Προς το περιεχόμενο

Psychedelic & Uplifting Trance


wizzy

Προτεινόμενες αναρτήσεις

εκει που γυρνουσα απο πατρα χτες,καποια στιγμη βαλαμε ενα cd για να ακουσουμε μουσικη και ξαφνικα παρτο,dementia-world disorder.απο χτες αναρωτιεμαι γιατι χαθηκε αυτη η μουσικη.αν ξερει καποιοσ γιατι σχεδον εχει αφανιστει αυτο το ειδοσ ασ μου πει και εμενα να ξερω.πραγματικα ειναι κριμα γιατι βλεπω στο youtube κοσμο που την ζηταει και την νοσταλγει.επισησ αν καποιοσ γνωριζει αν παιζουν καθολου παρτακια uplifting πλεον....ευχαριστω!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

εκει που γυρνουσα απο πατρα χτες,καποια στιγμη βαλαμε ενα cd για να ακουσουμε μουσικη και ξαφνικα παρτο,dementia-world disorder.απο χτες αναρωτιεμαι γιατι χαθηκε αυτη η μουσικη.αν ξερει καποιοσ γιατι σχεδον εχει αφανιστει αυτο το ειδοσ ασ μου πει και εμενα να ξερω.πραγματικα ειναι κριμα γιατι βλεπω στο youtube κοσμο που την ζηταει και την νοσταλγει.επισησ αν καποιοσ γνωριζει αν παιζουν καθολου παρτακια uplifting πλεον....ευχαριστω!

Ναι κατι εχει ξεκινησει κ γινεται.Μπες στο amorphia.gr στο section με τα παρτυ κ θα δεις.Εναλλακτικα στο isra trance.com στο ελληνικο φορουμ.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

εκει που γυρνουσα απο πατρα χτες,καποια στιγμη βαλαμε ενα cd για να ακουσουμε μουσικη και ξαφνικα παρτο,dementia-world disorder.απο χτες αναρωτιεμαι γιατι χαθηκε αυτη η μουσικη.αν ξερει καποιοσ γιατι σχεδον εχει αφανιστει αυτο το ειδοσ ασ μου πει και εμενα να ξερω.πραγματικα ειναι κριμα γιατι βλεπω στο youtube κοσμο που την ζηταει και την νοσταλγει.επισησ αν καποιοσ γνωριζει αν παιζουν καθολου παρτακια uplifting πλεον....ευχαριστω!

 

έχει σήμερα Uplifting party (παίζουν και Demendia). επίσης υπάρχει αρκετό υλικο στο youtube.το γιατί χάθηκε η μουσική αυτή σηκώνει συζήτηση (την οποία την έχω κάνει 10000 φορές :P)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

έχει σήμερα Uplifting party (παίζουν και Demendia). επίσης υπάρχει αρκετό υλικο στο youtube.το γιατί χάθηκε η μουσική αυτή σηκώνει συζήτηση (την οποία την έχω κάνει 10000 φορές :P)

 

παιδιά αυτή η, ας την πούμε, μουσική χάθηκε γιατί ό,τι είχε να δώσει το έδωσε σε πολύ λίγα χρόνια.

τα πιο πολλά κομμάτια έχουν τον ίδιο ήχο σα να τα βγάζει το ίδιο συγκρότημα.

επίσης, πόσο θα μπορούσε να εξελιχθεί ένα είδος μουσικής για να αντέξει στο χρόνο,

όταν αυτό που ακούς κυρίως είναι μια καραμούζα σε παραλλαγές.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

παιδιά αυτή η, ας την πούμε, μουσική χάθηκε γιατί ό,τι είχε να δώσει το έδωσε σε πολύ λίγα χρόνια.

τα πιο πολλά κομμάτια έχουν τον ίδιο ήχο σα να τα βγάζει το ίδιο συγκρότημα.

επίσης, πόσο θα μπορούσε να εξελιχθεί ένα είδος μουσικής για να αντέξει στο χρόνο,

όταν αυτό που ακούς κυρίως είναι μια καραμούζα σε παραλλαγές.

 

δεν ξέρω πόσο είσαι,τι έζησες κ.λπ. αλλά δεν ήταν μονο καραμούζες. απλά έπεσε πολύ copy paste από μερικά grouπ και χάθηκε η μπάλα. ο άλλος πήγε να αντιγράψει τον άλλον κ.λπ και από το 2001 και μετά έπεσε ανακύκλωση. είχε δηλαδή τους Darma και άλλa 10 grouπ που έκαναν copy paste τους Darma.αυτό είναι το ένα τμήμα (μαζί και με τα απαράδεκτα compile από ένα σημείο και μετά)

 

το άλλο είναι τα τραγικά που γινόντουσαν στα πάρτυ.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Είμαι 32 κι ακούω psychedelic trance από τέλη 94 αρχές 95.

Στο πρώτο τέτοιο Party πήγα όταν ακόμα ήμουν δευτέρα γυμνασίου.

Το uplifting trance που λες το άκουσα στα παρτυ από την πολύ αρχή του.

Κάποια κομμάτια  ακούγονταν, γρήγορα όμως όλα έγιναν 

ξαναζεσταμένη σούπα των πρώτων που έγραψαν τέτοια μουσική.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

στα 30 εγώ άρχησα λίγο πιο μετά από σένα.κι από τα λεγόμενά σου δεν εμβάθυνες στην μουσική αυτή.σεβαστή η άποψή σου όμως. πάντως εννοείτε δεν συγκρίνεται με την GOA, αλλά είναι άλλη φάση, π.χ. κανένας δεν μπορεί να αμφισβητήσει groups όπως Cyan. στο copy paste όπως είπα και πριν συμφωνώ ότι έτσι έγινε (και  Ντι/Βερρος πολύ σαλάτα σε αρκετές συλλογές)

 

πλέον είναι εντελώς για την πάρτυ μερικών ατόμων που ακόμα γουστάρουν πραγματικά (καλύτερα έτσι καθάρισε ο τόπος :P)

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

σωστά το λες. δεν εμβάθυνα, γιατί όπως είπα πολύ γρήγορα όλα τα κομμάτια έμοιαζαν μεταξύ τους.

δεν είχαν κάτι να μου δώσουν εμένα προσωπικά δηλαδή. σε άλλους σίγουρα κάτι έλεγαν.



http://www.youtube.com/watch?v=1ZL7CJBQdoo

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το ελληνικο 'uplifting' ηταν λιγο ξεφτιλικι,με εξαιρεση λιγα ονοματα που ξεχωριζαν (πχ νταρμα) αλλα ακομα και αυτων η μουσικη πλεον δεν μου ακουγεται τοσο καλη οσο νομιζω παλια... Βεβαια, το ισραηλιτικο νιτζονοτ που συχνα και ειδικα οσα εφερναν πιο πολυ σε γκοα ειχε αρκετα αξιοπρεπη κομματια...

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...