Προς το περιεχόμενο

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Ρε παιδιά για το SDSL όλη η ιστορία παίζεται στο upload. Αλλά για ένα home user δεν είναι λίγο άχρηστο το συμμετρικό? Oπότε λίγοι λογικά το έχουν ανάγκη (π.χ. κάποιος που έχει webserver)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ρε παιδιά για το SDSL όλη η ιστορία παίζεται στο upload. Αλλά για ένα home user δεν είναι λίγο άχρηστο το συμμετρικό? Oπότε λίγοι λογικά το έχουν ανάγκη (π.χ. κάποιος που έχει webserver)

ακριβώς έτσι είναι... γενικά χρειάζεται άμα έχεις server (όχι μόνο web server)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Me kalyptei sta Giannena! Me kalyptei! Nai ! Nai! Aurio proi perno tilefono na rotiso ti prepei na matho kai proxorao se aitisi. Nai einai alitheia! Nai, me ta idia lefta pou dino tora gia 384/128 kai forthnet...

 

Nai!!!

 

Mono mia aporia: to tilefono pou tha exo tha troei bandwidth apo tin grammi? Diladi otan milao (eite paro eite me paroun) tha peftei to download??

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Kai ystera apo mia mikri anazitisi apofasisa na to xanaskefto.

 

Kati diabazo oti den epitrepontai services kai oti ta router einai kleidomena me kodiko pou de sou dinoun kai prepei na pareis til. se aytous gia port forwarding etc.

 

Tha paro kanena til. na rotiso...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγώ στο adslgr.com διάβασα από κάποιον που έχει βάλει ό,τι όλες οι πόρτες είναι ανοιχτές! Αλλά καλύτερα να πάρεις τηλ αυτούς και να ρωτήσεις να είσαι σίγουρος. Πες μας και τι σου είπαν!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μια 512/512 στο κόστος που έχω τώρα την 384/128 δε με χαλάει. Μόνο που

 

1. Τόσο η Vivodi όσο και η TP δε νομίζω ότι δείχνουν αρκετό ενδιαφέρον να επεκταθούν σε άλλες περιοχές από αυτές της πρώτης τους εγκατάστασης. πιθανόν να είναι τεχνικό το θέμα

2. Αν είναι να τραβήξω στη TP ότι τράβηξα στη Vivodi να μου λείπει

3. It's too good to be true. There should be a catch

 

Έτσι κι αλλιώς δεν υποστηρίζεται η περιοχή μου ούτε από Vivodi ούτε από TP και είμαι σίγουρος πως και άλλος ISP αν αποκτήσει δίκτυο οι περιοχές που θα καλύψει θα είναι αυτές που καλύπτουν VIvodi kai TP και στις υπόλοιπες θα είναι για ΠΟΛΥ ακόμα μόνο ο ΟΤΕ. Θα το παρακολουθήσω το θέμα πάντως

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αύριο θα πάρω το τηλεφωνικό κέντρο εξυπηρέτησης πελατών της TelePassport (2108209000 Πατησίων 81) και θα τους πω ότι μένω ακριβώς απέναντι τους αλλά το site τους μου λέει ότι δεν καλύπτομαι ακόμα :) :)

 

Ναι ναι η telepassport δεν καλύπτεται από την telepassport

 

χμ για να τσεκάρω την Vivodi

...

α δε παιζω αυτοί καλύπτουν τον εαυτό τους !!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ρε παιδιά για το SDSL όλη η ιστορία παίζεται στο upload. Αλλά για ένα home user δεν είναι λίγο άχρηστο το συμμετρικό? Oπότε λίγοι λογικά το έχουν ανάγκη (π.χ. κάποιος που έχει webserver)

 

Είναι αλήθεια ότι δεν είναι και πολύ απαραίτητη η sdsl σε ένα απλό χρήστη, αλλά οι περισσότεροι χρήστες συνήθως αφήνουν ένα dc ή κάτι ανάλογο να κατεβάζει για πολλές ώρες ή και μέρες, αυτό έχει σαν αποτέλεσμα να μαζεύνται πολλά και μεγάλα ACK packets και να γεμίζει το upsream της γραμμής. Το αποτέλεσμα είναι να πεφτει αισθητά το downstream. Αν χρησιμοποιείς pc για routing που τρέχει bsd ή linux μπορείς να το διορθώσεις κάνοντας χρήση κάποιων script που μπορείς να βρεις στο ιντερνετ.Αν δεν είσαι διατεθιμένος να στήσεις κάτι τέτοιο απλά βάζεις συμμετρική σύνδεση ειδκά αν αυτές οι τιμές της tp δεν κρύβουν παγίδες.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αρχειοθετημένο

Αυτό το θέμα έχει αρχειοθετηθεί και είναι κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...