Προς το περιεχόμενο

Vodafone 10GB internet Δώρο


ziaba

Προτεινόμενες αναρτήσεις

@panos7, αν εννοείς ότι δεν λειτουργεί το Hotspot, ακολούθησε αυτά τα βήματα :

 

Vodafone Hotspot fix (no root needed)

 

Ρυθμίσεις,

Ασύρματο και δίκτυα - περισσότερα,

δίκτυα κινητής τηλεφωνίας,

πάνω πάνω (αν έχεις τοποθετήσει 2 κάρτες) επιλέγεις την καρτέλα VODAFONE GR,

ονόματα σημείου πρόσβασης,

πάνω πάνω γράφει APN και έχει στα δεξιά 3 τελίτσες, πάτησε εκεί και επίλεξε Επαναφορά στις προεπιλογές,

από τα 3 επιλέγεις αυτό που σου δίνει σήμα όταν επιλέγεις να έχεις ενεργά δεδομένα. είναι άλλη επιλογή για αυτούς που έχουν κάρτα, άλλη επιλογή για αυτούς που έχουν σύνδεση. εγώ με κάρτα επιλέγω το VF Internet (πάτησε μέσα στο κυκλάκι στα δεξιά) και συνεχίζω με αυτό.

μετά πατάς πάνω στο "Vf Internet" και προσθέτεις ΜΟΝΟ μία επιλογή, εκεί που λέει "Τύπος APN" επιλέγεις το "dun" και μετά οκ.

πατάς το πλήκτρο back όσες φορές χρειαστεί για να επιστρέψεις στην Home Screen (αν πατήσεις το home button δεν κρατάει την πρόσθεση του dun) και είσαι έτοιμος.

 

το είχα βρει πριν από περίπου 2-3 χρόνια, το είχα γράψει σε άλλο φόρουμ, και όσοι το έχουν δοκιμάσει , έχει δουλέψει.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

@panos7, αν εννοείς ότι δεν λειτουργεί το Hotspot, ακολούθησε αυτά τα βήματα :

 

Vodafone Hotspot fix (no root needed)

 

Ρυθμίσεις,

Ασύρματο και δίκτυα - περισσότερα,

δίκτυα κινητής τηλεφωνίας,

πάνω πάνω (αν έχεις τοποθετήσει 2 κάρτες) επιλέγεις την καρτέλα VODAFONE GR,

ονόματα σημείου πρόσβασης,

πάνω πάνω γράφει APN και έχει στα δεξιά 3 τελίτσες, πάτησε εκεί και επίλεξε Επαναφορά στις προεπιλογές,

από τα 3 επιλέγεις αυτό που σου δίνει σήμα όταν επιλέγεις να έχεις ενεργά δεδομένα. είναι άλλη επιλογή για αυτούς που έχουν κάρτα, άλλη επιλογή για αυτούς που έχουν σύνδεση. εγώ με κάρτα επιλέγω το VF Internet (πάτησε μέσα στο κυκλάκι στα δεξιά) και συνεχίζω με αυτό.

μετά πατάς πάνω στο "Vf Internet" και προσθέτεις ΜΟΝΟ μία επιλογή, εκεί που λέει "Τύπος APN" επιλέγεις το "dun" και μετά οκ.

πατάς το πλήκτρο back όσες φορές χρειαστεί για να επιστρέψεις στην Home Screen (αν πατήσεις το home button δεν κρατάει την πρόσθεση του dun) και είσαι έτοιμος.

 

το είχα βρει πριν από περίπου 2-3 χρόνια, το είχα γράψει σε άλλο φόρουμ, και όσοι το έχουν δοκιμάσει , έχει δουλέψει.

Εννοω οτι αν το κανω hotspot το καταλαβαινει η voda και δεν τα υπολογιζει απο τα 10gb. Το λεει αλλωστε και στο μνμ που σου στελνει...δηλαδη με το κολπακι αυτο που λες τα βλεπει σαν τα τρως κανονικα απο τα 10 gb?
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Εννοω οτι αν το κανω hotspot το καταλαβαινει η voda και δεν τα υπολογιζει απο τα 10gb. Το λεει αλλωστε και στο μνμ που σου στελνει...δηλαδη με το κολπακι αυτο που λες τα βλεπει σαν τα τρως κανονικα απο τα 10 gb?

