Προς το περιεχόμενο

Mονταρισμα κουτιου


kolobaki

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Αρχικά δες αυτό.

 

http://www.bit-tech.net/article/101/

 

Υπάρχουν αντίστοιχα εργαλεία κι από άλλες μάρκες αρκετά φτηνότερα. Επίσης κάποιοι χρισιμοποιούν και σέγα. Πιο extreme λύσεις είναι να ζητήσεις βοήθεια από κάποιον επαγγελματία που κάβει λαμαρίνες είτε με laser είτε με υδροκοπή πληρώνοντας κάποια χρήματα και θα έχεις τέλειο αποτέλεσμα ... αλλά δε θα έχει πλάκα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Όταν λες "τροχό" ελπίζω να μην εννοείς αυτόν που κόβουν κοιλοδοκούς και μάρμαρα. Αν θες λίγο πιο χοντροκομένη λύση μπορείς να δοκιμάσεις σέγα με κατάλληλη λάμα (Προσοχή στο ΠΟΛΥ ΚΑΛΟ δέσιμο της λαμαρίνας πάνω σε σταθερή επιφάνεια γιατί η σέγα είναι αρκετά επικίνδυνο εργαλείο)

 

Δες κι αυτό ...

 

http://www.thelab.gr/forumdisplay.php?forumid=49

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 8 μήνες μετά...

magka mou ego thn ekana me troxo kai meta doulepsa ligo me lyma sta shmeia pou ekopsa gia na to kano poio ormofo troxos eimai mia xara kai ephdh ithela na tou petaksa kai koulerakia panometa me trypani ekana souroto to plekss glaas sta shmeia pou tha mpenane ta koulerakia

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Bres mia sega (me hlektroniko gkazi akoma kalutera). Pare prionaki gia metala me psila dontia kai steno se fardos (gia na kobeis pio eukola se kampules) kai afou kaneis mia trupa sthn lamarina ksekina to kopsimo. An einai alouminio tha kopei paneukola kai metriws eukola an einai apo lamarina. Frontize na kobeis se mia epipedh epifaneia patwntas thn lamarina katw me dunamh afinontas mono to meros pou kobeis ston aera. Min dokimaseis me gwniako troxo h kati analogo tha to katastrepseis kai polu pithanon na kopseis kai kanena xeri. Pistepse me kanei polu megalh zhmia se xrono dt. Episis mporeis na dokimaseis me mini dremel h kati analogo alla polus kopos gia to tipota. H sega einai h kaluterh lush.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

! >> Dremel << !

 

Κάνει τα πάντα! Έχω επιδιορθώσει το μισό σπίτι με αυτό, έχω φτιάξει κι εγώ το κουτί του υπολογιστή μου με παρόμοιο τρόπο και έχει γίνει καταπληκτικό (μάλιστα σε κάποια φάση σκέφτομαι να ανεβάσω και photos από το όλο mod).

 

Υπάρχουν χιλιάδες άνθρωποι στον κόσμο που το χρησιμοποιούν και κάνουν απίστευτα καλλιτεχνήματα!

Αν ψάξεις λίγο στο internet θα συναντήσεις μόνο fans του είδους! :)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αρχειοθετημένο

Αυτό το θέμα έχει αρχειοθετηθεί και είναι κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...