Προς το περιεχόμενο

Μουσική απο διαφημίσεις/εκπομπές (Radio & TV)


mrFrodo

Προτεινόμενες αναρτήσεις

γνωριζει κανεις αν μπορω να βρω πουθενα μια παλια διαφημιση του cutty sark Με μια νυφη που φευγει απο την εκκλησια με τον κουμπαρο η κατι τετοιο...Ημουνα μικρος τοτε και δε θυμαμαι καλα.

Επισης ειχε ενα φοβερο τραγουδι που επαιζε απο πισω και δε ξερω τον τιτλο...Βοηθηστε αν γινεται!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 9,4k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Για να δούμε μήπως κάποιος γνωρίζει τίποτε, μιας και ο γουγλης μου δίνει άλλ' αντ' άλλων αποτελέσματα:

 

Γνωρίζει κανείς ποιο είναι το κομμάτι που ακούγεται στο σποτ της: Skoda Roomster;

Χαρακτηριστότατοι οι εξής στίχοι του: 'One day in your life, one moment in time'!

 

EDIT: Το κομμάτι τελικά λέγεται: Room For More, στην δε διαφήμιση που παίξει στα εξωτερικά το ερμηνεύει η Kris και είναι ένα ελαφρώς ροκάκι. Στα δε δικά μας δεδομένα το ίδιο κομμάτι είναι ψιλομπαλάντα και ακούγεται αντρική φωνή!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

De mπορω να βρω πουθενα ουτε τη διαφημιση ουτε το τραγουδι ρε γαμωτο...

 

Έχουμε ένα επισημασμένο θέμα με πάρα πολλά τραγούδια διαφημίσεων: Μουσική απο Διαφημίσεις DataBase

 

Μόλις το ανοίξεις, ακολούθησε τις οδηγίες με τα κόκκινα γράμματα ψάχνοντας για «Cutty Sark»

Αυτό που θα δεις θα σε κάνει πολύ χαρούμενο. blink.gif

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλησπέρα,

μπορεί να μου πει κάποιος ποιο είναι το μουσικό κομμάτι που ακούγεται στην σειρά 50-50 στο χθεσινό επεισόδιο στην σκηνή όπου η γυναικα του Μπουλά (Ειρήνη) είναι στην καφετέρια με τον Γιάννη και αρχίζει να μιλάει για ένα πουλόβερ κλπ κλπ..

 

Μία δεύτερη προπάθεια...

[ Αναφέρεται στο τελευταίο επισόδειο (01.12.2006) ]

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Για να δούμε μήπως κάποιος γνωρίζει τίποτε, μιας και ο γουγλης μου δίνει άλλ' αντ' άλλων αποτελέσματα:

 

Γνωρίζει κανείς ποιο είναι το κομμάτι που ακούγεται στο σποτ της: Skoda Roomster;

Χαρακτηριστότατοι οι εξής στίχοι του: 'One day in your life, one moment in time'!

 

EDIT: Το κομμάτι τελικά λέγεται: Room For More, στην δε διαφήμιση που παίξει στα εξωτερικά το ερμηνεύει η Kris και είναι ένα ελαφρώς ροκάκι. Στα δε δικά μας δεδομένα το ίδιο κομμάτι είναι ψιλομπαλάντα και ακούγεται αντρική φωνή!

 

Δεν ξέρω αν υπάρχουν πολλές versions του τραγουδιού, αυτή που έχω εγώ πάντως τραγουδά και άντρας και το σημείο που ακούγεται στη διαφήμιση είναι ίδιο με το τραγούδι που έχω. blink.gif

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Gnwrizei kapoios pws legetai to kommati apo thn kainourgia diafhmhsh tou Bacardi pou ftiaxnei o typos Mohjito?

 

Ένα απλό search σε αυτό το topic με το λήμα «bacardi» δες πόσα αποτελέσματα βγάζει που και χωρίς να πας σε κάποιο post θα είχες βρει την απάντηση. blink.gif

 

bacardigj8.th.jpg

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Και γιατί με αφήνεις με την απορία βρε Χριστίνα; Ποια είναι η εκδοχή του 'Room For More' που έχεις; Ποιοι είναι οι ερμηνευτές;

 

EDIT: Εύρηκα! Εύρηκα! Έχουμε λοιπόν:

 

 

 

 

 

Skoda Roomster:

Room For More - Kris & Ron Van L.

 

Απολαύστε το ολόκληρο στην σελίδα τoυ Roomster:

>http://www.skoda-auto.com/global/model/roomster/gallery/video/

 

:D

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ξέρει κανείς ένα γαλλικό τραγουδάκι αρκετά γνωστό το οποίο το βάζει ο Θέμος στην εκπομπή ΟλΑ όταν δείχνει videakia της Βικυ Φλέσα?(Αυτήν που κάνει εκπομπή στην Νετ αργά το βράδυ). Το μόνο που μπορώ να πιάσω είναι ένα Εμανουέλ. Πολύ γνωστή μελωδία.

 

 

Είναι όντως το "Emmanuelle" (από την ομώνυμη ταινία...) του Pierre Bachelet!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τίποτα!

Παρεμπιπτόντως, το άλλο τραγουδάκι που του μοιάζει, που είναι αργό και λέει "Je t' aime, oui je t' aime..." (το ανέφερε ο mxpert) είναι το "Je t' aime, moi non plus" από Jane Birkin & Serge Gainsbourg.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...