Προς το περιεχόμενο

The Official XBOX360 topic


privateer

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Εμείς έχουμε τα μόνα θαυματουργά 360.Χαζοί Ευρωπαίοι, τρέξτε να αγοράσετε από την Ελληνική αγορά.Τα δικά μας δεν ζεσταίνονται.Αλλά μάλλον, για να βάλουμε τα πράγματα στη θέση τους, ΚΑΛΥΤΕΡΑ ΜΗΝ ΑΓΟΡΑΖΕΤΕ ΤΟ 360.Όπως λέει και ο έγκριτος χιονοθύελας- bill, έχουν χίλια δυό κακά.Να τον ακούτε, κάτι ξέρει.Και εκτός από έγκριτος είναι και αντικειμενικός!Και φυσικά δεν χαλάει αυτό το topic.Ίσα ίσα που το κοσμεί μετην εγκυρότητά του.Εμείς οι υπόλοιποι λέμε ψέματα ή οι αισθήσεις μας πλανώνται.Δεν υπάρχει άλλη περίπτωση.Η αυθεντία μίλησε.Με links, με επιχειρήματα άλλων (εξίσου έγκριτων και αντικειμενικών).Η δική μας άποψη είναι για τον π....ο καβάλα.Λέμε ότι δεν ζεσταίνεται, αλλά δεν είμαστε σε θέση να καταλάβουμε το τι σημαίνει ζεστή ηλεκτρονική συσκευή.Στο τσαντήρι που μένουμε δεν έχουμε ακουμπήσει άλλη συσκευή.Δεν έχουμε άλλες κονσόλες, ούτε υπολογιστές, ούτε τηλεοράσεις.Πως λοιπόν να συγκρίνουμε;Βέβαια ο έγκριτος δεν έχει το 360, έχει όμως τον υπολογιστή του.Ενημερώνεται και ενημερώνει κι εμάς για το τι γίνεται στον έξω κόσμο.Είπαμε, εμείς είμαστε απομονωμένοι και φυσικά κωλόφαρδοι που είμαστε Έλληνες και η microsoft μας έστειλε την ειδική παρτίδα 360, τα κρύα.Ωχ, μα τι λέω;Αφού δεν είμαι σε θέση να καταλάβω τι είναι κρύο και τι ζεστό.Έχω όμως τον έγκριτο να μου ανοίγει τα μάτια.Αυτός θα μου μάθει την αντίληψη του κρύου και του ζεστού.Γεια σου ρε εγκριτάρα.Μάθε μας διδάσκαλε.Δείξε μας το φως το αληθινό.Έλα αντικειμενικέ.Λυπήσου μας και συνέχισε τη διδαχή σου!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 2,7k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση
Εχω τα Kameo, PGR3, PDZ και σκέφτομαι να πάρω το Condemend. Τι λέει είναι καλό;

 

Aυτα τα 4 games που αναφερεις εχω κ εγω ....!

Το condemned ειναι καταπληκτικο ..,φοβερα γραφικα και πολυ τρομακτικο !!

Προσωπικα το προτεινω ανεπιφυλακτα...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εμείς έχουμε τα μόνα θαυματουργά 360.Χαζοί Ευρωπαίοι, τρέξτε να αγοράσετε από την Ελληνική αγορά.Τα δικά μας δεν ζεσταίνονται.Αλλά μάλλον, για να βάλουμε τα πράγματα στη θέση τους, ΚΑΛΥΤΕΡΑ ΜΗΝ ΑΓΟΡΑΖΕΤΕ ΤΟ 360.Όπως λέει και ο έγκριτος χιονοθύελας- bill, έχουν χίλια δυό κακά.Να τον ακούτε, κάτι ξέρει.Και εκτός από έγκριτος είναι και αντικειμενικός!Και φυσικά δεν χαλάει αυτό το topic.Ίσα ίσα που το κοσμεί μετην εγκυρότητά του.Εμείς οι υπόλοιποι λέμε ψέματα ή οι αισθήσεις μας πλανώνται.Δεν υπάρχει άλλη περίπτωση.Η αυθεντία μίλησε.Με links, με επιχειρήματα άλλων (εξίσου έγκριτων και αντικειμενικών).Η δική μας άποψη είναι για τον π....ο καβάλα.Λέμε ότι δεν ζεσταίνεται, αλλά δεν είμαστε σε θέση να καταλάβουμε το τι σημαίνει ζεστή ηλεκτρονική συσκευή.Στο τσαντήρι που μένουμε δεν έχουμε ακουμπήσει άλλη συσκευή.Δεν έχουμε άλλες κονσόλες, ούτε υπολογιστές, ούτε τηλεοράσεις.Πως λοιπόν να συγκρίνουμε;Βέβαια ο έγκριτος δεν έχει το 360, έχει όμως τον υπολογιστή του.Ενημερώνεται και ενημερώνει κι εμάς για το τι γίνεται στον έξω κόσμο.Είπαμε, εμείς είμαστε απομονωμένοι και φυσικά κωλόφαρδοι που είμαστε Έλληνες και η microsoft μας έστειλε την ειδική παρτίδα 360, τα κρύα.Ωχ, μα τι λέω;Αφού δεν είμαι σε θέση να καταλάβω τι είναι κρύο και τι ζεστό.Έχω όμως τον έγκριτο να μου ανοίγει τα μάτια.Αυτός θα μου μάθει την αντίληψη του κρύου και του ζεστού.Γεια σου ρε εγκριτάρα.Μάθε μας διδάσκαλε.Δείξε μας το φως το αληθινό.Έλα αντικειμενικέ.Λυπήσου μας και συνέχισε τη διδαχή σου!

