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ας υποθέσυμε πως οι φήμες ειναι αληθινές. Θες να μου πεις πως ενα τηλέφωνο 5,7 ιντσων στο μεγεθος του S7 Edge, με 4000 μπαταρία, καλύτερη οθονη, καμερα, μνημη, cpu και gpu θα σε χαλαγε;

 

Πανω κατω τα ιδια λεμε.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ναι εχεις δικιο,μονο εμενα βολευει το home button και μονο εγω ακουω μουσικη.

Ελεύθερα μπορείς να πας σε κάποια άλλη πρόταση, δεν νομίζω να σε κρατάει κάποιος ή να σου επιβάλλει να το αγοράσεις.

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

τα σαμσουνγκ στο mobile world congress

τα αηφον κάθε Σεπτέμβριο

ο κολιος τον Αύγουστο

και εμεις μπουχτιζουμε κλιμακωτα με τα προβλεπόμενα τους

α ρε να ηταν μια ευκαταστατη ζωρα κ το δανεικο χρημα να έρεε αφθονο για σταρτ απ επιχειρήσεις..

θα φτιαχναμε εφαμιλλα τηλέφωνα

κ μη βιαστεις να με κατηγορησεις φιλε insomniac

θα σε πληρωνα για φανμποι μου :) :)

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...