Προς το περιεχόμενο

Αγορα Laptop


rodez

Προτεινόμενες αναρτήσεις

rafraf24 προς αυτο κλινω αλλα το 1801 γιατι δεν χρειαζομαι παραπανω hdd και η δια φορα της cpu (2.93->3.2) δεν με ενδιαφερει ιδιαιτερα.Μου εγραψες οτι εχεις x600 128 mb αλλα εγω τον βρισκω μονο με 64mb.Εισαι σιγουρος?Η ati 9700 128mb ειναι καλυτερη σε επιδοσεις,εχεις ιδεα?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

raider εσυ εχει nvidia 6800?Εγω ρωταω για την Χ600.Εχεις αγορασει turbo-x 17αρι?Εισαι ευχαριστημενος?Απο μονιτιρ τι λεει?

ειμαι ευχαριστημενος εκτος ομως απο το μοντεμ που κανει νερα αλλα θα στρωσει.μονιτορ αψογο το οποιο ειναι και glossy!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Η Χ600 Ειναι θεωρητικα η αντικαταστατης της 9700, με λιγο περισσοτερες δυνατοτητες και επιδοσεις., Στην πραξη ειτε παρεις την μια ειτε την αλλη θα δεις απειροελαχιστες διαφορες. Ο 1804 Βγαινει και με 64αρα χ600 και με 128αρα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Φιλε GrMikeD επειδη ταξιδευω συχνα στο εξωτερικο το χρειαζομαι!rafraf24 θα κοιαξω καλυτερα.Ισως ξαναδω και κανεναν turbo-x αλλα με φοβιζει κυριως γιατι δεν εχει διεθνη εγγυηση(προφανως) αλλα επισης εχω ακουσει διαφορα αν και στο φορουμ δεν μου εχω δει ιδιαιτερα παραπονα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Φιλε GrMikeD επειδη ταξιδευω συχνα στο εξωτερικο το χρειαζομαι!rafraf24 θα κοιαξω καλυτερα.Ισως ξαναδω και κανεναν turbo-x αλλα με φοβιζει κυριως γιατι δεν εχει διεθνη εγγυηση(προφανως) αλλα επισης εχω ακουσει διαφορα αν και στο φορουμ δεν μου εχω δει ιδιαιτερα παραπονα.

 

 

Βρε φίλε, δεν είναι δυνατόν μια τοπική αλυσίδα να παρέχει διεθνή εγγυηση...

Δεν είναι κατασκευαστής, απλά συναρμολόγηση κάνουν.

Η υποστήριξη γίνεται μόνο εδώ.

 

Πάντως αν βρεις cenrtino με καλύτερη κάρτα γραφικών από τις Intel Xtreme που φοράνε συνήθως πάρτο.

17άρα οθόνη όμως δεν νομίζω να βρεις, περιορίζει πολύ την αυτονομία.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Σε αυτα τα λεφτα ολοι οσοι ενδιαφερονται βρηκα μια καλή περιπτωση laptop που βαζεις οτι εσυ θες και χρειάζεσαι (ενταξει, μεχρι ενα οριο αλλα εχει σχεδον τα παντα) και ειναι και μαρκα DELL COMPUTERS http://www.dell.gr

 

Αν καποιος ξερει κατι παραπανω ας μας διαφωτήσει! Παντως ειμαι πολυ κοντα στην αγορα ενος τετοιου.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγώ θα έπαιρνα ένα Turbo-X ή Multirama μιάς και σηκώνουν

αναβάθμιση και δε θα προτιμούσα κάποιο Dell για αρκετούς λόγους.

Πάντως αν είναι να πάρεις Dell πάρε Turbo-X ή Multirama.

Με αυτά που διαθέτεις πάντως παίρνεις ένα άψογο Acer..

αλλά αν σου δημιουργήσει πρόβλημα θα τρέχεις, όπως και αν

πάρεις ένα Sony, ένα H.P. κ.ο.κ.

Από θέμα ποιότητας κατασκευής είναι μακράν μπροστά τα IBM.

Από θέμα απόδοσης/τιμής είναι τα Acer.

 

It's your choice and that was my opinion! :roll:

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Με αυτά που διαθέτεις πάντως παίρνεις ένα άψογο Acer..

 

 

Δωσε μου εναν ACER μεχρι 1200Ε που να εχει αυτα που εχει ο DELL!

