Προς το περιεχόμενο

Φθηνα τροφοδοτικά: Θόρυβος από πυκνωτές;;;;


MasterX

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 65
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Το είχε και ένας φίλος το προβλημα... Νομίζω λέγεται PCI bass noise και λύνεται αν κλείσεις τον ήχο στα κανάλια που δεν χρειάζεσαι στο μείκτη.. Πιθανότατα το modem ή το line in δημιουργούν το πρόβλημα, οπότε δοκίμασε να τα κάνεις mute....

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγώ πήρα ένα Herolchi πέρισυ και βγήκε καλό ως στιγμής (μην το γρουσουζέψω!). Μέχρι τότε μου είχαν καεί 3 τροφοδοτικά από... τα φθηνά! Η γνώμη μου είναι ότι αφού σκοπεύεις να δώσεις τόσα λεφτά για τον υπολογιστή, αξίζει και μια καλή επένδυση για τροφοδοτικό για να έχεις και το κεφάλι σου ήσυχο! Σκέψου να σου κάψει τίποτα. Μετά θα χτυπιέσαι!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Vasika apo tote pou ekana olikh anava8mish 8rhnw mia mhtrikh, enan disko kai mia karta grafikwn... Ola ektos apo ton disko itan peiragmena... 8elw na pisteuw oti den eu8unetai to trofodotiko. Otan kanw omws antigrafh apo disko se disko, anoigw pdf kai alles diadikasies pou den 8umamai twra akouw auta ta sigana sfurigmata.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ρε πάτε καλά.....για 100ε είναι η καλύτερη αγορά......

Τώρα για τον θόρυβο τί να πω......εγώ δεν ακούω τπτ........

Ισως τα αυτιά μου έχουν γίνει πέτσινα από το death metal....

Aν συζητάμε τώρα για 150ε (+50% δηλαδή) τα πράγματα αλλάζουν.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

πάρε ενα καλό τροφοδοτικό για να είσαι ήσυχος (cherolkee, antec, levicom)

 

Καλά αυτό δεν το είδε κανείς σας ?

 

Cherolkee...σιγά μην είναι και Jeep Cherokee...

 

Heroichi λέγεται, και είναι απλά καλά τροφοδοτικά, και σε πολύ καλές τιμές.

Όχι και κορυφαία.

 

Antec...καλά τροφοδοτικά, με παράδοση στον χώρο...

αλλά εδώ και 1 1/2 χρόνο δεν έχουν κάνει κάποια πρόοδο / βελτίωση

 

Levicom... ε LOL :D

Ένα κλίκ πιο πάνω από τα Q-Tec...ονομαστική ισχύς εκατοντάδες παραπάνω Watt, τάσεις...lol...

 

 

Όσο για τα ThermalTake... Jesus.

Από τάσεις και αξιοπιστία... :D

Του LLVegos πριν 2 μήνες, ψόφησε, μάλιστα δίνοντας πάρα πολύ χαμηλή 12αρα ( ???? ) [ γύρω στα 8V ] πρωτού ψοφήσει...

 

πήρε μαζί και την καρτούλα γραφικών του παιδιού...GeForce 6800GT...

 

Η εταιρία ClopyRight καλά πάει...σε λίγο θα μας βγάλει και αυτοκίνητο...

ThermalTake...μας ζητάτε...σας ακούμε...το αντιγράφουμε...χαμηλώνουμε λίγο την ποιότητα... Chinese :D

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Eπειδή κάτι που είχε πάρει ο θείος μου ο Μήτσος έσκασε πάει να πει ότι όλα είναι για τα μπάζα;

Εχω πάρει 20 τουλάχιστον προιόντα ΤΤ και δεν έχω με κανένα κανένα πρόβλημα.

Κάτι που δεν υπολογίζεις στις απαντήσεις σου ποτέ είναι το θέμα κόστος.Αν τα έχεις τσαμπέ από τα reviews δε σημαίνει ότι όλοι τα έχουν ή ότι όλοι μπορούν να δόσουν 200ε για τροφοδοτικό.Τα κινέζικα προιόντα που αναφέρεις είναι για τα φτωχαδάκια.........οι γαμάτοι σουπερ ντουπερ κλοκάδες έχουν μόνο αμερικάνικα....έτσι;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ThermalTake τροφοδοτικά και ψύκτρες δεν είναι λίγοι που πήραν...επίσης δεν είναι λίγοι από αυτούς που το χιλιομετάνοιωσαν που τα πήραν...

 

Ανεξάρτητα reviews στο Internet υπάρχουν...read some.

Και δυστυχώς δεν είναι μόνο ο Μήτσος της γειτονιάς που αντιμετώπισε προβλήματα...

 

Δεν έχω πρόβλημα με τα κινέζικα, ιαπωνέζικα, κλπ...άλλωστε πολύ κατασκευαστές έχουν εργοστάσια αλλά και υπαλλήλους...από αυτά τα μέρη ξέρεις.

 

Όταν όμως στην ίδια τιμή με τα ThermalTake παίρνεις άλλα, ποιοτικότερα, πιο αξιόπιστα και καλά τροφοδοτικά, γιατί να πάρεις ThermalTake?

 

Όσο και να το θέλουμε, ThermalTake ψύκτρες δεν θα γίνουν ποτέ ThermalRight...εξού και τα τροφοδοτικά ThermalTake δεν θα γίνουν ποτέ PC Power & Cooling ή Enermax...

 

{ τουλάχιστον με την παρούσα λογική/τακτική/προσωπικό & ποιότητα χρησ. υλικών της ThermalTake }

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αρχειοθετημένο

Αυτό το θέμα έχει αρχειοθετηθεί και είναι κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.


  • Δημιουργία νέου...