Προς το περιεχόμενο

UBUNTU Rules ;)


Sonam

Προτεινόμενες αναρτήσεις

@deepdish

Κάνε μία δοκιμή με το Ubuntu - αφού μπορείς να το αποκτήσεις στο τζάμπα (απ' ό,τι διαβάσαμε μέχρι τώρα) δεν χάνεις απολύτως τίποτα. Επίσης, κάνε μία δοκιμή και με το Knoppel 0.4/0.5 (σε κάποια φετινά περιοδικά για ΗΥ θα βρεις το iso image άν δεν μπορείς να το κατεβάσεις από το site του), το οποίο υποστηρίζει ελληνικά και γενικά είναι καλή διανομή (1 χρόνο τώρα την χρησιμοποιώ σαν live CD). Πάνω απ' όλα μην απογοητεύεσαι! - ποτέ δεν είναι αργά να την κάνεις από το μαντρί της Μ$ έστω και δοκιμαστικά (...κάπως έτσι είμαστε όλοι άλλωστε...) ;-)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 229
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

An kai xrhsimopoiw suse to ubuntu einai pragmatika best! To mono provlhma htan to winmodem sto laptop (presario 2151EA) alla malon tha to fixarw me ta drivers apo thn conexant we 'll see...

Koryfaio me poly kalh voitheia exei ta panta se howto's!

It r0ckz \m/

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης

εγω παραγγειλα σημερα , εχω δυο ερωτησεις...

 

1.) Εχει κανεις δοκιμασει το ubuntu σε συστημα ppc αρχιτεκτονικης;

2.) Το module για ntfs support ειναι ενεργοποιημενο by default ή θα φαμε καμια ηττα με κανενα recompile του πυρηνα;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης

συγγνωμη αλλα εχω αλλη μια ερωτησουλα

 

Window manager η ubuntu εχει μονο gnome; Γιατι στο site στα screenshots μονο gnome ειδα. Ελπιζω να εχει και τα packages για kde :)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ah auti i ATI....

eno sta windows oi drivers tis einai safos anoteroi ap tis nvidia' date=' to linux to xoun paratimeno teleios :/[/quote']

 

Einai anoteri i ATI se thema drivers sta Windows apo tin NVIDIA??? E,oxi kai anoteri...Kai sta win ATI sucks...Alla sto Linux DEN ifistatai KAN!!!Oso gia to Ubuntu,giati re guys na min valete kateftheian Debian pou einai kai gamo ta gurudika distro?Ki ama goustarete megisto device support tote Mandriva i SUSE OPOS KAI DIPOTE!!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Pantws evala to livecd apo ubuntu kai ta vrike ola sto laptop. Exei kai ayto ton feeling twn windows me to add remove programs klp pou to kanei akoma pio eukolo se kapoion pou exei mathei se win. Pws allazw omws apo agglika se ellhnika sto keyboard?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Κατέβασα το ubuntu (2 φορές για σιγουριά), έκαψα το iso, έκανα εκκίνηση από το CD και .. με το καλημέρα πρόβλημα! Η αρχική εικόνα εμφανίζεται corrupted (εκεί που λέει press enter). Πατάω enter, και μετά από λίγο η οθόνη γίνεται μαύρη και η εγκατάσταση δεν ξεκινάει καν. Όλα αυτά στο φορητό μου (Acer Aspire 2023WLMi). Δοκίμασα το cd στο σταθερό υπολογιστή και λειτουργεί. Χουμφ... :(

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Σε μένα έπαιξε κατεθείαν σε 1200x800 (15.4 Wide). Κάπου είδα στο μενού έχει να αλλάξεις την ανάλυση, για ψάξτο.

 

Κανένας να μου πει τον συνδιασμό πλήκτρων για να αλλάζω γλώσσα στο keyboard?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Κατέβασα το ubuntu (2 φορές για σιγουριά), έκαψα το iso, έκανα εκκίνηση από το CD και .. με το καλημέρα πρόβλημα! Η αρχική εικόνα εμφανίζεται corrupted (εκεί που λέει press enter). Πατάω enter, και μετά από λίγο η οθόνη γίνεται μαύρη και η εγκατάσταση δεν ξεκινάει καν. Όλα αυτά στο φορητό μου (Acer Aspire 2023WLMi). Δοκίμασα το cd στο σταθερό υπολογιστή και λειτουργεί. Χουμφ... :(

 

clairvoyant to linux den einai plug & play kai auth einai kai h xarh tou. Apeythinetai se eksypnous xrhstes kai oxi se xrhstes pou theoroun arnitiko to ta afierosoun xrono sto na setaroun to os tous. Pistevw oti ama to psakseis ligo tha ta katafereis...

 

WM.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αρχειοθετημένο

Αυτό το θέμα έχει αρχειοθετηθεί και είναι κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.


  • Δημιουργία νέου...