Προς το περιεχόμενο

Μην πετάτε τίποτα! Χαρίστε το εδώ! [part 2]


paredwse

Προτεινόμενες αναρτήσεις

4 λεπτά πριν, odystam είπε

Αν γίνεται ας μπω και γω στη κλήρωση...Θα ήθελα πολύ να προσπαθήσω να το συνδέσω στο router για να φτιαξω ενα τοπικό cloud με κάτι παλιός ide σκληρούς :)

εσωτερικά δεν έχει ide, αλλά κάτι που μοιάζει με ide laptop σε μικρογραφία. Παρόλαυτα έχει μία pci οπότε θεωρητικά θα μπορούσε να μπει κάποιος controller

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 14,6k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

1 ώρα πριν, mourgolukos είπε

Με εξαίρεση τον REBEL17711 που δεν καλύπτει τους όρους, υπάρχουν 3 ενδιαφερόμενοι. Αν μέχρι αυριο μεσημέρι στις 16.00 έχουν ενδιαφερθεί άλλοι 2 (να γινουν συνολικά 5 οι ενδιαφερόμενοι) λέω να το κάνω κλήρωση, έτσι για την αγωνία. Αν συμφωνείτε μου λέτε. Παρεπιπτόντως η αποστολή αν γίνει αποστολή θα γίνει με γενική ταχυδρομική με έξοδα παραλήπτη. Χρόνος να στηθώ ελτα 2 ώρες δεν υπάρχει

Κανενα πρόβλημα με όσα έγραψες.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, mourgolukos είπε

εσωτερικά δεν έχει ide, αλλά κάτι που μοιάζει με ide laptop σε μικρογραφία. Παρόλαυτα έχει μία pci οπότε θεωρητικά θα μπορούσε να μπει κάποιος controller

Ναι το έψαξα και είδα ότι έχει κάτι πινακια πάνω στα οποία βάζεις μια καλωδιοταινια και απο κει μετά τον σκληρό. Έχει και pci οπότε ολο και κατι θα μπορούσε να γίνει. Οπως και να χει, αν δε κατάφερνα να κανω κάτι προφανώς και θα το ξαναέδινα 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

ενδιαφερομαι και γω για το λαπτοπ αλλα με αποστολη μιασ και ειμαι σαλονικα αρα βαλε και μενα στη κληρωση.δυστηχως δεν εχω χαρισει κατι αν ειναι θεμα τοτε οκ

Επεξ/σία από star12
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

6 λεπτά πριν, star12 είπε

ενδιαφερομαι και γω για το λαπτοπ αλλα με αποστολη μιασ και ειμαι σαλονικα αρα βαλε και μενα στη κληρωση.δυστηχως δεν εχω χαρισει κατι αν ειναι θεμα τοτε οκ

φίλε μου κατα καιρούς μαζευονται ατομα εδώ που κάθονται καθε μέρα μπροστα στον υπολογιστή για να μαζέψουν ότι χαρίζεται και μετά κοιτάνε να τα πουλήσουν. Γιαυτό τον λόγο πολλοί βάζουμε αυτόν τον όρο.

Αν ξεκινήσεις και εσύ να δίνεις εδω μέσα πράγματα, κάποιο θα τα εκτιμήσουν, όσο χαλασμένα και να είναι, ότι πρόβλημα και να έχουν. Προσωπικά έχω πάρει από εδώ 3-4 καμένες κάρτες γραφικων, άλλες φτιάχτηκαν και τις χάρισα σε γνωστούς, άλλες έγιναν δωρητές σε άλλες κάρτες ή project που κάνω ανα καιρούς. Κάτι χαλασμένο ή μη χρήσιμο σε σένα θα μπορούσες να το βάλεις εδώ, κάποιος θα το χρειάζεται, είτε για να πειραματιστεί είτε για να φτιάξει κάτι άλλο.

Υ.Γ.

δεν ειναι λαπτοπ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

16 ώρες πριν, mourgolukos είπε

Χαρίζεται το τερματικό τράπεζας HP t5000 thinClient

Επεξεργαστής VIA 1Ghz x86

Ram sodimm DDR1 256mb

Nand Disk 250MB

Θέλει λειτουργικό να δουλεψει και ενα μετασχηματιστή 12V 2A. Προσπάθησα να του βρω καποια χρήση σαν κατεβαστήρι ή να του κοτσάρω δίσκους πάνω να το κάνω file server αλλά δεν έκατσε τελικώς. Με κάποια live διανομή λίνουξ δουλεύει ΠΟΠΑ και κυρίως αθόρυβα διότι δεν έχει ανεμιστήρια και κινητά μέρη

Παραλαβή από Μαρούσι, ή πειραιά ή κάπου ενδιάμεσα Δευτέρα πρωί που θα έχω δρομολόγιο

ΜΟΝΟ   ΑΤΟΜΑ   ΠΟΥ  ΕΧΟΥΝ  ΧΑΡΙΣΕΙ   ΣΤΟ  ΠΑΡΕΛΘΟΝ.

