Προς το περιεχόμενο

ADSL in a Box - Prwtos logariasmos


Προτεινόμενες αναρτήσεις

(sorry, alla den eixa wra na diavasw olo to topic..)

apo tin wra pou vazeis dsl apo ekei kai pera eite tin energopoieis eite oxi plirwneis kai kala ston Ote to pagio katoxis dsl??

diladi meta to trimino as poume tou In-A-Box as poume oti ton 4o mhna esy den plirwneis kanenan provider gia dsl, alla apo ekei kai pera epeidi tha exeis dsl grammi tha plirwneis kanena pagio kathe mina meta?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μολις ανανεωσα τη συνδρομη μου γιατι οι 3 μηνες του ADSL-in-a-box εληγαν σε 5 μερες. Σε αυτους τους 3 μηνες φυσικα δε μου ηρθε καμμια χρεωση απο τον πΟΤΕ για DSL. Η ανανεωση εγινε σε dt με κοστος 52,86 euro το μηνα...μου ειπαν πως η ελαχιστος χρονος ανανεωσης ειναι 3 μηνες, οποτε πληρωσα 158 euro για 384/128...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αν δεν ανανεώσεις την συνδρομή όταν λήξει, μετά από 10 μέρες το πολύ διακόπτεται και πρέπει να ξαναπληρώσεις για ενεργοποίηση δυστυχώς

 

akoma kai an kano kanoniki sindromi stin forthnet kai oxi adsl in a box den ginete afto?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μολις ανανεωσα τη συνδρομη μου γιατι οι 3 μηνες του ADSL-in-a-box εληγαν σε 5 μερες. Σε αυτους τους 3 μηνες φυσικα δε μου ηρθε καμμια χρεωση απο τον πΟΤΕ για DSL. Η ανανεωση εγινε σε dt με κοστος 52,86 euro το μηνα...μου ειπαν πως η ελαχιστος χρονος ανανεωσης ειναι 3 μηνες, οποτε πληρωσα 158 euro για 384/128...

 

Giati??? Afou den yparxoun kai syndromes enos mina?? H' ama pareis to In-A-Box meta plirwsneis anagkastika 3mhna??

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μου ειπαν οτι η ελαχιστη διαρκεια συνδρομης που μπορω να κανω αυτη τη στιγμη ειναι 3 μηνες....

 

kala, ti m@l@kes, kai ama esy thes ena mina diladi ti kaneis?? Allazeis etairia??

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

An exw in-a-box kai meta to peras twn 3 mhnwn 8elw na valw 256 anti 384 de ginetai?gia forthnet milaw panta oxi allagh etaireias!e?

 

Το ρωτησα αυτο, εξαιτιας και της προσφορας της Forthnet (3+1 δωρο, 6+4 δωρο...) και μου ειπαν πως δε γινεται :( . Αν θελω, μου ειπαν πως πρεπει να κανω διακοπη και μετα επανασυνδεση (ολη τη διαδιακσια απο την αρχη) και πως μπορω να επωφεληθω της καινουριας προσφορας της Forthnet με το δωρεαν modem/router..τελος παντως αυτο που λεει στο site της Forthnet..

Για να μην μπλεξω με τον πΟΤΕ και να μην εχω δικτυο για 2-3 μηνες, αποφασισα να πληρωσω την 384 και να ελπιζω να μειωθει μετα απο 3 μηνες...

 

Εκνευριζομαι οταν δε μπορω να αγορασω το best-buy που πιστευω πως ειναι το 256 με τους μηνες δωρο της Forthnet (παρα τη σημαντικη διαφορα ταχυτητας με την 384), αλλα δεν το ρισκαρω με τον πΟΤΕ.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλά τι μ@@@..ες είναι τότε αυτό που γράφουν στα FAQ του ADSL in a BOX τι είναι;

Τι επιλογές έχω μετά τους τρεις πρώτους μήνες;

 

"Με το ADSL in-a-box έχετε όλες τις επιλογές σας ανοικτές.

 

Μετά την πάροδο των τριών πρώτων μηνών της συνδρομής σας που συμπεριλαμβάνονται στο κόστος του ADSL in-a-box μπορείτε να ανανεώσετε την συνδρομή σας με την FORTHnet ή να την αφήσετε να λήξει.

 

Αν αποφασίσετε να συνεχίσετε να έχετε σύνδεση μέσω ADSL, μπορείτε να επιλέξετε τον συνδυασμό συνδρομής Internet FORTHnet Fast Internet ADSL και προσβάσης ADSL FORTHnet ADSL Lines που σας ταιριάζει. Μπορείτε να παραμείνετε στην ταχύτητα 384 ή να αλλάξετε αν το επιθυμείτε. Mπορείτε να συνεχίσετε με συνδρομή αορίστου χρόνου με δίμηνη, τρίμηνη, εξάμηνη, ή δωδεκάμηνη χρέωση. Οι συνδρομές αορίστου χρόνου έχουν το χαρακτηριστικό ότι ανανεώνονται αυτόματα μέχρι να ζητήσετε εσείς την διακοπή τους. Εναλλακτικά μπορείτε να συνεχίσετε με συνδρομές ορισμένου χρόνου με τρίμηνη, εξάμηνη ή δωδεκάμηνη διάρκεια. Οι συνδρομές ορισμένου χρόνου διακόπτονται αυτόματα με το τέλος της διάρκειας τους, εκτός αν τις ανανεώσετε.

 

Τέλος στην περίπτωση που αποφασίσετε ότι δεν θέλετε να έχετε πια γρήγορη και μόνιμη σύνδεση στο Internet μέσω ADSL, μπορείτε να μην ανανεώσετε την συνδρομή σας οπότε θα διακοπεί η πρόσβαση (γραμμή) ADSL καθώς και η συνδρομή σας στο Internet μέσω ADSL."

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εχεις δικιο σε αυτο...

Στο site αφηνουν να εννοηθει οτι μπορεις να αλλαξεις ταχυτητα χωρις να μεσολαβησει διακοπη/επανασυνδεση.

Εν πασει περιπτωσει, αφηνω μια δικαιολογια στον υπαλληλο της Forthnet οτι δεν ηξερε ακριβως τι γινεται με το adsl-in-a-box (το ξερω οτι ειναι απαραδεκτο). Τον ρωτησα αν θα εχω τη δυνατοτητα στο μελλον να αλλαξω ταχυτητα και μου ειπε πως δεν ξερει, μαλιστα μου ειπε πως ειναι η πρωτη ανανεωση adsl-in-a-box που κανει (ας ειναι). Τελος παντων επειδη ηταν ουτως η αλλως trade-off για εμενα το κοστος και η ταχυτητα 384 με 256, δεν εκνευριστηκα πολυ.

 

Παντως εχεις δικιο να διαμαρτυρεσαι και σκεφτομαι να στειλω ενα mail στη Forthnet καποια στιγμη..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 4 εβδομάδες αργότερα...

Na rwtisw egw kati allo. Egw exw Vivodi thn opoia entos twn hmerwn thn kovw k thelw na mpw Forthnet. Ti prepei na kanw? Tous pairnw thl . aplws k tous lew exw ta panta k thelw na kanw sundromh aoristou xronou k steilte cd me tis rithmiseis k na ti user k pass thelw na exw 'h prepei swnei k kala na kanw mia 3-mhnh, 4-mhnh sundromh k na mou steiloun 3ana modem k oles tis paparies. Sorry an rwtaw vlakies alla exw psilomple3ei ta mpoutia mou me ola auta.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αρχειοθετημένο

Αυτό το θέμα έχει αρχειοθετηθεί και είναι κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...