Προς το περιεχόμενο

Αγορα Laptop


rodez

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Καλημερα

 

Πρεπει να αγορασω αμεσα ενα laptop ενω ειχα σχεδον καταληξει ειδα στα multirama κατι δικα τους laptop των οποιων οι τιμες μου φαινονται αρκετα καλες.Επισης σου δινουν τη δυνατοτητα να μην πληρωσεις το λειτουγικο.Συγκεκριμενα

Pentium 4 3.00GHz Prescott

Οθόνη 17" WXGA TFT WIDE

Μνήμη DDR Twinmos 512MB - 333MHz - Lifetime

Σκληρός Δίσκος 80GB - 4.200rpm - Hitachi

Κάρτα Γραφικών ATI Mobility Radeon 9700 128MB

Δέκτης TV-Tuner, WebCamera - Smart Reader 6in1: SD/MS/MMC, WiFi Intel Wireless 802.11g+b

με 1.659 ?

 

Εχει κανεις αποψη για τα laptop των multirama?Δισταζω και σκεφτομαι να παω σε κατι επωνυμο

 

THANX

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγώ πάντως θα σου πρότεινα να πάρεις κάτι επώνυμο.Μην εμπιστεύεσαι τα ανώνυμα σαν τα Turbo-X.Τα επώνυμα έχουν καλύτερη ποιότητα κατασκευής!!Αυτό πιστεύω τα λέει όλα!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Κάνε όμως και κάνα search.Θα δεις ότι υπάρχουν πάρα πολλά θέματα για αγορά laptop.Kαι μάλιστα υπάρχουν και γνώμες για τα επώνυμα και ανώνυμα laptops(βλέπε Turbo-X).Ένα search δε βλάπτει!:wink:

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Crow εχω κανει search αλλα δεν ειδα καποιον με laptop multirama.Oσο για τη ποιοτητα κατασκευης ειναι και για μενα αυτο που με προσανατολιζει στα επωνυμα.Το προβλημα ειναι οτι χρειαζομαι 17αρι και το κοστος για τα επωνυμα ειναι αρκετα υψηλοτερο,θα συνεχισω το ψαξιμο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εντάξει μπορεί να μην έχει με laptop Multirama αλλά έχει άλλα πράγματα που πρέπει να προσέξεις πριν την αγορά ενός laptop όπως το να είναι οπωσδήποτε centrino για καλύτερη αυτονομία κ.α.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εντάξει μπορεί να μην έχει με laptop Multirama αλλά έχει άλλα πράγματα που πρέπει να προσέξεις πριν την αγορά ενός laptop όπως το να είναι οπωσδήποτε centrino για καλύτερη αυτονομία κ.α.

 

 

Αυτό δεν ισχύει για όλους απαραίτητα...

Καταρχήν για τί το θέλει το λάπτοπ.

 

Ας ξεκινήσουμε από εκεί και φτάνουμε και στην μάρκα μετά.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εχεις δικιο και κατα βαση συμφωνο μαζι σου αλλα δεν βρισκω centrino και 17αρι.Τελος παντων ολα δικα μου τα θελω και καλο και φθηνο κτλ.Σκεφτομαι επισης και αυτον αν εχει κανεις εμπειρια ας με βοηθησει

Acer ASPIRE 1801WSMi

P4 2.8GHz

512MB RAM

60GB HDD

VGA ATI RADEON X600 64MB

DVDRW DUAL

GigaBit LAN

WIRELESS 802.11g

WINDOWS XP HOME

με 1450Ε

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Βασικα dpolal2 επειδη κανω καποια γραφιστικα θελω να ειναι 17αρι.Επισης η καρτα γραφικων να ειναι σχετικα γρηγορη.Δεν με ενδιαφερει πολυ η αυτονομια αν και η 1 ωρα ρων p4 ειναι λιγο προβλημα.Δεν ξερω βεβαια τι λεει η x600 σε σχεση με την Radeon 9700 128MB.Επισης συμαντικο ειναι να μπορω να αναβαθμισω μερικα κομματιαοπως καρτα γραφικων και μνημες

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εχεις δικιο και κατα βαση συμφωνο μαζι σου αλλα δεν βρισκω centrino και 17αρι.Τελος παντων ολα δικα μου τα θελω και καλο και φθηνο κτλ.Σκεφτομαι επισης και αυτον αν εχει κανεις εμπειρια ας με βοηθησει

Acer ASPIRE 1801WSMi

P4 2.8GHz

512MB RAM

60GB HDD

VGA ATI RADEON X600 64MB

DVDRW DUAL

GigaBit LAN

WIRELESS 802.11g

WINDOWS XP HOME

με 1450Ε

 

Φιλε μου εχο το μοντελο Acer ASPIRE 1804WSMi, με σχεδον ιδιες δυνατοτητες, μονο που το δικο μου εχει P4 3.2 Ghz, 128ara ati x600, bluetooth και 100αρη δισκο 5400rpm. Απο την ως τωρα εμπειρια μου εχω μεινει ευχαριστημενος, αλλα εχε υποψην σου οτι επειδη εχει desktop cpu, θα ακους συνεχως το ανεμιστηρακι, και λαβε υποψην σου οτι θα εχεις χαμηλη αυτονομια. Το δικο μου δεν ξεπερνα τα 50 λεπτα. Απο επιδοσεις παντως ειναι ταχυτατο, η ποιοτητα κατασκευης ειναι πολυ καλη, και θα σε εντυπωσιασει και ο ηχος, καθως εχει ενσωματομενο woofer.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Φιλε rafraf24 εχω συμβιβαστει με την ιδεα της μικρης αυτονομιας γιατι δεν βρισκω κατι που να μου κανει centrino εκτος αν παω σε ΒΤΟ.Επισης ξερεις αν μπορω αργοτερα να προσθεσω μνημη η να αλλαξω την καρτα γραφικων;Η καρτα σου πως τα παει απο επιδοσεις?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Η Καρτα τα πηγαινει αρκετα καλα, βεβαια αν θελεις να παιξεις και doom 3 δε θα τα καταφερεις πολυ καλα, καθως σε αναλυση 1024*768 και σε medium quality ψιλοσερνεται, παντως hl2 παιζει αρκετα καλα. Νερακι πηγαινει και το nfs2u, colin mcray rally 2005, και ψιλοκαλα το ridick σε 1024*768. Ειναι αξιολογη καρτουλα, οχι ομως κατι το ιδιαιτερο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

rodez: den mas eipes gia poion logo thes na pareis laptop kai oxi na ftiakseis ena perifimo desktop computer me ta idia lefta.

 

Episis, skepsou oti laptops me toso megales othones, exoun poli baros kai einai duskolo na ta metafereis apo edw kai apo ekei. Gia auto oi megales markes stamatane stis 15 intses sunithws. Ektos kai an thes px na to exeis to xeimwna athina kai to kalokairi eksoxiko xwris na se endiaferoun suxnes diladi metakiniseis, opote tote ontws bolevei...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αρχειοθετημένο

Αυτό το θέμα έχει αρχειοθετηθεί και είναι κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...