Προς το περιεχόμενο

World Of Warcraft Topic v1


Aias

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Γι' αυτό το άλλαξε το θέμα και η Blizz, γιατί κατάλαβε ότι είχε ένα ωραίο μαγαζί στο οποίο κανείς δεν έμπαινε μέσα. Από τη στιγμή όμως που δεν ασχολείσαι με κάτι τι σε νοιάζει πώς είναι?

 

Ε οχι και κανενας. Το vanila εκλεισε με 6 μυρια παικτες. Ενα MMO θεωρειται τρελη επιτυχια αν καταφερει να εχει 1 μυριο παικτες. Τωρα το WoW εχει ποσο, 11-12-13 μυρια? Επειδη ομως τα λεφτα ειναι γλυκα δεν νομιζω να θελουν να χασουν τους μισους παικτες τους επιστρεφοντας σε ενα βελτιωμενο σκηνικο vanila. Αυτο δεν σημαινει ομως οτι τους εχω και respect οπως εχω αλλους. Γι αυτο που με ρωτας τι με νοιαζει πως ειναι αφου δεν ασχολουμαι πλεον. Ε οσο να 'ναι εφαγα 3.5 χρονια με το "παιχνιδι". Ποιο πολυ χρονο απο οποιαδηποτε σχεση μου ever + το γεγονος οτι παιζω ακομα PTR οποτε μπορω (για λογους που εχω ηδη πει).

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 24,3k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Ε οχι και κανενας.

 

Αν συνέχιζε με τη μορφή που είχε το παιχνίδι, κανένας δεν θα έπαιζε πλέον. Κανένας είναι σίγουρα υπερβολή, αλλά άλλο 1 μύριο παίχτες, άλλο 14.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Κοίτα και το lineage κάποτε εθεωρείτο επιτυχία, αλλά πλέον ανήκει στο χρονοντούλαπο. Η επιτυχία πρέπει να έχει διάρκεια, κάτι το οποίο έχει επανειλημμένα αποδείξει η Blizz στο WoW εν αντιθέσει με την NcSoft που ακόμα και με νέα MMORPG με τις όποιες βελτιώσεις, δεν ακουμπάει καν το WoW.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μα ο σκοπος δεν ειναι καποιος να ακουμπησει καποιον. Η NCsoft δεν εχει και μονο ενα MMORPG στην αγορα ετσι και αλλιως. Ο σκοπος ειναι να προσφερει ενα σωστο παιχνιδι. Σε αντιθεση με την Blizz ομως (με την Activision μαλλον) η NC-soft δεν προσφερει προχειρατζες. Τα παιχνιδια της εχουν μια δομη, μια ιδεολογια σταθερη με το καθε παιχνιδι και απλα εχει διαφορετικα παιχνιδια για να δωσει αλλα σε αλλους παικτες.

 

Η Blizz τι κανει? Τη μια δινει αυτο, αυριο δινει κατι αλλο, μεθαυριο θα πεταξει τους αλλους για χαρη αλλων (καλη ωρα εμενα), θα πεταξει μετα τους αλλους για τους παραλλους και θα αλλαξει και παλι το παιχνιδι αναλογα τις (εισπρακτικες) "καβλες" που εχουν. Ολα αυτα με -ενα- παιχνιδι.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μα ο σκοπος δεν ειναι καποιος να ακουμπησει καποιον. Η NCsoft δεν εχει και μονο ενα MMORPG στην αγορα ετσι και αλλιως. Ο σκοπος ειναι να προσφερει ενα σωστο παιχνιδι. Σε αντιθεση με την Blizz ομως (με την Activision μαλλον) η NC-soft δεν προσφερει προχειρατζες. Τα παιχνιδια της εχουν μια δομη, μια ιδεολογια σταθερη με το καθε παιχνιδι και απλα εχει διαφορετικα παιχνιδια για να δωσει αλλα σε αλλους παικτες.

 

Η Blizz τι κανει? Τη μια δινει αυτο, αυριο δινει κατι αλλο, μεθαυριο θα πεταξει τους αλλους για χαρη αλλων (καλη ωρα εμενα), θα πεταξει μετα τους αλλους για τους παραλλους και θα αλλαξει και παλι το παιχνιδι αναλογα τις (εισπρακτικες) "καβλες" που εχουν. Ολα αυτα με -ενα- παιχνιδι.

 

+1000..το να χεις κατι σταθερο ειναι πιο ωραιο απο το να τρωει ο χαρακτηρα σου nerf σε καθε patch και το αντιστροφο

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Διαφωνώ κάθετα. Άλλο αστάθεια και άλλο εξέλιξη. Πολλά πράγματα που άλλαξαν δε μας αρέσουν, αλλά ξέρετε για πόσα παραπάνω θα γκρινιάζαμε αν δεν είχαν αλλάξει; Αυτή είναι η φυσική εξέλιξη των πραγμάτων.

 

Όσο για το παράδειγμα της NCsoft, είναι κάτι που με ξενερώνει απίστευτα. Παίρνω ένα παιχνίδι της συγκεκριμένης εταιρίας και σε 5 μήνες βγάζει κάτι άλλο στην αγορά. Δεν μπορώ να παίζω 10 MMO. Είτε casual είτε hardcore ένα θα παίζω. Ε όταν βλέπω την εταιρία να ασχολείται με ένα καινούριο MMO ξενερώνω που δεν είναι αφοσιωμένη στο δικό μου, σε αυτό που πληρώνω!

 

Αυτή είναι η ΣΤΑΘΕΡΟΤΗΤΑ που μου προσφέρει η Blizzard, με τα καλά και τα άσχημά της. Πουλάει ένα προϊόν που το στηρίζει και ασχολείται με αυτό 100% Ένα προϊόν που θα το ξεπέρασει όπως όλα δείχνουν μόνο ένα άλλο απο την ίδια εταιρία :shifty:

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στην αρχη δεν το χα παρει χαμπάρι και είχα μείνει........ αλλα οταν διαβασα για brain damage κλπ τοτε ξυπνησα :P

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Είμαι ο μόνος που θεωρεί τα πρωταπριλιάτικα αστεία τη μεγαλύτερη μαλακία ever? Έχει καταντήσει τόσο κοινότυπο πια τα τελευταία χρόνια σε όλο το net που έχω βαρεθεί να διαβάζω την μια μπούρδα μετά την άλλη.

 

Του χρόνου λέω να καθιερώσω "μέρα χωρίς internet" για μένα την 1η Απρίλη :-)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...