Προς το περιεχόμενο

Sony Vaio ή κατι άλλο?


martzik

Προτεινόμενες αναρτήσεις

nai konta eimai , alla amaksi den exw :P

Pantws tha eisai apo tous prwtous , tous poly prwtous.

mia vdomada psaxnw pantou gia reviews ktl gia auto to montelo ( to 4438 tha vgei augousto peripou ) alla mexri twra exw dei mono ENA! apo enan gallo. Kai ola ta eshop ekswterikou grafoun diathesimotita se 10+ meres...

Esy tha to exeis avrio :D

Anamenoume loipon...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 30
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Για δείτε αυτό: http://openmind.gr/product_info.php?cPath=21_32_218_220&products_id=1363&osCsid=76f033c28a3a115fcc859bf7fe0279df

 

Νομίζω οτι είναι πολύ κοντά σε αυτό που ψάχνει και υστερεί μόνο σε οθόνη.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Για δείτε αυτό: http://openmind.gr/product_info.php?cPath=21_32_218_220&products_id=1363&osCsid=76f033c28a3a115fcc859bf7fe0279df

 

Νομίζω οτι είναι πολύ κοντά σε αυτό που ψάχνει και υστερεί μόνο σε οθόνη.

και σε κάρτα γραφικών...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Koitao kai ego gia Notebook. Hmoun metaksi tou Sony Vaio pou esi les ,

Acer Aspire 1692 WLMi kai Fujitsu Siemens 1425. Apo tous 3

 

Exo kataliksei ston Fujitsu Siemens 1425 sta 1400 Euro apo to http://www.play.gr me ta parakato xaraktiristika:

 

Centrino 1.7GHz sta 2M

15,4 1280x800

60 GB

ATI Radeon 9700 128 MB

2,9 Kgr

DVD/RW Double Layer

 

Ektos Internet tha to breis pio akribo.

An apo tin alli an thes Centrino 1.8GHz sta 2 M kai 100 GB kai ta parapano xaraktiristika koita pali Fujitsu Siemens 1425

me 1600-1700 Euro.

 

I kaliteri kai pio aksiopisti lisi gia mena.

 

Apostolis_VoIP

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εξαρτάται από το τι ζητάς από το Laptop. Τα Sony έχουν καταπληκτική οθόνη (ίσως την καλύτερη) και σε μεγάλο βαθμό πληρώνεις αυτό. Αν δεν σε πολυενδιαφέρει να έχεις την τέλεια ανάλυση μπορείς να βρεις σε χαμηλότερη τιμή κάποιο αντίστοιχο μηχάνημα, όπως Toshiba ή HP.

Πιστεύω ότι αφού δεν παίζεις παιχνίδια, τα 512 είναι μια χαρά.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Συμφωνώ με τους δύο προλαλήσαντες!Είμαι και γω κάτοχος Sony Vaio και ένα έχω να πω.Κορυφαίο σε ποιότητα και ανάλυση οθόνης!!Και από ταχύτητες δεν πάει πίσω!Και να μη γελιόμαστε ρε παιδιά.Laptop παίρνετε και όχι desktop pc!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

file mou porsexe me to sony!!!!

1)antiprosopeia sto velgio

2)egiisi 1 etos ....(opos sxedon ola plin toshiba kai fuji)

3)den boris na alaksis to leitourgiko me to opoio erxete to mixanima giati oi mises siskeues den tha paizoun....tsekarismeno auto pou sou leo....

(vlepeis douleuo se ekeino to megalo athinaiko katastma pou les) kai me euthini pelati kaname egatastasi win xp pro....kai to mixanaki....apla.......ekl*se.profanos drivers apo sony----->dead oute tou site den kanane

4) den boris na valis user me eliniki gramatosira giati kolai i ''egatastas''i ton xp

auta ta oliga

 

aaaaaaaaaaa den parexoun stin siskeuasia recovery disks kai ta ftiaxnis monos sou

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Και εγώ έχω ακούσει γι αυτά τα περίεργα για τη Sony και παρόλου που τα laptops της είναι πολύ ωραία και οι τιμές καλές, τείνω να πάρω Dell που με τα ίδια λεφτά σου δίνει 3 year next day εγγύηση.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μόλις πριν ένα μήνα πήρα ένα Dell Latitude D 505 και είμαι πολύ ευχαριστημένος.

Βέβαια είναι νώρις ακόμη για πλήρη άποψη. . . . . . αλλά όπως και να το κάνουμε

δεν πάυει να είναι dell.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παίδες το πήρα χθες και το έλιωσα.....Πήρα αυτό.Η πρώτη εντύπωση μόλις άνοιξα την κούτα θετικότατη! Το λάπτοπ αν και 17άρι είναι πολύ λεπτό και ελαφρύ ( πάντα για 17άρι μιλάμε ) και επίσης...είναι και μπιμπελό το άτιμο!

