Προς το περιεχόμενο

To Galaxy Note 8 θα παρουσιαστεί επίσημα στις 23 Αυγούστου στη Νέα Υόρκη


Hal9000

Προτεινόμενες αναρτήσεις

οτι χρηση και να κανεις...κινητο ειναι. δηλαδη σε ποιον τομεα εχετε βρει μεγαλυτερες και καλυτερες μπαταριες και τις θελετε να χωρεσουν στα 7-8χιλιοστα ???? τοση δυναμη σε τοσο μικρο χωρο δυσκολο να την βολεψεις με την υπαρχουσα τεχνολογια στις μπαταριες.

 αν θελεις να λιωνεις 2 μερες στο κινητο παρε ενα powerbank και βρες την ησυχια σου.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

οτι χρηση και να κανεις...κινητο ειναι. δηλαδη σε ποιον τομεα εχετε βρει μεγαλυτερες και καλυτερες μπαταριες και τις θελετε να χωρεσουν στα 7-8χιλιοστα ???? τοση δυναμη σε τοσο μικρο χωρο δυσκολο να την βολεψεις με την υπαρχουσα τεχνολογια στις μπαταριες.

 αν θελεις να λιωνεις 2 μερες στο κινητο παρε ενα powerbank και βρες την ησυχια σου.

Εδω και 2 χρονια η Xiaomi βαζει σχεδον σε ολη τη σειρα redmi μπαταρια 4100mah. Ενδεικτικα το redmi note 4 εχει παχος 8,5mm. 

Το ερωτημα ειναι γιατι στις υπολοιπες εταιριες (samsung, lg, apple, sony, htc,...) "δεν χωραει".

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

πεφτει πολυ hate και δεν μπορω να καταλαβω τον λογο...πως γινεται και τιποτα δεν σας αρεσει ποτε... ολο κατι σας φταιει... και να πω οτι τα δουλευετε ολοι εσεις και εχετε αποψη.... αργοσχολοι μαλλον που απλα βγαζουν την μιζερια τους επανω σε καθε νεα τεχνολογια και εξελιξη με βαση τις απιστευτες γνωσεις τους!!!

 

Το hate πέφτει από ανθρώπους που είτε υποστηρίζουν κάτι άλλο φανατικά ή απλά δεν έχουν τα λεφτά να το αγοράσουν και το θεωρούν ως το μέγα αρνητικό+βάλε την ημιμαθεια που υπάρχει.

Στο θέμα μας: Περιμένω να δω τα αποκαλυπτήρια του note 8 αλλά βάση διαφόρων πηγών μάλλον η τιμή θα είναι κοντά στα 1200€.

Φαίνεται στο θέμα κοστολόγησης,η Samsung, πλέον ακολουθεί τα βήματα της Apple, γιατί και το καινούριο iPhone λένε ότι θα βγει στα 1200 το μικρό μοντέλο και 1400 το μεγάλο.

Άντε να δούμε.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

αν και λέω αν ισχύουν τα χαρακτηριστικά που βλέπω κι εδώ τότε λέμε για ένα S8 με πενάκι... και με διπλάσια πλέον φημολογούμενη τιμή!!! 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν εννοώ την Google App εννοώ την Assistant που πρωτοέβαλαν στο Pixel Phone, το ίδιο προσβάσιμη στην κατηγορία εφαρμογών είναι και η Siri του iPhone, πρόσβαση σε εφαρμογές, αποστολή χρημάτων, κάλεσμα ταξί κλπ. Η Bixby δεν είναι κάτι το τρομερό προς το παρόν τουλάχιστον. Μία ακόμα έξυπνη Assistant σε αρχικό στάδιο, έχει ακόμα χώρο για εξέλιξη. Ως Android χρήστης μπορείς να κάνεις τα παραπάνω που θες με την Assistant της Google μιας και είναι διαθέσιμη για τους Developer σε όλες τις μοντέρνες Android συσκευές. Η Bixby από την άλλη είναι περιορισμένη στις τελευταίες ναυαρχίδες της Samsung, οπότε μην ελπίζεις να δεις υποστήριξη τρίτων εφαρμογών σύντομα. 

