Προς το περιεχόμενο

Αγορα notebook!!!!


arakis

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Θα προχωρήσω στην αγορα notebook και θα ήθελα να ακούσω προτάσεις.Περιμένω να δώσω γύρω στα 2000-2500 ευρω .Λόγω επικοινονίας μου με αμερική συγκεκριμένα με Νεα-Υορκη μπορω να τον αγοράσω και απο εκεί για όποιον ξέρει .Προσανατολίζομαι σε κάποιον sony-vaio.Περιμένω προτάσεις οσο πιο ύντομα γινεται ευχαριστώ εκτων προτέρων.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Θα προχωρήσω στην αγορα notebook και θα ήθελα να ακούσω προτάσεις.Περιμένω να δώσω γύρω στα 2000-2500 ευρω .Λόγω επικοινονίας μου με αμερική συγκεκριμένα με Νεα-Υορκη μπορω να τον αγοράσω και απο εκεί για όποιον ξέρει .Προσανατολίζομαι σε κάποιον sony-vaio.Περιμένω προτάσεις οσο πιο ύντομα γινεται ευχαριστώ εκτων προτέρων.

Απο Αμερική μπορείς να ψωνίσεις αλλά θα σε περιμένουν στο τελωνείο οι τελώνες με την @@@@ στο χέρι!

Προτίμησε την εγχώρια αγορά, ή τουλάχιστον την ευρωπαική.

Δες λίγο και αυτό ψήνομαι να πουλήσω το toshiba μου και να το χτυπήσω και εγώ!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Eλεγξε και αυτα:

http://www.pctorque.com (down for the moment)

http://www.alienware.com/

http://www.hypersonic-pc.com

και

http://www.resellerratings.com/

για να διαβασεις κριτικες και να τσεκαρεις

αξιοπιστια καταστηματων.

http://notebookforums.com/

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Για να ειναι λιγο πιο συγκεκριμενες οι προτασεις μπορεις να μας πεις για ποιες εφαρμογες κυριως θα το χρησιμοποιεις;

Επισης τα 2,500 euro μπορεις να τα διαθεσεις ακομα και αν η αγορα γινει απο την Αμερικη; Δηλαδη σε αυτην την περιπτωση μπορεις να δωσεις μεχρι 3,000 δολλαρια περιπου;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Για να ειναι λιγο πιο συγκεκριμενες οι προτασεις μπορεις να μας πεις για ποιες εφαρμογες κυριως θα το χρησιμοποιεις;

Επισης τα 2' date='500 euro μπορεις να τα διαθεσεις ακομα και αν η αγορα γινει απο την Αμερικη; Δηλαδη σε αυτην την περιπτωση μπορεις να δωσεις μεχρι 3,000 δολλαρια περιπου;[/quote']

 

Nai gine ligaki pio sygkekrimenos....

 

pantws auto pou proteine kai o laptopmaniac sthn arxh ektos tou oti einai poly kalo...xazeueis kai otan to koitas giati einai panemorfo...

To sygkekrimeno einai ypo-forhto

 

Pantws ta Vaio exoun me diafora tis kalyteres othones

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δες λίγο και αυτό ψήνομαι να πουλήσω το toshiba μου και να το χτυπήσω και εγώ!!

Φαίνεται πολύ τέρας σε δυνατότητες αλλα λογικά θα είναι πολύ τέρας και σε διαστάσεις/βάρος. Παντως σε κάθε περίπτωση αξίζει τα λεφτά του και με το παραπάνω!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ευχαριστώ όσους απάντησαν και ιδιαίτερα τον theobabis για το καλό post του.

Ο amillo έχει πολύ καλές επιδόσεις αλλά με προβληματίζει το θέμα της οθόνης του καθώς τον θέλω κυρίως για εργασία.Δεν ξέρω γιατί μου φαίνεται περίεργο να αγοράσω φορητό με τέτοια κάρτα γραφικών κάτι δεν μου πάει καλά μόνο 4,1 kg δεν εμπιστεύομαι τα ελληνικά μαγαζιά αρκετά στα θέματα για pc .Οσο για την Αμερική γιατί να μην τον φέρω απο εκεί υπαρχει πρόβλημα πολλοί γνωστοί μου έχουν φέρει απο εκεί.

