Προς το περιεχόμενο

The Official XBOX360 topic


privateer

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 2,7k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

ANTE ΧΡΟΝΙΑ ΠΟΛΛΑ ΣΕ ΟΛΟΥΣ ΚΑΙ Η ΚΑΝΟΥΡΙΑ ΧΡΟΝΙΑ ΝΑ ΜΑΣ ΒΡΕΙ

ΝΑ ΛΕΜΕ ΛΙΓΟΤΕΡΕΣ ΚΑΚΙΕΣ ΓΙΑ ΠΡΑΓΜΑΤΑ Η ΑΝΘΡΩΠΟΥΣ ΠΟΥ ΔΕΝ

ΓΟΥΣΤΑΡΟΥΜΕ

Αυτά που λέω εγώ είναι νέα για το xbox360 φίλε ... και επειδή έχουμε να κάνουμε με μηχάνημα και όχι άνθρωπο , τα γεγονότα στο πρώτο δεν θεωρούνται με τίποτα κακία ούτε προσβολή.

Και σε ένα forum ο νορμάλ κόσμος θέλει να τα μαθαίνει όλα πριν αποφασίσει , και όχι να ψηθεί για να πετάξει τα λεφτά του στο κάθε αναγραφόμενο προϊόν.

 

Κακίες είναι διάφορα άσχετα λέγονται κατά καιρούς εναντίων μου από χαρούμενα παιδάκια που θέλουν να νιώσουν ότι πήραν το πρώτο και καλύτερο μηχάνημα, και ενοχλούνται από τα αρνητικά.

(κόφτε το λοιπόν, γιατί αν σας πάρω στα σοβαρά θα έχετε κάνει ζημιά στην αξιοπιστία του topic)

 

ΧΡΟΝΙΑ ΠΟΛΛΑ και σε εσένα, και από του χρόνου λίγο περισσότερη σκέψη πριν από κάθε post μας.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ολη η σελιδα απο το link που εδωσαν τα παιδια πιο πανω....

Φαινεται πως μια demo disc που εδωσε η MS για τα kiosks ηταν ξεκλειδωτη και καποιος μπορει να καψει το iso σε ενα κενο DVD και να φορτωσει στο 360 του.Το σημαντικο φυσικα δεν ειναι οτι καποιος μπορει να εχει μια demo disc του 360 αλλα το οτι αυτο μπορει να βοηθησει στη δημιουργια καποιου loader.Για να δουμε....

 

ß ß

EXPERIENCE XBOX 360 *SELFBOOTING* DISC!

ÚÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄ¿

³Û²±° RELEASE INFORMATION _ __/ / / /\_____ __ _ °±²Û³

ÀÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÙ

Platform: Xbox 360 Category: Big m$ fuckup! :)

Released: 12/27/2005 Origin: Europe/ Pal

ÚÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄ¿

³Û²±° RELEASE NOTES _ __/ / / /\____ __ _ °±²Û³

ÀÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÙ

*** YES YOU CAN BURN THIS ISO AND PLAY IT IN YOUR XBOX-360 ***

Microsoft left us with this blanket statement:

"Xbox 360 retail kiosks have started arriving at retailers.

Due to the nature of the distribution process, not all kiosks

are hitting simultaneously, but are continuing to pop up in

retailers across the country in the coming weeks.

The kiosks are designed for a retail environment and feature

game samples, game trailers and product information."

Team Pi leaves you with this Pillow statement:

"It seems Microsoft was in such a hurry to get this stuff out

that they forgot to set the media protection on this disc.

This leaves hackers with the posibility to hack around with

this disc that load from a normal DVDR5 backup! - Team Pi

also notes that the all datafiles on this disc isn't signed in

any way, and will allow for extensive modification for producing

exploits to further our efford to hack this box!"

Playable (hackable) games on this disc:

Call of Duty 2, Hexic, Kameo, King Kong.

Also includes lots of game and accessory demos in video format.

Nothing ripped, just foreign videos were downsampled to fit

onto a normal DVDR5!

ÚÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄ¿

³Û²±° SPECIAL NOTE _ __/ / / /\____ __ _ °±²Û³

ÀÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÙ

YES you can run this! Burn the iso, put it into your xbox and

be very amazed... Next, think of the posibilities of hacking

this little demo disc that we might start running code on

the retail xbox 360's ! :)

So the second task is done. We hope this encourages all hackers,

coders and crackers out there to take up the challenge.

