Προς το περιεχόμενο

To Galaxy Note 8 θα παρουσιαστεί επίσημα στις 23 Αυγούστου στη Νέα Υόρκη


Hal9000

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Οι φήμες επιβεβαιώθηκαν, με τη Samsung να ανακοινώνει πριν λίγο την επόμενη μεγάλη παρουσίαση Unpacked η οποία θα πραγματοποιηθεί στις 23 Αυγούστου στη Νέα Υόρκη.

Αν και δεν υπήρχε καμία αμφιβολία, η πρόσκληση επιβεβαιώνει ότι θα δούμε για πρώτη φορά το Galaxy Note 8, σε μια κρίσιμη κυκλοφορία για την κορεατική εταιρεία μετά το περσινό φιάσκο με το Galaxy Note 7 και την οριστική απόσυρσή του λίγες εβδομάδες μετά την κυκλοφορία του. Η Samsung φέρεται να διατηρεί την ίδια ονομασία ενώ η συσκευή αναμένεται να είναι εντυπωσιακή και στον τομέα της εμφάνισης αλλά και στα τεχνικά χαρακτηριστικά όπου και διαπρέπει κάθε χρόνο ως η δεύτερη ναυαρχίδα της εταιρείας.

 

Με βάση τις πληροφορίες, το Galaxy Note 8 θα διαθέτει οθόνη 6,3 ιντσών που θα διακρίνεται για τα ελάχιστα περιθώρια περιμετρικά όπως συμβαίνει και με το Galaxy S8. Αυτό επιτρέπει στη Samsung να διατηρεί περίπου τις ίδιες διαστάσεις με το περσινό μοντέλο το οποίο διέθετε οθόνη 5,7 ιντσών, ενώ όλα δείχνουν ότι η εταιρεία θα προχωρήσει σε σημαντική αλλαγή και στην αναλογία διαστάσεων. Στο εσωτερικό οι πληροφορίες επιμένουν για παρουσία του Snapdragon 835, 6GB μνήμη, διπλή κάμερα στο πίσω μέρος αλλά και μπαταρία με χωρητικότητα 3.300mAh, μικρότερη ακόμα και από αυτή που βρίσκουμε στο Galaxy S8+, κάτι που ίσως έχει σχέση με τα περσινά προβλήματα.

 

Όπως πάντα, το S-Pen stylus θα συνοδεύει τη συσκευή σε δική του θέση, με μεγαλύτερη ακρίβεια αλλά και δυνατότητα χρήσης ακόμα και κάτω από το νερό. Φυσικά μία από τις ανακοινώσεις που αναμένεται να μας απασχολήσουν μετά το τέλος της παρουσίασης είναι η τιμή της συσκευής η οποία θα το φέρει στην κορυφή των προτάσεων της Samsung.

 

Η παρουσίαση της Samsung θα μεταδοθεί ζωντανά μέσα από το επίσημο κανάλι της εταιρείας στο YouTube στις 6.00μμ, ενώ θα έχουμε μια πρώτη επαφή με τη συσκευή μία εβδομάδα μετά στο Βερολίνο και στην έκθεση IFA όπου το Galaxy Note 8 θα κάνει το ευρωπαικό του ντεμπούτο.

 

Το άρθρο είναι χορηγία του Κωτσόβολου
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ωραίο το τηλεφωο αυτό αλλα εγώ θα πω το εξής.Η ώρα ανάρτησης της είδησης,αντιπροσωπεύει επακριβώς τον τίτλο του σάιτ...καιρό είχα να δω κάτι τέτοιο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ειχα το νοτε 3 και 4 .. οι καλυτερες συσκευες .. θα ειχα παρει το 7 

 

ελπιζω η σαμ να μη βαλει κουμπι μπιξμπυ ειναι το μονο πραγμα που μου τη σπαει στο σ8+

 

και μπαταρια 3.300 ?? μμ στο s8+ κραταει πολυ καλα αλλα ακομα πιο μικρη εδω? μηπως ειναι πιο αποδοτικη? θα δουμε

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Έλα να αρχίσουμε :) Σχόλια περί εκρήξεως, Υπερβολές και το κλασσικό Apple is doomed.

 

Στο θέμα όμως: Περίμενα πραγματικά την Samsung να μην κάνει το ελεεινό της Apple και αναφέρομαι στην διπλή κάμερα στο ακριβότερο μεγαλύτερο μοντέλο. Θα μπορούσε να την βάλει σε όλα τα μοντέλα μιας και είναι οι ναυαρχίδες της.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Θα απαντήσω σε εσένα σαν το πρώτο μου comment σε αυτό το site .

 

Το κουμπί της Bixby οπως και η ιδια η bixby ειναι αυτο που θα μας βοηθήσει περισσότερο από τις άλλες υπηρεσίες του κινητού. Και επισης υπαρχει μεγαλη πιθανοτητα η Ελληνικη innoetics που ανήκει στην Samsung να κάνει την Bixby να μιλάει Ελληνικά. Σκέψου την ώρα που σερφάρεις στο internet να δώσεις μια εντολή στην βοηθό να σου κάνει μια αλλη εργασία η μα στείλεις ένα επείγον μήνυμα ενώ οδηγείς χωρίς καν να κοιτάξεις το κινητό.