Πως σας φαίνεται αυτός:

Sony VAIO VGN-A690 PC Notebook

Intel Pentium M 1.86 GHz, 17 in. WUXGA, Microsoft Windows XP Home Edition, 1024 MB, DVD±RW, 100 GB hard drive, 8.8 lb με $2,300 - $2,880

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Θα προχωρήσω στην αγορα notebook και θα ήθελα να ακούσω προτάσεις.Περιμένω να δώσω γύρω στα 2000-2500 ευρω .Λόγω επικοινονίας μου με αμερική συγκεκριμένα με Νεα-Υορκη μπορω να τον αγοράσω και απο εκεί για όποιον ξέρει .Προσανατολίζομαι σε κάποιον sony-vaio.Περιμένω προτάσεις οσο πιο ύντομα γινεται ευχαριστώ εκτων προτέρων.

 

ΔΕ ΦΕΡΝΕΙΣ ΕΝΑ ΚΑΙ ΓΙΑ ΜΑΣ;

 

TOUGHBOOK COMPUTERS >> Notebook PC

 

 

CF-18

 

Featuring a revolutionary LCD screen that transforms from a high-performance notebook to a fully portable touchscreen tablet PC, the CF-18 is reliable, durable and extremely lightweight, just 2kg

 

Notebook PC Convertible to Tablet PC Design

High tech handwriting capabilities

State of the art connectivity: Simultaneous access to wireless WAN, LAN, Bluetooth and GPS solutions

Sealed port and connector covers

Full Magnesium Alloy Case with Handle

Lightweight Design/Highly Mobile: weighing just 1.99kg / 4.5 lbs.

Intel® Centrino™ Mobile Technology

Tough Magnesium Alloy Case / Vibration and Shock Resistant / Water and Dust Resistant

Daylight-readable 10.4" Touchscreen LCD

Outstanding Battery Life - up to 7.5 hrs

Height: 48.26 mm

Width: 271.7 mm

Depth: 215.9 mm

Weight: 1.99 kg

CPU: Ultra Low Voltage Intel Pentium M Processor 900MHz

Storage and Memory: 256MB SDRAM (DDR) standard, expandable to 768MB

Display: 10.4 inch 1024 x 768 (XGA) anti-reflective

Audio: SigmaTel STAC9767 AC-97 v2.1 compliant audio codec

PC Card: Type II x 2 (Type II x 1 + Smartcard x 1 (optional

Interface: Modem

Wireless LAN: Intel PRO/Wireless 2100 network connection 802.11b

Power Supply:Lithium Ion battery pack (7.4V, 6600mAh)

Software: Windows XP Professional

παρε tablet NOTEBOOK

εδω http://www.panasonic.ae/PMM/English/Products/ProductDetails.aspx?CatId=220&prdId=969[/url

]

 

ενταξει αυτο ειναι για δευτερος υπολογιστης!οτι και να παρεις καλες αγορες!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ευχαριστώ όσους απάντησαν και ιδιαίτερα τον theobabis για το καλό post του.

Ο amillo έχει πολύ καλές επιδόσεις αλλά με προβληματίζει το θέμα της οθόνης του καθώς τον θέλω κυρίως για εργασία.Δεν ξέρω γιατί μου φαίνεται περίεργο να αγοράσω φορητό με τέτοια κάρτα γραφικών κάτι δεν μου πάει καλά μόνο 4' date='1 kg δεν εμπιστεύομαι τα ελληνικά μαγαζιά αρκετά στα θέματα για pc .Οσο για την Αμερική γιατί να μην τον φέρω απο εκεί υπαρχει πρόβλημα πολλοί γνωστοί μου έχουν φέρει απο εκεί.

[/quote']

Το Sony που προτείνεις έχει όντως πολύ καλύτερη οθόνη αλλά ακόμα και απο Αμερική είναι ακριβότερο.

Δεν έχεις κανένα πρόβλημα να το φέρεις απο Αμερική πέρα απο το τελωνείο. Αν καταφέρεις να το περάσεις χωρίς εκτελωνισμό ( αδύνατο αν το ασφαλίσεις ) τότε οκ.

Το τελωνείο να το υπολογίζεις περίπου στα μισά της αξίας του δέματος.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Panasonic πολύ μικρή οθόνη όπως είπες είναι για δεύτερος φορητός και μόνο για την χρήση την ώρα που ταξιδεύεις.Ο υπολογιστης θα αγοραστει απο αμερικάνο πολίτη και πάνω του θα μπει η εγγύηση για να είναι έγγυρος επειδη δεν μπορώ να πάω συντομά λόγω σχολής.Εχω γνωστο που αγορασέ απο αμερική και με εγγύηση αν αυτό εννοείς και κανένα πρόβλημα .

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αρχειοθετημένο

Αυτό το θέμα έχει αρχειοθετηθεί και είναι κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...