Enjoy!

 

Special note to the Clear kids: Yes, we are old and lazy, and no,

we are not going to do some scene war against you. Life is too

short for that, and our dicks are allready large enough :)

 

Keep up the hard work!

Pi Putting the 360' Spin on the Xbox :-)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το "SELFBOOTING* DISC" είναι τρομερά ενδιαφέρον ... το έχει κατεβάσει κάποιος υποθέτω, και δεν είναι φόλα ,έτσι ?

 

Αρχίζω να αναρωτιέμαι τώρα αν το κάνει επίτηδες η Microsoft ώστε να σπάσει τελείως το μηχάνημα της !!!

Γιατί ξέρουμε πως ο σκοπός της δεν είναι τόσο να κερδίσει, όσο να κάνει ζημιά στην Sony, και έτσι εξηγείτε και η περίεργη επιμονή της με το όσο δυνατόν πιο φτηνό - πετσοκομμένο xbox360, και κυρίως χωρίς εκμετάλλευση του HD .

 

Φανταστείτε να υπάρξουν αντίγραφα που να παίζουν απλά από το dvd , όπως στο dreamcast (άλλη μια ομοιότητα προστίθεται) και να πέσει αργότερα η τιμή από 300 ευρώ στα 200-250 πχ !!!

Χαμός θα γίνει με το basic πακέτο, και δεν θα υπάρχουν πολοί λόγοι να πάρει κάποιος την ακριβή έκδοση, αφού πιθανόν δεν θα γίνεται τίποτα install χωρίς chip.

 

ΥΓ

Είναι πολύ νωρίς ακόμα βέβαια για συμπεράσματα… αλλά έτσι αρχίζει να αποκτάει ενδιαφέρον το παιχνίδι.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Κακίες είναι διάφορα άσχετα λέγονται κατά καιρούς εναντίων μου από χαρούμενα παιδάκια που θέλουν να νιώσουν ότι πήραν το πρώτο και καλύτερο μηχάνημα' date=' και ενοχλούνται από τα αρνητικά.

(κόφτε το λοιπόν, γιατί αν σας πάρω στα σοβαρά θα έχετε κάνει ζημιά στην αξιοπιστία του topic)

 

[/quote']

 

 

Ποια ειναι τα υπολοιπα χαρουμενα παιδακια που αναφερεις ??

Γιατι εγω παντως σιγουρα ειμαι χαρουμενος που εχω την κονσολα , δεν εχω κανενα προβλημα , οπως και κανεις αλλος εδω μεσα, και ευχαριστιεμαι καθε μερα παιζοντας PGR3-PDZ-CONDEMNED-KAMEO.....

Επισης φιλε BlizardBill, κανεις ΔΕΝ ειπε σε αυτο το topic οτι το xbox 360 ειναι το πρωτο και καλυτερο μηχανημα ...

 

Αυτο που γινεται ειναι ακριβως το αντιθετο ...καποιοι που δεν εχουν καν το μηχανημα - ενας απο αυτους εισαι και εσυ - προσπαθουν να πεισουν ολους τους αλλους οτι το xbox 360 ντε και καλα εχει σοβαρα προβληματα..οτι δεν πουλαει , και γενικα ψαχνουν να βρουν ολα τα αρνητικα που αναφερονται στο internet .....

 

 

Αλλωστε δεν υπαρχει κατι καλυτερο να αγορασει καποιος αυτη τη στιγμη ...

Ισως στο μελλον το Ps3 να ειναι καλυτερο , κανεις δεν ξερει ....

Ειναι δεν ειναι εγω θα το αγορασω , γιατι δεν ειμαι κολλημενος με καποια εταιρια , αλλα με τα παιχνιδια που μου αρεσουν και τα οποια θα τα παιζω σε οποια κονσολα βγαινουν ...

 

Αλλωστε μια λιστα απο τις κονσολες που ειχα κατα καιρους ή εχω ακομη .. θα σε πεισει ...

 

Master System,Nes,Mega Drive,SNES,3DO,N64,PS1,PS2,GameCube,GBA,Xbox,PSP,XBOX 360,Nintendo DS και Sony θελοντος σε λιγο καιρο και ...PS3 ...

