Προς το περιεχόμενο

Η ASUS θα ανακοινώσει σύντομα το Zenfone 3 Go


voltmod

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Από ότι φαίνεται η ASUS σκοπεύει να αναστήσει την “budget” σειρά “Go” με το Zenfone 3 Go. Το πρωτότυπο Zenfone Go (ZC500TG) δανειζόταν στοιχεία από την σχεδιαστική γλώσσα της σειράς Zenfone 2, συμπεριλαμβανομένης της αψιδωτής οπίσθιας όψης και της θέσης της κύριας κάμερας στο πίσω μέρος.

Το Zenfone 3 Go όπως ήταν αναμενόμενο έχει περισσότερα κοινά στοιχεία με την οικογένεια Zenfone 3, με την πλάτη να είναι επίπεδη και το φινίρισμα να έχει την αίσθηση του βουρτσισμένου αλουμινίου. Δεν υπάρχουν πλήκτρα ενσωματωμένα στη πλάτη του ενώ διαθέτει τρία capacitive πλήκτρα στην πρόσοψη.

 

Η ASUS αυτή τη φορά προτίμησε να τοποθετήσει την κάμερα στην αριστερή, πάνω γωνία του πίσω μέρους ακολουθώντας μία περισσότερο “ασφαλή” σχεδιαστική φιλοσοφία, που έχουμε δει και από άλλες εταιρείες όπως οι Oppo, Vivo και Meizu.

 

Πέρα από την εικόνα που διέρρευσε για τη νέα συσκευή της ASUS έχουμε και μία “εικόνα” για τα χαρακτηριστικά του, που σύμφωνα με φήμες περιλαμβάνουν οθόνη 5,0 ιντσών ανάλυσης 720p, Snapdragon 410 SoC, 2GB RAM, 16GB storage με δυνατότητας επέκτασης, 5,0 Megapixels εμπρόσθια κάμερα και κύρια κάμερα 13 Megapixels που συνοδεύεται από Soft LED flash (για όμορφες selfies σύμφωνα με την ASUS) και βασίζεται σε αισθητήρα με εικονοστοιχεία που έχουν μέγεθος 1,4μm.

 

H συσκευή επίσης περιλαμβάνει στον εξοπλισμό της dual MEMS μικρόφωνα για τη μείωση του θορύβου καθώς και Five-Magnet ηχεία. Το νέο Zenfone 3 Go αναμένεται να κυκλοφορήσει τον Μάιο και θα στοιχίζει περίπου €150.

 

Link.png Site: GSMArena

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ποτέ ξανά asus. κάτοχος ze551ml. Πολύ καλή συσκευή, τρεχει ασταματητα εδώ και 1 χρονο και 4 μήνες (αγορά στα 340 απο eshop σε eshopspecial) αλλα ρε παιδιά δεν υπάρχει υποστήριξη. Η συσκευή πήρε android 6 τον Αύγουστο του 16 (όταν ανακοινώθηκε το Nugat) και 10 μερες μετα εβγαλαν downgrade γιατι το Upgrade σε 6αρα ηταν κομικοτραγικό. Τελικά πήραμε σωστη 6αρα πριν εναμιση μηνα περίπου. Αλλα εκτός απο αυτό, πολλές εφαρμογες δεν υποστιρίζονται απο Intel Chipset.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ποτέ ξανά asus. κάτοχος ze551ml. Πολύ καλή συσκευή, τρεχει ασταματητα εδώ και 1 χρονο και 4 μήνες (αγορά στα 340 απο eshop σε eshopspecial) αλλα ρε παιδιά δεν υπάρχει υποστήριξη. Η συσκευή πήρε android 6 τον Αύγουστο του 16 (όταν ανακοινώθηκε το Nugat) και 10 μερες μετα εβγαλαν downgrade γιατι το Upgrade σε 6αρα ηταν κομικοτραγικό. Τελικά πήραμε σωστη 6αρα πριν εναμιση μηνα περίπου. Αλλα εκτός απο αυτό, πολλές εφαρμογες δεν υποστιρίζονται απο Intel Chipset.