 

Ευτυχως που εχουμε και τον BlizzardBil και μας ανοιγει τα ματια!

 

Ευτυχως που υπαρχει καποιος που ασχολειται με κατι που δεν εχει στη κατοχη του,περισσοτερο απο οτι εμεις!

 

Ευτυχως που ηρθε εξ ουρανου ο διδασκαλος Blizzard...Ευτυχως,γιατι δεν ξερει κανενας Ελληνας απο που να παρει πληροφοριες για το Xbox360!

 

Ευτυχως!

 

ΕΥΤΥΧΩΣ που το 50% της Ελλαδας ξερει Αγγλικα και ετσι μπορει να ενημερωνετε απο ξενα site!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Σιγά ρε , απλά δεν μου κάνει κόπο να σας λέω 2-3 πράγματα που δεν θέλετε ίσως μερικοί να ξέρετε, οπότε όλα μια χαρά .

 

Στο τσαντήρι που μένουμε δεν έχουμε ακουμπήσει άλλη συσκευή.Δεν έχουμε άλλες κονσόλες, ούτε υπολογιστές, ούτε τηλεοράσεις.Πως λοιπόν να συγκρίνουμε;

Δεν είπα πουθενά κάτι τέτοιο φίλε... και συγνώμη αν άφησα ίσως έμμεσα να εννοηθεί ότι ίσως δεν ξέρεις τι σου γίνετε , αλλά κατάλαβε ότι μερικά πράγματα δεν μπορούν να αποφευχθούν.

 

Είναι πασίγνωστο ότι το Xbox360 είναι από τις πιο ζεστές home συσκευές που υπάρχουν σε όσους ξέρουν 2-3 πράγματα (εκτός projector σόμπες και ηλεκτρικά σίδερα ), αλλά το έχω βάλει και με σοβαρά link για όποιους δεν έχουν ιδέα.

Δεν είναι κάτι παράλογο ούτε ντροπή, απλά φυσιολογικό για την τεχνολογία .

 

Οπότε είναι αδύνατον να επαναλάβω τα παραπάνω γνωστά πράγματα χωρίς να φαίνεται εντελώς άσχετος ο user που τους πάει κόντρα βασιζόμενος στην προσωπική του αυθεντική εμπειρία.

Sorry.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

"Είναι πασίγνωστο ότι το Xbox360 είναι από τις πιο ζεστές home συσκευές που υπάρχουν σε όσους ξέρουν 2-3 πράγματα (εκτός projector σόμπες και ηλεκτρικά σίδερα ), αλλά το έχω βάλει και με σοβαρά link για όποιους δεν έχουν ιδέα.

Δεν είναι κάτι παράλογο ούτε ντροπή, απλά φυσιολογικό για την τεχνολογία ."

 

 

Ρε αρχηγε, γουστο σου να πιστευεις οτι το 360 ζεσταινεται ,βραζει κλπ. Απολυτως σεβαστη η αποψη σου.

Ομως...το ειπες μια, το ειπες δυο, το ειπες δεκα, το ειπες εικοσι, το ξαναειπες μεχρι και το βραδυ της παραμονης των Χριστουγεννων....Ελεος, την εμπεδωσαμε την αποψη σου οτι το 360 ζεσταινεται, ΜΗΝ την επαναλαμβανεις 10 φορες τη μερα, καταντησες κουραστικος....

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αντε για να τελειώνουμε θα τους αφήσω να λένε 3-4 φορές ότι το Xbox360 δεν ζεσταίνετε με τίποτα, βγάζει κρύο, δουλεύει σαν aircontition και άλλα τέτοια ωραία , χωρίς να απαντάω.