 

Ολες ειχαν τα αρνητικα τους , αλλα και ολες ειχαν παιχνιδια που περασαν στην ιστορια....

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

προσπαθουν να πεισουν ολους τους αλλους οτι το xbox 360 ντε και καλα εχει σοβαρα προβληματα..οτι δεν πουλαει

Λέω απλά γεγονότα και λογικά συμπεράσματα, οπότε δεν υπάρχει θέμα αν προσπαθώ να πείσω κανένα, αλλά μόνο να μην θέλει να τα δει κάποιος.

Τέσπα , αφού το έχεις αγοράσει και δεν σε ενδιαφέρει να το πουλήσεις εδώ μέσα σε ψηλή τιμή , απορώ γιατί σε ενοχλεί να γράφει κάποιος τα αρνητικά άρθρα πχ !!!

Διόρθωσε - βρες λάθη αν μπορείς ώστε να ενημερωθεί ο κόσμος , αλλά μην ασχολείστε περισσότερο και κάνεις όλη την ώρα τέτοιου είδους σχόλια.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Λέω απλά γεγονότα και λογικά συμπεράσματα' date=' οπότε δεν υπάρχει θέμα αν προσπαθώ να πείσω κανένα, αλλά μόνο να μην θέλει να τα δει κάποιος.

Τέσπα , αφού το έχεις αγοράσει και δεν σε ενδιαφέρει να το πουλήσεις εδώ μέσα σε ψηλή τιμή , απορώ γιατί σε ενοχλεί να γράφει κάποιος τα αρνητικά άρθρα !!!

Διόρθωσε - βρες λάθη αν μπορείς ώστε να ενημερωθεί ο κόσμος , αλλά μην ασχολείστε περισσότερο.[/quote']

 

 

Οχι δεν με ενοχλουν να γραφονται τα αρνητικα οταν στηριζονται σε πραγματικα γεγονοτα και σιγουρα οχι οταν τα τραβαμε απο τα μαλια ....

Επισης οταν καποιος εντοπιζει ολα τα αρνητικα και πιανεται απο αυτα μαλλον δεν θελει να βοηθησει ...

Εγω ενημερωνω τον κοσμο εκτος των αλλων και απο προσωπικη εμπειρια , αλλα και απο φιλους προσωπικους , αλλα και απο xbox live που εχουν την κονσολα..Εσυ απο που αντλεις τις πληροφοριες σου ??? Απο καθε αρθρο εναντια στην κονσολα??

 

Αληθεια γιατι λες "να το πουλησω εδω σε υψηλη τιμη"??? ετσι κανεις εσυ οταν προκειται να πουλησεις κατι ??

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αρχίζω να αναρωτιέμαι τώρα αν το κάνει επίτηδες η Microsoft ώστε να σπάσει τελείως το μηχάνημα της !!!

Γιατί ξέρουμε πως ο σκοπός της δεν είναι τόσο να κερδίσει' date=' όσο να κάνει ζημιά στην Sony, και έτσι εξηγείτε και η περίεργη επιμονή της με το όσο δυνατόν πιο φτηνό - πετσοκομμένο xbox360, και κυρίως χωρίς εκμετάλλευση του HD .[/quote']

ta kerdh den einai sto hardware einai sto software, an h MS apla eftiaxne to software layer gia to 360 kai tipote allo, tha eixe mia logikh ayto poy les, kathos den tha eixe to problhma toy na kalypsei thn zhmia toy hardware me software, omos tora den thn exei, opos den thn eixe pote kamia etairia poy ftiaxnei konsoles,h ms exei kathe logo na mhn thelei na spasei h konsola ths , kai na to kanei oso to dynaton poio dyskolo ayto.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ρε blizzardbil,ελειπα τοσες μερες,και διαβασα μαζεμενα καμμια 50αρια posts.

 

Μαλλον ηρθε ο καιρος να πας διακοπες και να βρεις ζεστασια με κανενα μωρο!

Εγω εχω 2 ζεστασιες,η μια απο το 360 και η αλλη απο το μωρο μου.Μαλλον εσυ δεν εχεις καμμια,και εισαι και 35 χρονων ρε αδερφε!

 

Μας εχεις ζαλισει τα ουμπαλα με τα προβληματα του 360.ΝΑΙ ΡΕ!Εχει 500 προβληματα αλλα γουσταρουμε να τα σκαμε και να απολαμβανουμε High Definition παιχνιδακια!