δεν ξερω πως ειναι στα κινητα οσον αναφορα το hardware σε υπολογιστες ειναι αριστη αλλα το συνοδευτικο software ασε, μια ζωη θεματα

θυμαμαι ειχα παρει την asus gtx 275 και μου πετουσε μπλε οθονες βρε απο δω απο κει τι ειναι μεχρι που βρηκα οτι εφταιγε το συνοδευτικο προγραμμα

και στο τωρινο συστημα παλι δεν δουλευουν ολα τα προγραμματα σε συσκευες που εχω καθως και στο ρουτερ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εκμεταλευεται το ονομα της και προσπαθει να κρατησει πολλα καρπουζια κατω απο την μασχαλη, φτιαχνοντας και προσπαθωντας να μπει σε αγορες με καταξιωμενους κατασκευαστες.Θα παρει ομως των μπουλο παραμασχαλα, καθως φτυνει και χ@ζει εκει που καποτε επινε νερο.Στις μητρικες και καρτες γραφικων.Οπου μεσω αυτων εχτισε το ονομα και εγινε οτι εγινε.Ειδη νιωθει την ανασα ζεστη απο τις MSI-ASROCK-GIGABYTE-EVGA.

 Εγω παντως ειμαι φαν της σε μητρικες και VGA, αλλα σε επομενα build μαλλον δεν θα την προτιμησω.

 Για τα κινητα της, ο θεος να τα κανει, αθλια.Αν καποιοι τα αγορασαν ειναι λογω ονοματος.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Έχω (και χρησιμοποιώ σαν βασικό τηλέφωνο) το zenfone 5 (Intel CPU/2GB Ram) σχεδόν 3 χρόνια.

Τα πρώτα 1,5-2 χρόνια είχε συνεχείς αναβαθμίσεις. Ξεκίνησε από 4.3 και έφτασε σε 5.01 όπου και σταμάτησε. Πολλά πράγματα (π.χ. dialer, messages)  είναι στο Play και αναβαθμίζονται ακόμα σε τακτική βάση.

Δεν έχω κάποιο σπουδαίο παράπονο.... Αν χρειαστώ κάποια στιγμή τηλέφωνο θα ξανακοιτάξω τι έχει η Asus, το συγκεκριμένο πάντως δε με συγκίνησε... (για entry evel ίσως να ήταν καλό)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ποτέ ξανά asus. κάτοχος ze551ml. Πολύ καλή συσκευή, τρεχει ασταματητα εδώ και 1 χρονο και 4 μήνες (αγορά στα 340 απο eshop σε eshopspecial) αλλα ρε παιδιά δεν υπάρχει υποστήριξη. Η συσκευή πήρε android 6 τον Αύγουστο του 16 (όταν ανακοινώθηκε το Nugat) και 10 μερες μετα εβγαλαν downgrade γιατι το Upgrade σε 6αρα ηταν κομικοτραγικό. Τελικά πήραμε σωστη 6αρα πριν εναμιση μηνα περίπου. Αλλα εκτός απο αυτό, πολλές εφαρμογες δεν υποστιρίζονται απο Intel Chipset.

Το upgrade ειναι προαιρετικο και εδωσε και downgrade για οσους δεν ηθελαν να το κρατησουν.

Αν πατε σε αλλη εταιρεια, αναλογα ποια βεβαια, θα διαπιστωσετε οτι πολλες εταιρειες δεν δινουν καν ικανοποιητικα update, ή δινουν ελαχιστα και αραια.

Και το λεω εως πρωην κατοχος ζεν 2 και τωρα νεου zte axon 7, δυνατοτερο και ακριβοτερο και ηδη μου εχουν λειψει τα update της asus τοσο στο λειτουργικο οσο και στις εφαρμογες (στο zte ουτε λογος για αναβαθμισεις εφαρμογων).

 

Επισης, το ζεν 2, ηταν και παραμενει ακομη (!!) η καλυτερη dual active συσκευη στα χρηματα της, για να παρεις καλυτερο dual active, πας σε 400-500 ευρω.

Για intel, πασο, ετσι και αλλιως εχει σταματησει καιρο τωρα και η ιδια η intel, εχει μεριδιο ευθυνης για τις ασυμβατες εφαρμογες, μαζι εχει σταματησει και η asus τους intel, στο ζεν 3 δεν υπαρχουν.

 

 

Ειχα παρει το zenfone laser 2 περσι απο σιγκαπουρη για να το εχω στο εξωτερικο! Αισχος ποιοτητα, αισχος ολα

 

Επισης πολλοι αναφερουν εμπειρια απο 1 μοντελο, ξεχνωντας οτι βγαζει πολλα μοντελα, απο 100 εως 700+ ευρω. Ασφαλως δεν ειναι ολα τα ιδια, οπως ισχυει και στις αλλες καταξιωμενες εταιρειες.

