Προς το περιεχόμενο

Pio case einai i kaluteri agora apo thema psuksis???


{TDi}Dj2k..infc

Προτεινόμενες αναρτήσεις

KANDALF και απο εμενα. Το πηρα και εγω Πολυ ανετοι χωροι, ομορφο σχεδιο στο παραθυρο κ λειτουργικοι οι χωροι μεσα.(Ειδικα το bay των σκληρων).

 

Επισης με 15-20€ αγοραζεις το BTX Upgrade kit και αλλαζεις πλατφορμα αμεσως !

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 2 εβδομάδες αργότερα...
Alli mia psifo gia Stacker peripou 160-165? exei, an kai prin apo kana mhna to eixe parei to mati mou konta sta 145 peripou sto e-shop.

 

Me parathyraki paei gyrw sta 200 apo multirama. Ki egw pistebw oti einai mia apo tis kalyeteres lyseis poy kykloforoun...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

egw paidia exo Tis Thermaltake to TSUNAMI. Poli kalo apo psiksi.Tigka sto anemistiri einai

150e to pira.

Εδώ επέτρεψέ μου να διαφωνήσω.Έχω το ίδιο κουτί με τα φουρφούρια στις 1440(με controler) με χάλια τα καλώδια μέσα έχω 30-32 c στο κουτί αλλά κάνει σαν τρένο.Βάζω κάτι φουρφούρια απ' το πλαίσιο να δουλεύουν στις 600 στροφές και με τέλειο airflow.Αποτέλεσμα:Θερμοκρασία κουτιού 35 c.CPU:55 full load πριν τις μοντες 52.Συμπέρασμα:Οταν το θες κρύο παίρνει αυτιά.Οταν το θες ήσυχο δουλεύει και σαν φουρνάκι και φτιάχνεις και κάνα φασολάκι αν θες.Τον Ιούλιο θ'ανοίξω ψησταριά.Οσο για χώρους μόλις βάλεις το TAGAN παρακάλα να μην περνάει κανένας κάτω απ'το μπαλκόνι και τούρθει στο κεφάλι.ΤSUNAMI sucks.Tο προηγούμενό μου κουτάκι ένα της πλάκας χωρίς ανεμιστήρια πάνω του και είχε:33 το κιβώτιο και 54 full load cpu τον Ιούλιο παρακαλώ μετά από 6 ώρες joan of arc.Άντε να πάω για αναβάθμιση να το φορτώσω σε κανέναν που δεν χωνεύω.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 2 εβδομάδες αργότερα...
Φιλαρακι και εγω το ιδιο εχω το κουτι μαμαει και ας μην εχει τα παπατζιλικια που εχουν τα αλλα. Σημασια εχει να κανει τη δουλεια του σωστα και οχι να δειχνει σαν τουρμπινα και ο επεξεργαστης μεσα να βραζει.

 

 

Παίδες αυτό σκέφτομαι να χτυπήσω και εγώ το HEROICHI CI-6A19 για το νέο μου σύστημα...

Επειδή με ενδιαφέρει να είναι αθόρυβο..

Μήπως ξέρετε τι ταχύτητα έχουν οι ανεμιστήρες;;;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Από θέμα θορύβου, το Herolchi CI-6A19 έχει αθόρυβους 12ρηδες μπρος-πίσω, γύρω στις 1300 στροφές λειτουργούν αν θυμάμαι καλά (έχω την εντύπωση ότι είναι και ball-bearing). Πάντως, και που τους απενεργοποίησα μία φορά στιγμιαία, δεν είδα χαμηλότερα επίπεδα θορύβου, δηλαδή ό,τι ακουγόταν και πριν και μετά ήταν οι ανεμιστήρες της cpu και της gpu.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 3 εβδομάδες αργότερα...

Kalispera! Molis simera pareigeila ena case tis THERMALTAKE to VA8000BWS ARMOR BLACK deite kai edw: http://www.e-shop.gr/show_per.phtml?id=PER.700280

kai edw:

http://www.thermaltake.com/xaserCase/armor/va8000bws/va8000bws.htm

kai peite mou tin gnwmi sas!

Den antexw allo me ayto to kouti pou exw, pou ine mikro kai ginete fournos ta zesta mesimeria :-x

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγώ παιδιά έχω το Herolchi CI-6A19 και το αντικατέστησα με το Thermaltake Xaser V Black.5 ανεμιστήρες απάνω και μέτρια αποτελέσματα.Ιδιαίτερα στην ψύξη των σκληρών.Όλοι οι ανεμιστήρες είναι 8cm και αποτέλεσμα βλέπω μόνο αν τους βάλω φούλ,από τους οποίους οι 2 κάνουν σαν ελικόπτερο!Το Heroichi είχε σαφέστατα καλύτερα αποτελέσματα και αυτό χάρη στους 12άρηδες ανεμιστήρες του.

Αυτό που ήθελα να σας ρωτήσω είναι το εξής:

Άκουσα οτι υπάρχουν μετατροπείς-αντάπτορες, για την προσαρμογή 12cm fan σε 8cm θέση κουτιού.Ξέρει κανείς κάποιο online shop ελληνικό που να μπορώ να παραγγείλω?

Εδώ στα Χανιά δε μπορώ να βρώ εύκολα!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 2 εβδομάδες αργότερα...

loipon to Herolchi CI-6A19 (ayto exw) einai athorivo entelws akougetai mono to anemistiraki tis cpu otan doulevei panw apo tis 3000 strofes peripou.... exei 2 12arides anemistires doulevoune stis 1300 strofes kai einai athorivoi opws anafrthike apo yhermokrasies ta paei poli kala... exw to sistima tis ipografis mou kai twra kalokairi pou einai pianw 41 mobo kai 52 cpu panw katw....(xwris aircondition) enw to xeimwna epiane 32 i mobo kai 42 i cpu full load kai xeimwna kai kalokairi pianw 62 vathmous.....

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Kalispera! Molis simera pareigeila ena case tis THERMALTAKE to VA8000BWS ARMOR BLACK deite kai edw: http://www.e-shop.gr/show_per.phtml?id=PER.700280

kai edw:

http://www.thermaltake.com/xaserCase/armor/va8000bws/va8000bws.htm

kai peite mou tin gnwmi sas!

Den antexw allo me ayto to kouti pou exw' date=' pou ine mikro kai ginete fournos ta zesta mesimeria :-x[/quote']

 

 

Μπορείτε να δείτε Ελληνικό review του THERMALTAKE VA8000BWS ARMOR

 

Αρκετά καλό και φτηνό, μόνο μειονέκτημα στο μαύρο είναι το βάρος.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αρχειοθετημένο

Αυτό το θέμα έχει αρχειοθετηθεί και είναι κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...