Δύσκολο το βλέπω να γίνεται

Επεξ/σία από coyote2
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εννοω οτι αν το κανω hotspot το καταλαβαινει η voda και δεν τα υπολογιζει απο τα 10gb. Το λεει αλλωστε και στο μνμ που σου στελνει...δηλαδη με το κολπακι αυτο που λες τα βλεπει σαν τα τρως κανονικα απο τα 10 gb?

τι λέει στο μήνυμα?
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

τι λέει στο μήνυμα?

Λεει οτι τα δωρεαν gb ισχυουν για ιντερνετ απο το κινητο σας και δεν μοιραζονται με αλλες συσκευες...

 

Εγω παντως εβαλα tethering, μπηκα με το ταμπλετ και δεν μου αφαιρει mb απο το εταιρικο προγραμμα

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

καλημέρα ,
το μήνυμα που έρχεται γράφει " TA ΔΩPEAN GB IΣXYOYN ΓIA INTERNET AΠO TO KINHTO ΣAΣ KAI ΔEN MOIPAZONTAI ME AΛΛEΣ ΣYΣKEYEΣ. "
με το παραπάνω μήνυμα τι καταλαβαίνω :
η vodafone δεν εξηγεί ξεκάθαρα αν επιτρέπει (ή όχι) το hotspot/tethering των 10gb , ή αν δεν υποστηρίζει διαμοιρασμό μέσω υπηρεσίας σε άλλα κινητά (πχ στέλνω λεπτά για να πάρω mbs που έχει η whats up) . δεν μπορώ να γνωρίζω τι ισχύει , από τη στιγμή που έχω CU και δεν μπορώ να κάνω τον έλεγχο , δεν μπορώ να απαντήσω .
απλώς ανέφερα τη ρύθμιση που χρειάζεται (και η εξυπηρέτηση πελατών της vodafone μέχρι και σήμερα δεν τη λέει , λες και είναι κανένα μυστικό) για να μπορεί να δουλέψει το hotspot/tethering στην Vodafone.
10gb είναι αυτά , αν έχετε και κάποιο άλλο πακέτο με mbs , δοκιμάστε το hotspot και αφήστε ένα μήνυμα από κάτω για να ξέρουμε και οι υπόλοιποι ποιου πακέτου mbs καταναλώνει .
για την ιστορία και μόνο , σε ανάλογο πακέτο στη CU κατανάλωνε mbs της προσφοράς και τα mbs μου ήταν διαθέσιμα όσα ακριβώς πριν την προσφορά . εδώ όμως είναι συμβόλαιο .

 

edit: @panos7 , ωραία . παρακολούθησε το λίγες ώρες ακόμα , και ξαναγράψε αν όντως καταναλώνει τα mbs της προσφοράς . ελπίζω να βοήθησα :)

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εννοεί τις 4sharing κάρτες και όχι το Hotspot από τη συσκευή.

 

και εγω αυτο πιστευω. δεν μπορει να ξερει τι κανει ο καθε ενας στο τηλεφωνο του, ουτε εχει προσβαση σε αυτο.

απλα με αυτο εννοει οτι τα mb της προσφορας τα δεινει στις primary καρτες ομιλιας-ιντερνετ οπου αυτες ειναι σε κινητα τηλεφωνα, ενω για τις 4sharing secondary καρτες που ειναι μονο για internet δεν δινει την προσφορα.

το θεμα ειναι να το τσεκαρει καποιος οτι οντως συμβαινει η το εχουν αφησει ελευθερο αλλα δεν το λενε και ετσι θα μπορουσαμε να κανουμε χρηση της προσφορας και απο τις δευτερες καρτες. οχι τιποτε αλλο, αλλα εγω την δουλευω σε στικακι και με βοηθαει πολυ

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

και εγω αυτο πιστευω. δεν μπορει να ξερει τι κανει ο καθε ενας στο τηλεφωνο του, ουτε εχει προσβαση σε αυτο.

Δε θα ήμουν τόσο σίγουρος. Πάροχος μπορεί να ξέρει παραπάνω πράγματα από τα περί κλήσεων

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...