(και αυτό μόνο αν δεν έχουν και καμιά παιδιάστικη εξυπνάδα εναντίων μου )

Μετά δύσκολο να συγκρατηθώ .... προσπαθώ όμως πάντα να έχω διαφορετικές πηγές και όσο γίνεται να μην επαναλαμβάνομαι.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Famitsu gives

DOA 4: 10/9/9/9

Enchant Arm: 8/8/7/9

PGR 3: 9/8/8/8

 

----------------------------------

Sakaguchi Tops Most Important List In Japan(producing several exclusive titles for the Xbox 360)

 

http://www.joystiq.com/2005/12/27/sakaguchi-tops-most-important-list-in-japan/

 

-----------------------------------

the int. comes from "Edge" Magazine

 

Q&A: Richard Huddy European developer relations manager, ATI

 

How do you think your work on the 360 measures up to PS3?

 

I take a fairly robust view on this. The Xbox 360 GPU is designed to be a console GPU - that's what we set out to produce when we started the collaboration with Microsoft; let's build a really powerful, really flexible kind of general purpose GPU which doesn't have performance cliffs where if you do certain things suddenly the performance crashes down by a factor of two or something like that; let's have things pretty predictable and easy to work with, and let's generate about the best performance that we can- so we went for things like the unified shaders and so on. The PS3 has been designed in a quite different way because of the way the process worked. We sat down with Microsoft and said: 'This is what we think we can build', and they said: 'Yes, but what about...?' And they started picking holes in our design, so we came up with a collaborative design. They didn't put a spec in front of us and say: 'How much for this?' That definitely wasn't the dialogue - in fact that would make it more of a monologue; it would be kind of bidding on prices and so on. Instead what we have is a very collaborative design.

 

With the PS3 my understanding of what happened is that they had three different internal hardware solutions - at one point, for example, as I understand it there was a proposal to use multiple Cell processors just to handle the graphics. And towards the end of the process, as the story goes, they took a look at the three internal tenders and decided than none of them would actually do; none of them would deliver the kind of performance and quality that games programmers could use and would make for a good cost-effective console, so they had to go out and shop around. And one of the places they shopped was Nvidia, and what Nvidia did was say: 'Well, you've got this relatively short timeframe, you've got roughly this kind of budget, I'll tell you what we'll do: we'll do you a good price on what is essentially the 7800GTX'. So that's a PC chip, and if you look at the architecture of the two consoles you can see we've done bizarre things that they haven't. We've built ten megabytes of dedicated ED RAM which knows how to antialias and so on, because that's a specific way of addressing a console's problem. It's bizarre in a PC sense but a special skill for a console builder. Whereas the PS3 has 256 meg of system memory and 256 meg of graphics memory it communicates through what is effectively a PCI express bus. It uses GDDR3 fast memory, it's essentially a PC graphics design bolted on to a Cell processor and 256 meg of fast system memory...

 

You make it sound so unrefined!

 

[Laughs.] Well, yeah, but the tragedy is that it is unrefined. There's a lot brute force in there - I'd be the last person to admit it, but the truth is that the 7800GTX is a pretty powerful piece of hardware, but it's not very elegant, it hasn't got the kind of: 'Well, how do we design this to be the best possible console we can build for this money?' Instead it's been put together at the end of quite a complicated process. We have two very different design processes. If Microsoft had come to us and said: 'All right, what are we going to do about this graphics chip, then? Let's sign the contract and let's go', but then we'd got two thirds through and they'd said: 'Look, you guys aren't going to deliver - now what are you going to do?' and then walked away from us, they would have ended up with a design very much like the PS3 in some essential characteristics - it would have had to use bought-in components. And our GPUs instead are custom-designed components, and that's one of the fundamental reasons why I think Xbox 360 technology is likely to outperform PlayStation 3 technology by a pretty healthy margin in the long run.

 

So how about this one: can those E3 PS3 demos be achieved on Xbox 360?

 

Well, why not take another combative line here? I think it's more likely that they can be realised on an Xbox 360 than they can be on a PS3. Those things are movies generated using whatever DCC software the houses had in mind. The Epic demo was running on a PC, and it was done using an early 7800 in SLI mode, so that was a high-end PC demo, but the movies were generated as movies and dressed up as: 'This is what you can expect from a PS3', but that's probably overstating what the PS3 can do a little bit. Indeed, it's well beyond what we expect the PS3 to be able to do. So I guess we'll just have to see what happens..."