Ποσταρετε   πρωτα   εδω   και  στειλτε   αμεσα   πμ.

s-l1000.jpg

Θα μπορούσε κάποιος να το χρησιμοποιήσει για να κάνει κάποιον εκτυπωτή δικτυακό (μια ωραία ιδέα που μου ήρθε μιας και απαιτεί ελάχιστο ρευμα να λειτουργίσει και ξυπνά μέσω lan ). Εγώ έχω ήδη δικτυακό οπότε μου είναι άχρηστο. Επίσης να πω ότι με live linux κάνει και καποιο στοιχειώδες web browsing αλλά δουλευει και word - excel

Καλο ΣΚ παιδες.

Λύκε αν ξέρεις ήδη πως μπορεί να κάμει boot από USB τότε ας μπω και εγώ στη κλήρωση.

Αν δε γνωρίζεις, δε τρέχει κάτι, μη με βάλεις.

Thnx

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

15 λεπτά πριν, άδικος είπε

Καλο ΣΚ παιδες.

Λύκε αν ξέρεις ήδη πως μπορεί να κάμει boot από USB τότε ας μπω και εγώ στη κλήρωση.

Αν δε γνωρίζεις, δε τρέχει κάτι, μη με βάλεις.

Thnx

By default κάνει boot από usb. Αν το ψάξεις θα το δεις και εσύ 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

11 ώρες πριν, mourgolukos είπε

φίλε μου κατα καιρούς μαζευονται ατομα εδώ που κάθονται καθε μέρα μπροστα στον υπολογιστή για να μαζέψουν ότι χαρίζεται και μετά κοιτάνε να τα πουλήσουν. Γιαυτό τον λόγο πολλοί βάζουμε αυτόν τον όρο.

Αν ξεκινήσεις και εσύ να δίνεις εδω μέσα πράγματα, κάποιο θα τα εκτιμήσουν, όσο χαλασμένα και να είναι, ότι πρόβλημα και να έχουν. Προσωπικά έχω πάρει από εδώ 3-4 καμένες κάρτες γραφικων, άλλες φτιάχτηκαν και τις χάρισα σε γνωστούς, άλλες έγιναν δωρητές σε άλλες κάρτες ή project που κάνω ανα καιρούς. Κάτι χαλασμένο ή μη χρήσιμο σε σένα θα μπορούσες να το βάλεις εδώ, κάποιος θα το χρειάζεται, είτε για να πειραματιστεί είτε για να φτιάξει κάτι άλλο.

Υ.Γ.

δεν ειναι λαπτοπ

Εμένα πάντως δεν με ενδιαφέρει, μην με βάλεις στην κλήρωση :P:P

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Χαρίζεται Laptop Acer, μάλλον καμένη κάρτα γραφικών.

Χωρίς πληκτρολόγιο, χωρίς μνήμες, χωρίς δίσκο, χωρίς τροφοδοτικό.

DVD έχει.

Παραλαβή ΜΟΝΟ από Νίκαια, Πλατεία Δαβάκη.

Μόνη προυπόθεση να έρθει σύντομα και όχι "λείπω διακοπές και θα γυρίσω σε ένα μήνα" κ.λ.π

Στείλτε πμ με τηλέφωνο και θα σας πάρω εγώ

 

Laptop_Acer_xalasmeno__1.jpg

 

Laptop_Acer_xalasmeno__2.jpg

 

Laptop_Acer_xalasmeno__3.jpg

 

Laptop_Acer_xalasmeno__4.jpg

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

7 λεπτά πριν, tsiv είπε

Χαρίζεται Laptop Acer, μάλλον καμένη κάρτα γραφικών.

Χωρίς πληκτρολόγιο, χωρίς μνήμες, χωρίς δίσκο, χωρίς τροφοδοτικό.

DVD έχει.

Παραλαβή ΜΟΝΟ από Νίκαια, Πλατεία Δαβάκη.

Μόνη προυπόθεση να έρθει σύντομα και όχι "λείπω διακοπές και θα γυρίσω σε ένα μήνα" κ.λ.π

Στείλτε πμ με τηλέφωνο και θα σας πάρω εγώ

Laptop_Acer_xalasmeno__1.jpg

Laptop_Acer_xalasmeno__2.jpg

Laptop_Acer_xalasmeno__3.jpg

Laptop_Acer_xalasmeno__4.jpg

Eνδιαφερομαι.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

15 λεπτά πριν, tsiv είπε

Χαρίζεται Laptop Acer, μάλλον καμένη κάρτα γραφικών.

Χωρίς πληκτρολόγιο, χωρίς μνήμες, χωρίς δίσκο, χωρίς τροφοδοτικό.

DVD έχει.

