Προς το περιεχόμενο

remote desktop


siemens

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Δεν είναι καθόλου δύσκολο. Κάνεις ένα new session και βάζεις στα properties:

Sources (from device):

Video->τον driver του tvtuner

Audio->κάρτα ήχου (πρέπει να επιλέξεις το line in για να παίξει ο ήχος)

 

Output: Pull form encoder (port πχ 8080)

 

Destination: Windows media server (streaming) και βάζεις ότι ποιότητα θέλεις από το pull down menu. Μπορείς να το κάνεις και custom αναλόγως τις ανάγκες.

 

 

Πατάς ok και start encoding.

 

Στο άλλο pc ανοίγεις media player/real one και γράφεις στο url mms://IP:8080

όπου IP είναι η IP του υπολογιστή που κάνει stream. Και είσαι έτοιμος

 

Υ.Γ Για να αλλάξεις κανάλι, πρέπει να κλείσεις τον encoder, να ανοίξεις το πρόγραμμα του tvtuner, να αλλάξεις κανάλι και μετά να ξαναανοίξεις τον encoder και να κάνεις streaming.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ρε παιδιά προσπάθησα να μπω μέσω Remote Desktop από το ένα pc στο άλλο και μου ζητάει Username και Password για να μπει.Password όμως δεν έχω βάλει!!Γιατί μου το ζητάει;;Ή τελοσπάντων ποιο password θέλει;;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πρέπει να έχεις φτιάξει έναν χρήστη με password. Δοκίμασε να βάλεις το όνομα που έχεις θέσει default για τον υπολογιστή σου που μπαίνει όταν ανοίγει, και σαν pass άσε κενό.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

den xreiazetai kan vnc...

 

remote desktop apo to spiti sou sto proto pc tou diktiou pou vlepei inet, kai apo ekei remote desktop sto termatiko pou thes na mpeis... h apwleia pou tha xeis einai midamini giati apoklietai to spiti sou me to grafeio na exoun taxitita kaliteri apo lan pou exoun ta 2 termatika sto lan sou.

 

thats all

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Siemens an den mas peis tin domi tou diktiou sou akri den tha bgaloume.Exeis kapion router kai exeis internet sto grafeio?Exeis static ip?(gia tin public milao)

Ti router exeis?Kanei NAt i Pat.

Episis, theleis na pairneis "othoni" apo kapoio pc i na pairneis apla mia IP tou lan tou grafeiou, sto pc sou sto spiti gia na douleyei mia efargogh sou p.x AS400?

 

Cheers....

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αρχειοθετημένο

Αυτό το θέμα έχει αρχειοθετηθεί και είναι κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...