ξερεις τι δεν ειναι κακο το βιχβυ το χρησιμοποιω λιγο ..ειναι σαν συνοψη οταν το ανοιξεις αλλα το κουμπι δεν επρεπε να το βαλουν ολο κατα λαθος πατιεται

 

το ιος ειναι πιο φινο και πιο optimized ..μην ξεχνας τοι το ανδροιδ δουλευει σε ενα σωρο κινητα απο διαφορους κατασκευαστες και διαφορετικο hardware αλλα ναμαι ειλικρινης μεχρι και το 6s που δοκιμασα(ειχα) kai to 7 που τοχει η δικια μου και ειναι με ενα φορτιστη στο χερι τα ανδροιδ κρατανε πολυ καλυτερα σε θεμα μπαταριας.. υποψιν το nougat πολυ καλο

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Η Μπαταρία είναι όντως πολύ μικρή!

Είχα s7 edge και έβγαζε 2 μέρες.

Μετά το s8 plus έβγαζε 1 μέρα αφού μείωσαν τη μπαταρία και μεγάλωσε η οθόνη.

Τώρα μειώνουν ακόμη περισσότερο τη μπαταρία.

Ούτε μια μέρα δεν βλέπω να βγάζει δυστυχώς.

Εκτός αν δούμε κάποια καινούργια τεχνολογία!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μην το γενίκευεις. Εγώ είχα την καλύτερη

Εξυπηρέτηση 2 φορές που την χρειάστηκα. Άλλωστε είναι η μοναδική εταιρεία που έχει σέρβις παντού. Βέβαια υπάρχουν και άλλες επιλογές εκεί έξω με καθόλου σέρβις αλλά με το ίδιο κόστος αγοράς. Οι λεγόμενοι "αεριτζιδες"

 

Ωραίες συσκευές αλλά κάκιστη after sale εξυπηρέτηση και εγγύηση η Samsung, εδώ στην Ελλάδα τουλάχιστον.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderators

Θεωρητικά το Bixby κουμπι δεν μπορει να γίνει remapped? Ακομα κι αν δεν γίνεται ακομα, ειμαι σίγουρος πως θα γίνεται συντομα μεσω xda.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Σε καμία περίπτωση δεν θα ήθελα το note της Samsung να μην έχει bezel ή να έχει κυρτή οθόνη στις άκρες. Εκτός των άλλων υπάρχει θέμα και για θήκη.

 

Επίσης τις ίντσες τις βρίσκω υπερβολικά μεγάλες και την σε συνάρτηση με την μπαταρία το φοβάμαι.

 

Ότι και να βγάλει τέλος πάντων ας μην έχει κάποιο θέμα γιατί αυτό που έγινε πέρυσι με το 7 δεν τις άξιζε σαν εταιρία.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Θεωρητικά το Bixby κουμπι δεν μπορει να γίνει remapped? Ακομα κι αν δεν γίνεται ακομα, ειμαι σίγουρος πως θα γίνεται συντομα μεσω xda.

Είχε βγει app για αυτόν ακριβώς το σκοπό, αλλά έκανε ενημέρωση η πεισματάρα Sammy και το απαγόρεψε. Μόνο με root υποθέτω.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν ξέρω πώς απαντάω σε αυτο το site εντομεταξύ.

Φιλε μου Έχω δοκιμάσει σε Android google assistant,Cortana και Hood(Τα 2 τελευταία είναι σε beta)αλλά η bixby αν δεν έχεις παρακολουθήσει είναι in app related και άρα ενώ με τις άλλες βοηθούς μπορείς απλώς να ανοίξεις ένα app αλλά δεν μπορείς να απαντήσεις σε μια επαφή πχ του Viber χωρίς να αγγίξεις το κινητό.

 

 

 

 

Την Cortana πάντως δεν μου φαίνεται πως ξέρεις να την λειτουργείς. Θέτω ραντεβού χωρίς να πιάσω το κινητό, απαντάω σε email χωρίς να πιάσω το κινητό, ορίζω υπενθυμίσεις με γεωγραφική υπενθύμιση, κάνω αναζήτηση μουσικής χωρίς να πιάσω το κινητό, κάνω κλήσεις, και χρησιμοποιώ εφαρμογές. Δεν το υποστηρίζουν όλες οι εφαρμογές (στο κινητό τουλάχιστον, γιατί στον υπολογιστή είναι αλλιώς). 

 

Όσο για τον Assistant της Google, στο M8 με ψευτό - pixel launcher, δεν έκανε και πολλά. Τουλάχιστον μόνο τα βασικά, κλήσεις μηνύματα και άνοιγε κάποιες εφαρμογές. Μέχρι εκεί. Για την Siri δεν έχω άποψη, αλλά δεν έχω ακούσει τα καλύτερα. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...