Προς το περιεχόμενο

Οδηγιες για firmware update ,Nec 3520A


nimik

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Εχω την έκδοση 1U9 από τις 7/4. Από τότε έχω γράψει πολλά cd & dvd single και dual layer. Κανένα πρόβλημα μέχρι τώρα.

 

LD3520 1.U9 (Beta 9) (Liggy & Dee NEC ND-3520A firmware)

 

Package contents

Binflash + LD3520 1.U9 (Beta 9) Firmware

Binflash + LD3520 1.U9 (Beta 9) Quiet Firmware

The firmware package can be used with Windows, DOS, Linux or MAC. (see minifaq)

This document

 

NOTES

LD3520 1.U9

RIPLOCK REMOVED for fast DVD ripping

 

LD3520 1.U9 QUIET

RIPLOCK enabled for quiet DVD playback on your PC. Please note, this will only playback slow on pressed DVD’s. DVD-R and +R media will still play at full drive speed. This is a feature of the STOCK NEC firmware.

 

Both firmwares share the same strategy edits and speedups.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Θα ηταν ευκολο σε καποιον να εξηγησει σε εναν φτωχο, πλην τιμιο PCπαλαιστη, τι ειναι τα RPC1, bitsetting και riplock?

 

Επισης εαν ξερετε αν υπαρχει γενικα firmware που να μετατρεπει τα απλα dvd-r σε dual layer dvd-r? H' δεν γινεται και πρεπει ντε και καλα να αγορασεις καινουριο;

 

Συγκεκριμενα εχω το Pioneer A06... ουτε ξερω τι firmware εχει (και ντρεπομαι που το λεω, δεν ξερω και απο που το βλεπω) παντως ειναι αγορασμενο πριν 18 μηνες (170Ε) και αν εχει καψει 30 DVD ζητημα ειναι, οποτε και κριμα να αλλαχθει ...

(ασε που και να θελω να το πουλησω ουτε 30E δεν πιανει ...)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

RPC1 = Drives/Patches that are Region-Free (no checks in hardware).

RPC2 = Drives/Patches that are Region-Locked (checks the region-code in hardware)

 

bitsetting κάνεις τα δισκάκια dvd+r ,dl+r να φαίνονται σαν dvd-rom για καλύτερη συμβατότητα

 

riplock = είναι σύστημα που έχουν μερικά drive και όταν βλέπει δισκάκι με φάκελο VIDEO_TS ρυθμίζει την μέγιστη ταχύτητα αντιγραφής-διαβάσματος σε 5x, γενικά σε μικρή ταχύτητα για αποτροπή αντιγραφής.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

δεν ξέρω φίλε μου, εγώ που έκανα set με winbtype, τα έχει αποθηκεύσει όλα σαν dvd-rom σαν default, μετά με την αλλαγή στο firmware που έγραψα εξακολουθούν να είναι τα ίδια default (dvd-rom), δοκίμασε καλύτερα με το πρόγραμμα που σου είπα γιατί ίσως άλλαξες μόνο το temporary με dvd decrypter.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 λεπτού υπόθεση είναι, απλά φρόντισε να μην τρέχει κανένα άλλο πρόγραμμα και να μην κλείσει ο υπολογιστής όταν κάνεις update, επίσης να μην έχει δισκάκι το drive.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αρχειοθετημένο

Αυτό το θέμα έχει αρχειοθετηθεί και είναι κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...