Προς το περιεχόμενο

Sony cybershot p200


kapas

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Skeftomai na agoraso psifiaki kai exo kataliksei stin sony cybershot p200 giati thelo mia mikri se megethos kai sxetika megali se analisi kai MP. Mporei na mou pei kaneis ama aksizei ta lefta tis (339 Euro) kai genika ama einai kali.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 4 εβδομάδες αργότερα...

ehw katalixi kai egw safti edw kai poli kairo kai perimena na tin vrw kapou se kapoia kaliteri timi.... telika den mporw na ti vrw katw apo 400 eur..... vasika afti i karta mnimis pou ehi mesa poses fwto panw katw hwrai?? Den skeftomai na tin kratisw ever afti alla epidi kati mou etixe kai mallon ti thelw epigontws ine anagaia mia megaliteri mmc???

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αν χρησιμοποιήσεις την μέγιστη ανάλυση και την καλύτερη ποιότητα, τα αρχεία JPG θα έχουν μέγεθος πάνω από 3ΜΒ, οπότε τo Memory Stick των 32ΜΒ που περιλαμβάνεται στη συσκευασία δε φτάνει ούτε γιά πλάκα. Γιά να έχεις μιά σχετική άνεση, θα χρειαστείς τουλάχιστον 256ΜΒ, αν και θα σου πρότεινα 512ΜΒ (γιά να μπορείς να τραβήξεις και κανένα βίντεο).

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Λοιπόν, αγόρασα την P200 το Πάσχα! Είναι απλά τέλεια και αρκετά εύχρηστη. Βέβαια εάν θες μπορείς να παίξεις με τις ρυθμίσεις που οκ, εκεί θέλει διάβασμα αρκετά το manual :razz: Εννοείται οτι πήρα μνήμη 512, δίνει 32 αρχικά και μπορεί να βγάλεις 9 fotos maximum μόνο (οκ, ανάλογα και με την ανάλυση βέβαια). Εμένα μαζί με μνήμη και έξοδα αποστολής, μου βγήκε 427 ευρώ.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγώ την πήρα πριν 2 μηνες από εκεί

http://www.plaisio.gr//IWCatProductPage.process?Section_Id=1090&Nav_Section_Id=1090&Catalog_Id=15&Product_Id=255964&Merchant_Id=1&sts_cid=3%22

 

και επειδη μου φάνηκε φτηνή (πρωτοφανες για το πλαισιο), πηρα και μια κάρτα 1GB, δεν εχω κανενα παραπονο απο την μηχανή.

 

τώρα μάλιστα είδα ότι βγήκε το επόμενο μοντέλο

http://www.plaisio.gr//IWCatProductPage.process?Section_Id=1090&Nav_Section_Id=1090&Catalog_Id=15&Product_Id=261079&Merchant_Id=1&sts_cid=3%22

 

και το συγκριτικο

http://www.plaisio.gr/EC_CompareProducts.process?Nav_Section_Id=1090&Catalogn_Id=15&Catalog_Id=15&Section_Id=1090&Prod_Id=255964&Prod_Id=261079&x=65&y=38

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν είναι επόμενο μοντέλο, αλλά το ίδιο σε μαύρο χρώμα. Και τα χαρακτηριστικά που δίνει το Πλαίσιο είναι λάθος γιά την P200/B. Αν ψάξεις σε άλλα sites θα δεις ότι δεν έχουν καμία διαφορά.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ίσως, αλλά γιά την μαύρη είναι πιό εμφανή τα λάθη (όπως στην μέγιστη ανάλυση που αντιστοιχεί σε 5MP και όχι σε 7.1). Κάτι μου λέει ότι όταν περνάνε νέα προϊόντα στα Ελληνικά eshops, τα χαρακτηριστικά τους τα βάζουν στην τύχη, οπότε καλό θα ήταν να τα ψάχνουμε λίγο παραπάνω :(

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Βασικά τη μαύρη έχω εγώ και πολύ θα θελα να δω τις 2.5 ίντσες οθόνη! :razz: Εμένα θα με κορόιδεψαν μάλλον, γιατί η δικιά μου είναι μόνο 2 :razz: :razz: :razz:

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αγόρασα και εγώ το συγκεκριμένο κομμάτι και πράγματι έχω μείνε αρκετά ικανοποιημένος. Ωστόσο, κάποια πράγματα(κυρίως στο βίντεο) που δεν μου άρεσαν είναι τα εξής:

1. Δεν υπάρχει κάποια ενδιάμεση διάσταση για τα βίντεο. Από 640x480 πας στα 160x120. Ίσως θα έπρεπε να έχει και 320x240.

2. Παρουσιάζει έντονα το φαινόμενο smear στη λήψη βίντεο(είναι το φαινόμενο κατά το οποίο εμφανίζονται κάθετες φωτεινές γραμμές όταν πλησιάζουμε τη λήψη σε φωτεινές πηγές).

3. Πολύ ακριβή η Memory Stick Pro High Speed(τα 512 mb είναι γύρω στα 100e).

Τώρα περί φωτογραφίας χρειάζεται περισσότερη επεξεργασία και πειράματα αν και είναι στα συν της μηχανής το Manual mode που σου δίνει τη δυνατότητα για πολλές ρυθμίσεις ενώ επίσης το προστατευτικό γυαλί στην οθονη LCD παρέχει μια μεγαλύτερη ασφάλεια.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αρχειοθετημένο

Αυτό το θέμα έχει αρχειοθετηθεί και είναι κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...