Προς το περιεχόμενο

remote desktop


siemens

Προτεινόμενες αναρτήσεις

paides thelo na rotiso an apo to pc sto spiti mou mporo me remote desktop na mpo do to pc stin douleia mou . To problima einai oti stin douleia exoume lan o server exei statiki ip kai to pc mou topoiki tipou 10.0.0.xx iparxei kapoios tropos na to katafero ayto? eyxaristo

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ή vnc (το ultravnc και το tightvnc είναι πολύ καλά) ή με τον terminal server των windows. Φυσικά υπάρχει και το PCAnywhere της Symantec αλλά πρέπει να τα σκάσεις.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Με όλα που σου είπα μπορείς. Και με το pc anywhere

 

Αν δοκιμάσεις περισσότερες απο μία λύσεις στείλε μας νέα. Προσωπικά δοκίμασα μόνο τα vnc γιατί είναι τζαμπέ.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ρε παιδιά εγώ έχω σε lan 2 υπολογιστές και ο ένας έχει κάρτα τηλεόρασης.Μπορώ μέσω του remote desktop ή του pc anywhere να δω τηλεόραση στον άλλο υπολογιστή που δεν έχει κάρτα τηλεόρασης;;;;;;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

The Crow μπορείς αλλά μόνο την οθόνη θα βλέπεις. Το λέει και η λέξη "Remote DESKTOP". Δεν ξέρω αν έχει βγει κανένα πρόγραμμα που να περνάει και τον ήχο.

 

Μία τελευταία σημείωση από εμένα: έχει βγει και το vnc μέσω java και ανοίγει browser στον οποίο μπορείς να δεις το desktop του άλλου υπολογιστή μέσα από java applet. Καλό για όσους χρησιμοποιούν http proxy.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Me remote desktop kaneis connect ston server tis douleias sou (an to exete kanei configure na ginetai kai an to account sou epitrepei remote connection), an thes na deis kapoio sygkekrimeno desktop omos to opoio exei esoteriki IP tha prepei na kaneis vnc mesa apo to remote desktop stin local IP tou. Apla tha prepei sto profile sou sto remote desktop kai sto pc sto opoio theleis na syndetheis na yparxei VNC. Se afto pou thes na syndetheis na trexei o VNC server os service.

An den mporeis na syndetheis ston server me remote desktop, me VNC sto static IP kai meta ksana VNC sto esoteriko IP tou pc pou thes na deis.

 

VNC sto VNC diladi, manoura olokliri...

 

Chryssa

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ρε παιδιά εγώ έχω σε lan 2 υπολογιστές και ο ένας έχει κάρτα τηλεόρασης.Μπορώ μέσω του remote desktop ή του pc anywhere να δω τηλεόραση στον άλλο υπολογιστή που δεν έχει κάρτα τηλεόρασης;;;;;;

Βάλε το windows media encoder και κάνε streaming στην ποιότητα που θες. Στο άλλο pc απλά ανοίγεις το media player και συνδέεσαι στην ip του άλλου.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αρχειοθετημένο

Αυτό το θέμα έχει αρχειοθετηθεί και είναι κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...