Προς το περιεχόμενο

Συσκευή για αποθήκευση φωτό *και* mp3 player;


EPa

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Ψάχνω φορητή μονάδα αποθήκευσης φωτογραφιών, να έχει σκληρό τουλάχιστον 20Gb, να διαβάζει κατ' ευθείαν το memory stick από την sony μου (οπότε να έχει ενσωματωμένο card reader, να μη χρειάζομαι PC), *και* :-) να παίζει mp3.

 

Αν έχει ξεχωριστό audio out ακόμη καλύτερα. Αν όχι μπορώ να χρησιμοποιήσω την έξοδο για τα ακουστικά ως είσοδο σε aux, έτσι δεν είναι;

 

Υπάρχουν αρκετές το ξέρω. Έχει κανείς να προτείνει κάποια;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αυτό το ενσωματομένο Card reader λογικά χαλάει τους περισσότερους και δεν σου απαντάνε.Υπάρχει τέτοιο πράγμα στην αγορά ; Στο μυαλό μου έρχεται μόνο συσκευές που δέχονται κάρτες μνήμης.Αυτές οι συσκευές δεν έχουν όμως τόσο μεγάλο δίσκο που ζητάς.Pocket pc με 20gb δεν γνωρίζω..

Αν ζήτούσες όλα εκτός του Card reader τότε ένα Apple mini Ipod θα έκανε την δουλειά σου.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Archos Multimedia Jukebox 20

 

Eixa poulisei ena sto xristi Gabriel. Einai foritos skliros 20gb, paizei mp3 kai divx, deixnei photo stin othoni tous kai exei kai kati extensions pou to kanoun card reader \9ayto akribos pou thes) kai ena kalodio pou to kanei na grafei divx apo tin TV...

 

Den xero an poulietai akoma i an yparxei kati allo pio proxorimeno, alla koita sto http://www.archos.com na deis ti exei...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μηχάνημα που να έχει ενσωματωμένο card reader για memory stick ίσως να μην έχει βγει ακόμα.

Υπάρχουν όμως μηχανήματα με USB Host για απευθείας μεταφορά αρχείων από φωτογρ. ψηφιακή μηχανή όπως τα i-river.

Αν σε ενδιαφέρει η παραπάνω δυνατότητα αντί του card reader, υπάρχουν κάποια να σου προτείνουμε.

Πες μας και το ποσό που είσαι διαθέτεις.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τι λέτε ρε παιδιά; Κι αυτά τι είναι;

 

http://www.card-media.co.uk/

 

Κοιτάξτε τα περισσότερα της κατηγορίας Portable Storage Devices και ΟΛΑ της κατηγορίας MultiMedia Storage Devices.

 

Απλά έλεγα μήπως κάποιος είχε ήδη αντιμετωπίσει τις ίδιες ανάγκες και ήξερε.. anyways ευχαριστώ.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αν τα χρήματα δεν είναι πρόβλημα, καλό θα είναι να κοιτάξεις αυτό: Archos Gmini 400

Δεν διαβάζει απευθείας MS, αλλά μπορείς να βρεις και να χρησιμοποιήσεις adapter για CF...

το Gmini 400 είναι super...τόσο σαν MP3, όσο και σαν DivX player !!!...εννοείται ότι το συνδέεις και με TV :P

 

Πράγματι υπάρχουν πολλά μοντέλα...το ποιο είναι καλύτερο εξαρτάται και από το που δίνεις μεγαλύτερο βάρος: στην φορητότητα; Στην αυτονομία; Στην ταχύτητα; Στην ποιότητα ήχου ή/και video;

Θέλει ψάξιμο, και το σίγουρο είναι ότι τα περισσότερα all-in-one είναι αρκετά τσιμπιμένα σε τιμή.

 

Για καλές τιμές μπορείς να δεις το http://www.technikdirekt.de από το οποίο και έχει αγοραστεί το Gmini 400 από το οποίο και έχω εμπειρία.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αρχειοθετημένο

Αυτό το θέμα έχει αρχειοθετηθεί και είναι κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...