Παραλαβή ΜΟΝΟ από Νίκαια, Πλατεία Δαβάκη.

Μόνη προυπόθεση να έρθει σύντομα και όχι "λείπω διακοπές και θα γυρίσω σε ένα μήνα" κ.λ.π

Στείλτε πμ με τηλέφωνο και θα σας πάρω εγώ

Laptop_Acer_xalasmeno__1.jpg

Laptop_Acer_xalasmeno__2.jpg

Laptop_Acer_xalasmeno__3.jpg

Laptop_Acer_xalasmeno__4.jpg

Ενδιαφέρομαι πολύ! 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

12 ώρες πριν, mourgolukos είπε

φίλε μου κατα καιρούς μαζευονται ατομα εδώ που κάθονται καθε μέρα μπροστα στον υπολογιστή για να μαζέψουν ότι χαρίζεται και μετά κοιτάνε να τα πουλήσουν. Γιαυτό τον λόγο πολλοί βάζουμε αυτόν τον όρο.

 

ναι γιαυτο τα περνετε οι ιδιοι και οι ιδιοι και στην ουσια ειναι σαν να τα ανακυκλωνεται . εγω μια φορα πηγα να χαρισω   καποια πραγματα που ειχα σε γειτονικο φορουμ  και τα ηθελε ολα μαζι ενας που ενδιαφερθηκε του ειπα οχι. του εδωσα μια μνημη και τα υπολοιπα τα εδωσα και σε αλλους   το θεωρησα πιο δικαιο.

ειμαι της αποψης να χαρισεις κατι σε καποιον που το εχει αναγκη . οχι να ανακυκλωνονται απο  10 20 ατομα.

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

45 λεπτά πριν, christopher0016 είπε

ναι γιαυτο τα περνετε οι ιδιοι και οι ιδιοι και στην ουσια ειναι σαν να τα ανακυκλωνεται . εγω μια φορα πηγα να χαρισω   καποια πραγματα που ειχα σε γειτονικο φορουμ  και τα ηθελε ολα μαζι ενας που ενδιαφερθηκε του ειπα οχι. του εδωσα μια μνημη και τα υπολοιπα τα εδωσα και σε αλλους   το θεωρησα πιο δικαιο.

ειμαι της αποψης να χαρισεις κατι σε καποιον που το εχει αναγκη . οχι να ανακυκλωνονται απο  10 20 ατομα.

 

Προφανως   εισαι   εξω   απο  τον  χορο   και  γι  αυτο   ξερεις   πολλα   τραγουδια....

Εδω   εχω   φτασει   στο   σημειο   να   παρακαλαω   ναρθουν  να   τα   παρουν.....

Εκεινα   τα   μαμηδομοντεμ    μου  εστειλε   ο  ενας   τον  αλλον   και   οχι   48ωρο   που  ειχα   βαλει   ορο   αλλα   5   μερες   και   ακομα   περιμενω....

Απο  την   αλλη   υπαρχουν   και  πολλοι   που  τα   θελουν  ολα   οπως   ειπες    οποτε   πως   θα    αποκρουσεις   κατι  τετοιο?

Κοντολογις   φασκεις/αντιφασκεις.....

Στις ‎05‎/‎04‎/‎2018 στις 7:13 ΜΜ, tigergreg είπε

Χαριζεται   παλιο  λαπτοπ  FUJITSU-SIEMENS  AMILO   L7300  το  οποιο   ανοιξα   σημερα   να   αναβαθμισω   μετα   απο   5  χρονια  αλλα   μετα   απο   5  ωρες   εσβησε   και   δεν  ξανα   ανοιξε.

Του   λειπει   το   κουμπι   εκκινησης   αλλα   ανοιγε   με   πατημα   του  εσωτερικου   κουμπιου.

ΠΑΡΑΚΑΛΩ   ΠΟΛΥ  ΜΟΝΟ   ΑΤΟΜΑ   ΠΟΥ   ΕΧΟΥΝ   ΧΑΡΙΣΕΙ   ΣΤΟ  ΠΑΡΕΛΘΟΝ.

ΠΑΡΑΛΑΒΗ   ΜΟΝΟΝ   ΣΤΗΝ   ΕΔΡΑ   ΜΟΥ   ΕΝΤΟΣ  48ΩΡΟΥ   ΑΠΟ  ΤΗΝ   ΕΚΔΗΛΩΣΗ    ΕΝΔΙΑΦΕΡΟΝΤΟΣ   ΚΑΤΟΠΙΝ    ΣΥΝΕΝΝΟΗΣΗΣ.

Ποσταρετε   πρωτα   εδω   και   στειλτε   αμεσα   πμ.

IMG_4274.JPG

ΚΡΑΤΗΜΕΝΟ   ΓΙΑ   ΤΟΝ    mourgolukos.....

 

ΔΟΘΗΚΕ!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...