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

bill?i alitheia einai oti edw k kamposes selides tou topic sizitame an einai thermo i oxi,an iperthermenetai klp.polloi exoun kourastei mauto to thema opws k egw,allwste taxw pei k gw.anyway bariemai na sxoliasw oti leei kathe fora,ektos an simeiwsei kati kalo.allwste edw thamaste k tha doume poso dinatotero,k xwris problimata thanai to ps3.giati pistepse me,sony einai auti problima tha bgalei.allwste to ps3 tha parthei parauta kateuthian k jp.

Oso gia to D0A4 nomizw oti bgainei telos febr.simfwna me proparaggelies apto ebay

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Whereas the PS3 has 256 meg of system memory and 256 meg of graphics memory it communicates through what is effectively a PCI express bus[/b'].

Bullshit, apo pote to PCI-e exei 35gb/sec bandwidth?

It uses GDDR3 fast memory,

Giati to Xenos ti mnhmh xrhsimopoiei?

And our GPUs instead are custom-designed components, and that's one of the fundamental reasons why I think Xbox 360 technology is likely to outperform PlayStation 3 technology by a pretty healthy margin in the long run.

Metafrash: Tha mas rixoyn sta aytia stis epidoseis, alla sto mellon elpizoyme me exypno programmatismo ths GPU na toys ftasoyme.

 

The Epic demo was running on a PC, and it was done using an early 7800 in SLI mode, so that was a high-end PC demo,

As poyme tora kai merika psemata gia to UT2007 demo (mias kai to diko mas exclusive sto final hardware spaei pros to paron) kai ase thn Epic poy to eftiaxe, kai poy to xeirizotan me DS2 controller sthn E3 na leei oti htan sto PS3.

 

Olo to parapano einai ena migma FUD kai wishfull thinking.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καταλάβατε;Όταν εμείς παραθέτουμε κάτι, είναι για τον π....ο, αναξιόπιστο, κ.λ.π.Ενώ οι πηγές των έγκριτων, είναι υπεράνω, αξιόπιστες, μη αμφισβητήσιμες.Αλίμονο.Που πάμε εμείς οι ανόητοι να παραθέσουμε κάτι!Ντροπή μας.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

paidia gia na doume simera 28/12/2005 giati o tipos me to videaki pou hachare to xbox360 me tin boitheia homebrew apo to psp elege oti simera tha ginei to...F@CK MICROSOFT!

 

 

Καλα , δεν διαβαζεις το forum ???

 

Yπαρχει τσιπακι για xbox 360 εδω και τουλαχιστον 3 εβδομαδες !!!!!!

Μου φαινεται οτι θα σε μαλωσω γιατι εχεις μεινει πισω στις εξελιξεις και δεν παρακολουθεις την αξιοπιστη ενημερωση/πληροφορηση που καποια ατομα εδω μεσα εχουν θεση ως οραμα ζωης να μας προσφερουν ....!!!!

Ασε τωρα τους κουτοφραγκους να προσπαθουν να hackaroun το xbox360....

Μαλλον και αυτοι δεν μπαινουν στo forum μας και δεν εχουν την ενημερωση που πρεπει ...!!!!!

 

 

Υ.Γ παιδια εβγαλε ανακοινωση η MS οτι μετα απο τα πολλαπλα κρουσματα υπερθεμανσης που εχουν συμβει σε οοοοολλλοοοο τον κοσμο θα προσφερει σε ολους τους χρηστες δωρεαν και μεχρι να λυθει το προβλημα ,ειδικες στολες πυροπροστασιας ...!!!!!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παντως στο site μου,εχω 114 ενεργα μελη,μονο ενας ειχε παραπονεθει για τη θερμοκρασια του 360!Οποιος ψαχνει για 360 Premium πακετο,ας μου στειλει ενα pm.Υπαρχουν αρκετα διαθεσιμα,σφραγισμενα!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Kαι για να τελειωνουμε με το θεμα ....καντε αυτο που εκανα και εγω σε καποιο γνωστο "γιουσουφακι" της Sony .....αγνοηστε τους .... γιατι οπως λεει και μια γνωστη παροιμια ..."Στου κουφου την πορτα......"

Τι να κανουμε τωρα ...δεν ειναι οτι δεν καταλαβαινουν , αλλα οτι ΔΕΝ ΘΕΛΟΥΝ να καταλαβουν ..οποτε οτι και να λεμε ......

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παιδια αυτο το φορουμ εχει μια θαυμασια επιλογη...ignore list!

 

Βαλτε εκει ολες τις Κασσανδρες που σας εκνευριζουν και ας συνεχισουμε την κουβεντα μας σε σοβαρο επιπεδο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αρχειοθετημένο

Αυτό το θέμα έχει αρχειοθετηθεί και είναι κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...