 

Microsoft Windows XP Home

Intel® Pentium® M 360 Processor 1.4ghz

15.0" XGA & SXGA+ TFT colour display

512 DDR RAM

Intel® 855GM UMA graphics - Up to 64MB (shared memory available for video (64MB requires 256Mb System memory)

2MB on-die L2 cache

Internal MiniPCI Wireless 802.11 card b/g/a

10/100 Ethernet LAN on Motherboard + internal 56Kbps V.92 Modem

40GB ATA-100 Hard Disk Drive

High quality audio system with built-in speakers

One Type I or Type II PC Card slot

Ports: Parallel, Serial, VGA, S-video out, IEEE 1394, 2 x USB 2.0, IR (IrDa v.1.1), RJ-11, RJ-45

CD-RW/DVD Combo

Integrated TouchPad pointing device

'Smart' Advanced Lithium Ion 4-Cell or 6-Cell battery pack with ExpressCharge

1 Year European Collect and Return Service

 

Wireless Solutions: Intel® PROWireless 2100 802.11b/g MiniPCI card - for Intel Centrino Mobile Technology

Communications - Bluetooth Card: Internal Dell 300 Bluetooth™ Card

 

Primary Battery: 6 Cell Primary Battery

 

 

Παντως ενημερωτικα λεω οτι η DELL εχει την καλυτερη αντιπροσωπεία με αψογο service.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ACER TRAVELMATE 4101WLMi

 

Κόψε φάση :

 

# Επεξεργαστής: Mobile Intel Centrino Pentium M 730 1.6GHz FSB 533MHz

# Οθόνη: 15,4 ιντσών WXGA TFT με ανάλυση 1280χ800.

# Μνήμη: 512MB DDR(2X256MB) PC2700 333MHz.

# Σκληρός Δίσκος: 80GB.

# Οπτικός Δίσκος: DVD-RW Dual.

# Floppy Disk: Δεν περιλαμβάνεται.

# Κάρτα γραφικών: ATI Radeon X600 με 64MB μνήμη αποκλειστικής χρήσης.

# Modem: 56K.

# Κάρτα δικτύου: Ενσύρματη 10/100 LAN.

# Θύρες επικοινωνίας: 3x USB 2.0, 1x Infrared (FIR), 1x VGA , 1x PC Card slot (Type II), 1x S-video out (NTSC/PAL), 1x IEEE 1394 port, 1x Modem (RJ-11), 1x Ethernet (RJ-45), 1x speaker/ headphone/ line-out, 1x microphone/ line-in, 1x DC-in για AC adapter.

# Πρόσθετα Χαρακτηριστικά: Wireless LAN (802.11b/g).

# Βάρος: 2,91 kg.

# Μπαταρία: 4 ώρες(η διάρκεια ζωής της μπαταρίας αλλάζει ανάλογα την χρήση).

# Προεγκατεστημένο λογισμικό: Windows XP Home GR.

# Εγγύηση: 1χρόνος.

 

2 φορές καλύτερο λάπτοπ με τα ίδια χρήματα.

 

Το θέμα είναι όπως το είπες.Το dell αν σου χαλάσει σε 32 ώρες(max) θα είναι σαν καινούργιο.

Το acer θέλει minimum 1 μήνα και αν είσαι τυχερός θα το φτίαξουν και θα πληρώσεις και τα μαλλιοκέφαλα σου με τις γνωστές μπούρδες (Δεν καλύπτει το ένα και το άλλο η εγγύηση).

 

Συμφωνώ με τον φίλο που μίλησε πιο πάνω.

Acer = απόδοση/τιμή

 

IBM = κορυφαία ποιότητα κατασκευής.

 

Ότι δίνεις παίρνεις φίλε μου..Ενημερωτικά εγώ έχω Acer μηχάνημα και μέχρι στιγμής πάνε όλα καλά.

Ελπίζω να μην χρειαστεί ποτέ να το στείλω στην αντιπροσωπεία για φτιάξιμο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 6 μήνες μετά...

Καλησπερα. πρεπει να παρς ενα λαπτοπ για το σχεδιο που κανω. ειμαι σχετικα ασχετος ομςσ και φοβαμαι μην κανω μ...κια αγορα. δουλευω πολυ autocad και γι'αυτο χρειαζομαι καλο επεργαστη, μεγαλο σκληρο και καλη καρτα γραφικων (απ'οσο ξερω). υπαρχει καμια σοβαρη προταση;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ta multirama exoun 3 poli kala me 17ara kai kales epidoseis sunolika... ta-toshiba satelite p30-141 1400eurw-Hp pavilion zd 8214ea 1500 eurw kai to kalitero Futjitsu Siemens amilo m 3438gl1 1600....pare to Fs pou einai kalitero sunolika apo ta alla 2.bale mia 512ram akoma kai tha exeis super laptop....:)tha paizei kai games aneta an xreiastei...:)mpes se site multirama kai des ta!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αρχειοθετημένο

Αυτό το θέμα έχει αρχειοθετηθεί και είναι κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...