 

ειχα το νοτε 3 και 4 .. οι καλυτερες συσκευες .. θα ειχα παρει το 7

 

ελπιζω η σαμ να μη βαλει κουμπι μπιξμπυ ειναι το μονο πραγμα που μου τη σπαει στο σ8+

 

και μπαταρια 3.300 ?? μμ στο s8+ κραταει πολυ καλα αλλα ακομα πιο μικρη εδω? μηπως ειναι πιο αποδοτικη? θα δουμε

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Θα απαντήσω σε εσένα σαν το πρώτο μου comment σε αυτό το site .

 

Το κουμπί της Bixby οπως και η ιδια η bixby ειναι αυτο που θα μας βοηθήσει περισσότερο από τις άλλες υπηρεσίες του κινητού. Και επισης υπαρχει μεγαλη πιθανοτητα η Ελληνικη innoetics που ανήκει στην Samsung να κάνει την Bixby να μιλάει Ελληνικά. Σκέψου την ώρα που σερφάρεις στο internet να δώσεις μια εντολή στην βοηθό να σου κάνει μια αλλη εργασία η μα στείλεις ένα επείγον μήνυμα ενώ οδηγείς χωρίς καν να κοιτάξεις το κινητό.

 

ειχα το νοτε 3 και 4 .. οι καλυτερες συσκευες .. θα ειχα παρει το 7

 

ελπιζω η σαμ να μη βαλει κουμπι μπιξμπυ ειναι το μονο πραγμα που μου τη σπαει στο σ8+

 

και μπαταρια 3.300 ?? μμ στο s8+ κραταει πολυ καλα αλλα ακομα πιο μικρη εδω? μηπως ειναι πιο αποδοτικη? θα δουμε

Δεν έχεις χρησιμοποιήσει να υποθέσω μέχρι στιγμής άλλους Assistant.. μπορείς να δώσεις εντολές στην Assistant της Google, η οποία είναι ανοιχτή και υποστηρίζει πολλές υπηρεσίες.

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν ξέρω πώς απαντάω σε αυτο το site εντομεταξύ.

Φιλε μου Έχω δοκιμάσει σε Android google assistant,Cortana και Hood(Τα 2 τελευταία είναι σε beta)αλλά η bixby αν δεν έχεις παρακολουθήσει είναι in app related και άρα ενώ με τις άλλες βοηθούς μπορείς απλώς να ανοίξεις ένα app αλλά δεν μπορείς να απαντήσεις σε μια επαφή πχ του Viber χωρίς να αγγίξεις το κινητό.

 

 

 

Δεν έχεις χρησιμοποιήσει να υποθέσω μέχρι στιγμής άλλους Assistant.. μπορείς να δώσεις εντολές στην Assistant της Google, η οποία είναι ανοιχτή και υποστηρίζει πολλές υπηρεσίες.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν ξέρω πώς απαντάω σε αυτο το site εντομεταξύ.

Φιλε μου Έχω δοκιμάσει σε Android google assistant,Cortana και Hood(Τα 2 τελευταία είναι σε beta)αλλά η bixby αν δεν έχεις παρακολουθήσει είναι in app related και άρα ενώ με τις άλλες βοηθούς μπορείς απλώς να ανοίξεις ένα app αλλά δεν μπορείς να απαντήσεις σε μια επαφή πχ του Viber χωρίς να αγγίξεις το κινητό.

 

 

 

Δεν εννοώ την Google App εννοώ την Assistant που πρωτοέβαλαν στο Pixel Phone, το ίδιο προσβάσιμη στην κατηγορία εφαρμογών είναι και η Siri του iPhone, πρόσβαση σε εφαρμογές, αποστολή χρημάτων, κάλεσμα ταξί κλπ. Η Bixby δεν είναι κάτι το τρομερό προς το παρόν τουλάχιστον. Μία ακόμα έξυπνη Assistant σε αρχικό στάδιο, έχει ακόμα χώρο για εξέλιξη. Ως Android χρήστης μπορείς να κάνεις τα παραπάνω που θες με την Assistant της Google μιας και είναι διαθέσιμη για τους Developer σε όλες τις μοντέρνες Android συσκευές. Η Bixby από την άλλη είναι περιορισμένη στις τελευταίες ναυαρχίδες της Samsung, οπότε μην ελπίζεις να δεις υποστήριξη τρίτων εφαρμογών σύντομα. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

πεφτει πολυ hate και δεν μπορω να καταλαβω τον λογο...πως γινεται και τιποτα δεν σας αρεσει ποτε... ολο κατι σας φταιει... και να πω οτι τα δουλευετε ολοι εσεις και εχετε αποψη.... αργοσχολοι μαλλον που απλα βγαζουν την μιζερια τους επανω σε καθε νεα τεχνολογια και εξελιξη με βαση τις απιστευτες γνωσεις τους!!!

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πολύ μικρή μπαταρία. Μάλλον θέλουν να το παίξουν safe, αλλά μήπως το παρακάνουν;

Καλά τόσο άσχημη διαχείριση κάνει το Android και σας είναι λίγα τα 3300mAh?  :huh:

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...