Μετά ήρθε η κρίσιμη στιγμή...Μπαταρία- φόρτιση 7 ώρες και το βράδυ...ΤΟ ΕΛΙΩΣΑ!!

Έτρεξα το colin Mc Rae 4 ( δεν είχα άλλο παιχνίδι ) στα 1440χ900 ανάλυση και το πήγαινε σφαίρα! Ούτε ένα κόλλημα, ούτε το παραμικρό!

Το 3d studio max το πήγαινε σφαίρα και εκεί που έπαθα μεγαλη πλάκα ήταν το autocad 2005! Το πάει πιο καλά απο το A 1630 που έχει athlon 64 3700!

To κορυφαίο του όμως χαρακτηριστικό είναι η οθονάρα του. Έπαθα πλάκα! Τέτοια φωτεινότητα και κοντραστ΄ούτε τα Vaio δεν έχουν!

Οι γωνίες θέασης πολύ ικανοποιητικές και τα χρώματα πολύ ζωντανά!

Με άριστα το δέκα παίρνει 11 με τόνο και περισπωμένη!

Α-Π-Ι-Σ-Τ-Ε-Υ-Τ-Ο μηχάνημα! :grin: :grin: :grin:

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παίδες το πήρα χθες και το έλιωσα.....Πήρα αυτό.Η πρώτη εντύπωση μόλις άνοιξα την κούτα θετικότατη! Το λάπτοπ αν και 17άρι είναι πολύ λεπτό και ελαφρύ ( πάντα για 17άρι μιλάμε ) και επίσης...είναι και μπιμπελό το άτιμο!

Μετά ήρθε η κρίσιμη στιγμή...Μπαταρία- φόρτιση 7 ώρες και το βράδυ...ΤΟ ΕΛΙΩΣΑ!!

Έτρεξα το colin Mc Rae 4 ( δεν είχα άλλο παιχνίδι ) στα 1440χ900 ανάλυση και το πήγαινε σφαίρα! Ούτε ένα κόλλημα' date=' ούτε το παραμικρό!

Το 3d studio max το πήγαινε σφαίρα και εκεί που έπαθα μεγαλη πλάκα ήταν το autocad 2005! Το πάει πιο καλά απο το A 1630 που έχει athlon 64 3700!

To κορυφαίο του όμως χαρακτηριστικό είναι η οθονάρα του. Έπαθα πλάκα! Τέτοια φωτεινότητα και κοντραστ΄ούτε τα Vaio δεν έχουν!

Οι γωνίες θέασης πολύ ικανοποιητικές και τα χρώματα πολύ ζωντανά!

Με άριστα το δέκα παίρνει 11 με τόνο και περισπωμένη!

Α-Π-Ι-Σ-Τ-Ε-Υ-Τ-Ο μηχάνημα! :grin: :grin: :grin:[/quote']

 

kaloriziko to Amilo

 

1on , exeis PM :D

2on, anoikse ena thread na doume ena review ( an exeis oreksi ).

Trekse kai kana 3Dmark na doume ti diamanti pires. ( kai gw xtes to paragila :D :D)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

H sony για μένα απωτελεί την κορυφαία επιλογή απο θέμα ποιότητας,οθόνης το x-black δεν παιζεται .Αφου δεν θέλεις να παιζεις παιχνίδια δεν χρειάζεσαι και τρομερή κάρτα γραφικών άλλωστε οι laptops δεν είναι για παιχνίδια.Ασε που θα ζεστένεται πολύ και θα είναι και πολύ βαρυς-τεράστιος. Απλως επειδη πρόκειται να αγορασω και εγω φορητο sony κάνε στον ευατο σου την χάρη και δες αν μπορεις να το πάρεις απο εξωτερικό έστω και με το πρόβλημα της εγγυησης εδω μας κατακλέβουν και ζήτα επαγκελματική έκδοση της sony απο έξω αν και πιο ακριβή έχει τεράστια διαφορα ειδικά σε ανάλυση οθόνης απο την home εκδωση της sony

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

@Arakis ,

μάλλον δεν έχεις δει την οθόνη του siemens μου...Αφήνει πίσω αιώνες όλες τις x-black οι οποίες παρεπιπτόντως ήταν οι μέχρι στιγμής καλύτερες οθόνες σε λάπτοπ ever! Όχι πια.... Siemens rules!

Δε ζεσταίνεται καθόλου είναι centrino, είναι μόλις λίγο πάνω απο 4 κιλά και ούτε εγώ παίζω παιχνίδια αλλά η κάρτα γραφικών είναι πάντα καλό να υπάρχει.

Βλέπε autocad, 3dstudiomax, κ.α.

Και είναι αρκετά πιο λεπτός απο το toshiba μου.

Γμτ πρέπει να αλλάξω και υπογραφή...

Σας γράφω απο το λαπτόπι μου τώρα και είναι κουκλί...I am in lone with my new siemens...... :grin:

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αρχειοθετημένο

Αυτό το θέμα έχει αρχειοθετηθεί και είναι κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.


  • Δημιουργία νέου...