Προς το περιεχόμενο

Μουσική απο διαφημίσεις/εκπομπές (Radio & TV)


mrFrodo

Προτεινόμενες αναρτήσεις

κι εγώ ψάχνω μια γυναίκα να είναι εμφανισιακά σαν την Belluci, να είναι πολύ καλή νοικοκυρά να έχει σπουδαία θέση σε μεγάλη πολυεθνική με εισόδημα άνω των 100.000? το χρόνο και να έχει και προίκα πάρα πολλά ακίνητα!

 

ps. Η διαφορά μας είναι ότι αν εσύ πατήσεις εδώ θα βρεις αυτό που ψάχνεις, ενώ εγώ δεν νομίζω να βρω αυτό που ψάχνω, εκτός και αν πετύχω πουθενά σουρωμένη-μαστουρωμένη την Paris Hilton, αλλά και τότε μείον θα είμαι αφού καμία σχέση δεν έχει με την Monica...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 9,4k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

hi sas!!!! psaxnw tragoudia tou papakaliath apo opoiadipote seira t dn exw problem :P thnx

 

Papakaliatis music

Kommati apo to ''kleise ta matia''

 

 

Και μερικά από τα κομμάτια που ακούστηκαν στο «Δυο Μέρες Μόνο»:

  1. Radiohead - Karma Police
  2. Celeste Prince - Wherever You Are
  3. Δήμητρα Γαλάνη & Άλκηστις Πρωτοψάλτη - Όσα Γράφει Η Αγάπη Ακόμα
  4. Δήμητρα Γαλάνη - Δυο Μέρες Μόνο
  5. John Powell - Assassin's Tango
  6. Craig Armstrong - New York City (Orchestral Version)
  7. Angelique & Jean Claude Nachon - Complication
  8. Archive - Again
  9. Hans Zimmer & James Newton Howard - Corynorhinus
  10. Umebayshi Shigeru - Yumeji's Theme
  11. Ryuichi Sakamoto - The Sheltering Sky Theme

happy.gif

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

;1582362'']Το τραγουδάκι της νέας διαφήμισης του Renault Clio με τον τύπο με το μηχανάκι που βάζει ένα χάρτινο περίγραμμα του αυτοκινήτου για να εντυπωσιάσει την κοπέλα στο διπλανό αυτοκίνητο.. κανείς; Λέει, It was late, when you.. κάτι.. before.. (η διαφήμιση υπάρχει και στο youtube αλλά το τραγούδι εκεί είναι διαφορετικό από αυτήν που προβάλλεται στην Ελλάδα!)

 

χμ... για δοκίμασε αυτο... Transcargo - Oh Boy

 

edit: Μάλλον αυτό έχει περισσότερες πιθανότητες, Kotetsu Jeeg No Uta

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

χμ... για δοκίμασε αυτο... Transcargo - Oh Boy

 

edit: Μάλλον αυτό έχει περισσότερες πιθανότητες, Kotetsu Jeeg No Uta

 

Βρε τί του λες του ανθρώπου; razz.gif

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δυσκολάκι, άλλα βρέθηκε!!

2) Το cover είναι από Charlotte Martin!

 

Να ρωτήσω κι εγώ κάτι τις;

1)Από την εκπομπή του Άλφα, πάμε πακέτο. όταν η κωφάλαλη βρήκε τον πατέρα της, ακούστηκε ένα Eλληνικό τραγουδάκι με ωραίο στοίχο sample

 

2)Και μια παλαιότερη ερώτηση μου που δεν είχα πάρει απάντηση από so you think you can dance, όταν χόρεψε η Λίζα ακούστηκε το Wild Horsesαλλά δεν βρήκα αυτήν την εκτέλεση που μοιάζει με της Jewel (piano acoustic) αλλά δεν είναι. Καμιά ιδέα κάποιος ??? sample

 

3)Και ένα τραγούδι από την σειρά Μαργαρίτα. έχω sample

Ευχαριστώ :)

Ευχαριστώ πολύ republican, ναι ήταν δύσκολο, είχα ψάξει αρκετά πριν μου δώσεις εσύ την λύση :)

Μήπως κανείς για το 1) και το 3) ?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

"Ήρθε και έδεσε" λέγεται η σειρά! Το δε τραγουδάκι που ακούγεται:

Brigitte Bardot - Moi je joue

 

Αυτό δεν ακούγετε και σε μια διαφήμιση, νομίζω της Renault ???

 

χμ... ναι... του Relault Laguna TV Spot 2003!!! :-D

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παιδιά καλησπέρα. Μιας και μιλάμε για Παπακαλιάτη μια μπαλαντούλα που έπαιζε σε πολλά επεισοδια και ελεγε "I want you... κάτι" μήπως το ξέρουμε?

 

«Elvis Costello - I Want You»

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλησπέρα! Συγνώμη που επανέρχομαι αλλά έχω εξαντλήσει όλες τις πιθανότητες... το ξέρω ότι αυτό που ζητάω είναι δυσκολάκι αλλά έχετε βρει και πιο δύσκολα... το κομμάτι που ψάχνω ακούγεται στο τέλος της διαφήμισης της SEAT με το σκίουρο. Σας δίνω και το σχετικό link στο youtube...

http://www.youtube.com/watch?v=3_rnppC6igM

Σας παρακαλώ κάντε μια προσπάθεια και τουλάχιστον πείτε μου ότι δε θα το βρω ποτέ να ησυχάσω!

Ευχαριστώ!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Χαίρεται παιδιά:Θα ήθελα να με βοηθήσετε στο πως να βρω το τραγούδι απο το s1ngles αλλά το 2 που ειναι remix...! Από οτι ξέρω και έχω δει και είναι Closer-Singles ή Closer-French n' piano? Ευχαριστώ εκ των προτέρων.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μήπως εννοείς αυτό:

Petit Beure Παπαδοπούλου (με την σοκολάτα): Henna - Cheb Khaled feat. Cameron Cartio

 

δυστηχως οχι... εκεινο που ψαχνω εγω θυμιζει κλασικη μουσικη...Παντως σε ευχαριστω για την προσπαθεια :)

 

Το Founes :

Δυστηχως ουτε με την Paris Hilton θα σουν ευχαριστημενος...Γυναικες με τοσα L7 ειναι επιρρεπεις στο κερατο.. μαλλον δυστηχισμενος θα σουνα...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

για να βοηθησω στην αναζητηση του τραγουδιου της βονταφον οριστε ενα μερος του τραγουδιου για οσους δεν το εχουν ακουσει ακομα

http://www.youtube.com/watch?v=oYlEFAdDgtU

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλημερα παιδια ψαχνω εδω και κατι χρονια τον τιτλο ενoς τραγουδιου το οποιο ειχε ακουστει και στη σειρα "Εισαι το ταιρι μου", στην εξης σκηνη.Στο τελευταιο επεισοδιο της σειρας ο χαρακτηρας με το ονομα παναγιωτης γεμιζει ενα περιστροφο και ολη αυτη τη διαρκεια παιζει ενα κομματι. Αυτο ειναι και το κομματι που ψαχνω.Ευχαριστω εκ των προτερων.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...