 

Στο φιναλε,για να σταματησεις επιτελους να κραζεις,κανε ενα νεο thread με μια ψηφοφορια στο forum με 2 επιλογες:"Το 360 εχει προβληματα??" βαλε απο κατω ενα ναι και ενα οχι,για να δουμε ποσα "ναι" θα πιασει.

 

Ελεος δηλαδη,εχεις καταντησει αηδια!

 

Ειναι σαν να εχω opel astra και να λεω οτι η ferrari ειναι κακο αμαξι!

ΕΣΥ ομως λες οτι δεν εχω αμαξι,αλλα αυτη η ferrari εχει ενα σωρο προβληματα απο οτι μου ειπανε,και δεν κανω ουτε ενα test drive!!Αρα δεν την αγοραζω!

 

Το 90% του thread εχει κουραστει να διαβαζει αυτα που γραφεις!

Μηπως τα γραφεις για τους "νεους" που ερχονται να διαβασουν το forum?Οι ενδιαφερομενοι για το 360 θα κοιταξουν αλλου για εντυπωσεις!Οχι τις δικες σου αποψεις,που στο φιναλε περνανε απαρατηρητες με τοσα αρνητικα που γραφεις και σε εχουν παρει ολοι στο ψιλο και σε κραζουν.ΚΑΚΟ στον εαυτο σου κανεις,οχι στο 360 αδερφε.-

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μαλλον ηρθε ο καιρος να πας διακοπες και να βρεις ζεστασια με κανενα μωρο!

Εγω εχω 2 ζεστασιες' date='η μια απο το 360 και η αλλη απο το μωρο μου.Μαλλον εσυ δεν εχεις καμμια,και εισαι και 35 χρονων ρε αδερφε![/quote']

Αυτά τα καραγκιοζιλίκια είναι που δείχνουν κακία, ψέμα και κόμπλεξ, και όχι η ενημέρωση για το κάθε μηχάνημα, θετική και αρνητική .

Και για γκόμενα δείχνεις ότι έχεις το 360 2 σε ένα ,και δεν θες να σου χαλάσει το όνειρο του τέλειου μηχανήματος !!!

(αντε να μην το συνεχίσω γιατί έτσι και αλλιώς αμφιβάλω αν παίρνεις χαμπάρι τίποτα)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ase re ton billako twra leei kai kalla oti enimerwnei gia ta provlhmataths konsolas

 

an file bill hxa provlhmata tha hthela thn enimerwsh sou alla mias kai den exw

kanena kai mias kai xerw akrivos ti agorasa kai fysika ayto den mou to emathes esy oute alla paidia edw pou einai kolymena

 

to xboxaki einai mamato kai an thes na to katalaveis pigene kai pare ena kai esy

allios mhn kaneis thn radio arvila mesw tou internet

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τουλαχιστον εγω βγαζω τη κακια πανω σου,και αφορα μονο εμας τους δυο.

 

Εσυ γιατι βγαζεις τη κακια σου πανω σε μια κονσολα που αφορα ενα σεβαστο καταναλωτικο κοινο στην Ελλαδα?

 

Εδω ειναι οι διαφορες μας,οχι στο ψεμα,στο καραγκιοζιλικι και στα κομπλεξ.

 

Ολα τα απο πανω ειναι η αδυναμια σου να απαντησεις στα ερωτηματα που σου εθεσα κατω απο αυτα που εχεις στη παραθεση απο πανω!

 

Εγω και να μην παιρνω χαμπαρι,ενα ειναι σιγουρο!Οτι σε εχουν παρει χαμπαρι ολοι εδω μεσα.

 

Αληθεια ρε παιδια,υπαρχει εστω και ενας απο εμας στο Official Xbox360 Topic,που να γραφει εστω και μια κουβεντα στο Official PS3 Topic?

 

ΥΓ.Aυτο που κανεις εσυ πιστευεις οτι ειναι ενημερωση?

 

Σε καλω ΤΩΡΑ σπιτι μου στη Ν.Σμυρνη να παιξουμε μαζι Xbox360 στη πλασμα μου και στο home theater μου!!Σοβαρα μιλαω!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αρχειοθετημένο

Αυτό το θέμα έχει αρχειοθετηθεί και είναι κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...