 

 

Εκμεταλευεται το ονομα της και προσπαθει να κρατησει πολλα καρπουζια κατω απο την μασχαλη, φτιαχνοντας και προσπαθωντας να μπει σε αγορες .....

 Για τα κινητα της, ο θεος να τα κανει, αθλια.Αν καποιοι τα αγορασαν ειναι λογω ονοματος.

Αντιθετως, πολλοι χρηστες (δες reviews αμαζον κλπ) ειναι ευχαριστημενοι απο τα κινητα της asus, προσωπικα σουπερ ευχαριστημενος απο το 2,4 ζεν 2 που ειχα για 1,5 χρονο και το εχω κρατησει, δεν θελω ουτε να το πουλησω.

Ειπαμε εχει για ολα τα βαλαντια.

Επιπλεον, δεν εχει πολλα χρονια που μκηκε σε αυτην την αγορα, μια χαρα τα πηγε για εισοδο σε αγορα με τοσους αλλους.

 

 

Έχω (και χρησιμοποιώ σαν βασικό τηλέφωνο) το zenfone 5 (Intel CPU/2GB Ram) σχεδόν 3 χρόνια.

Τα πρώτα 1,5-2 χρόνια είχε συνεχείς αναβαθμίσεις. Ξεκίνησε από 4.3 και έφτασε σε 5.01 όπου και σταμάτησε. Πολλά πράγματα (π.χ. dialer, messages)  είναι στο Play και αναβαθμίζονται ακόμα σε τακτική βάση.

Δεν έχω κάποιο σπουδαίο παράπονο.... Αν χρειαστώ κάποια στιγμή τηλέφωνο θα ξανακοιτάξω τι έχει η Asus, το συγκεκριμένο πάντως δε με συγκίνησε... (για entry evel ίσως να ήταν καλό)

Το χρονοδιαστημα αναβαθμισεων που αναφερεις, ειναι φυσιολογικο. Οταν κυριως εξαλειφθουν τα περισσοτερα bugs, μετα σταματανε τις συχνες αναβαθμισεις. Το ιδιο ισχυει γενικοτερα και στις αλλες εταιρειες, καλως εχοντων των πραγματων, δηλ. καπου 1,5-2 χρονια, μετα τα μοντελα ξεπερνιουνται απο τα επομενα στην σειρα.

 

Εχεις δικιο που θα ξανακοιταξεις, καλα θα κανεις, ελπιζω μονο να βελτιωσουν την διαθεσιμοτητα και τις τιμες επακολουθα στα νεα μοντελα, ανακοινωνουν πχ ζεν 3  Μαιο και ακομη δεν το εχουν διαθεσει σωστα στην αγορα, με αποτελεσμα οι τιμες να ειναι ακριβες στα λιγα μαγαζια.

Μεχρι να βγει το 3 σε χαμηλοτερες τιμες, θα ανακοινωσουν ζεν 4 αυτον τον Μαιο...

Περιμενα μηνες να δω πτωση τιμων ή ανταγωνισμο μαγαζιων με καλυτερες προσφορες για το zen 3 deluxe και απογοητευτηκα και "αναγκαστικα" πηγα σε αλλη μαρκα, μονο γι'αυτο τον λογο.

Μου εχει λειψει παραυτα το asus σαν αισθηση, μαλλον θα βαλω τις εφαρμογες του στο zte για να το ξανανιωσω :-)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Οι τιμές μπορούν να μειωθούν για τα μεσαία περίπου κινητά που αφορά όλους τους χρήστες, πάντως νομίζω ότι στην ίδια κατηγορία υπάρχουν οικονομικές προτάσεις με τα ίδια χαρακτηριστικά...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Έχω ζεν 2 και ζεν 3 και είναι κορυφαία κινητά χωρίς να κολλάνε πουθενά.Τώρα έχω φέρει Vernee Apollo που είναι πάρα πολύ γρήγορο με μόνο πρόβλημα που λύθηκε στο δεύτερο update το fingerprint

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

SD φοράει η 3η γενιά Λεωνίδα!

Δεν ειναι το θεμα μου μονο ο επεξεργαστής όσο το support της asus όταν οι αλλες συσκευές παιρνουν 7αρα και συ με το flagship της συγκεκριμένης εταιρίας μένεις ακομα στην 5αρα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...