Προς το περιεχόμενο

Εχω μπερδευτει του κερατα. Βοηθηστε με να διαλεξω DSL


Προτεινόμενες αναρτήσεις

enoite oti to netmod tha dothei se kapoion pou tha pei oti to diko tou exei kaei.auto elipe na tou xanadosoun kainourio.oso gia vivodi den exei kalipsei pantou kai ekane arketes blakies tora teleutea>:((.megala logia lene alla erga den blepoume.pare tin gramoula apo ton ote dialexe mia sindromi kai ise ok.router tha breis apira me 4 ethernet.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλησπέρα στην παρέα.

Επειδή σκέφτομαι και εγώ να βάλω ADSL θα ήθελα να ρωτήσω μερικά πραγματάκια.

1. Έχω αυτήν την στιγμή γραμμή ISDN και θα ήθελα να ρωτήσω είναι καλύτερα να κάνω μετατροπή την γραμμή σε ADSL η να συνδεθώ μέσω της ISDN?

2. Πόσο θα είναι το πάγιο με Φ.Π.Α. αν κάνω μετατροπή την γραμμή σε ADSL και πόσο με ISDN χωρείς Provider μόνο το πάγιο?

3. Είναι καλύτερα να γυρίσω την γραμμή σε PSTN από ISDN που έχω και μετά να βάλω ADSL?

4. Είναι καλύτερα να βάλω ADSL μέσω του OTE η μέσω κάποιου Internet Provider?

Μπορεί η ερωτήσεις μου να φανούν εύκολες αλλά δεν γνωρίζω καθόλου από ADSL.

Αυτό που θέλω είναι την καλύτερη λύση για ADSL και πόσο τελικά είναι το πάγιο με Φ.Π.Α. το μήνα χωρείς κάποιον Internet Provider.

Ευχαριστώ.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

christos1,

1. Για τη DSL χρειαζεσαι καποια γραμμη τηλεφωνου (isdn ή pstn), πανω σε αυτη μπαινει η dsl, τη χρειαζεσαι αν θες να εισαι online all the time.

2. Δλδ απο παγια εχεις : -παγιο γραμμης τηλεφωνου (16e isdn ή 11,40e pstn, στον ΟΤΕ η σε αλλη εταιρια αν εχει καλυψη στην περιοχη σου)

-παγιο γραμμης DSL

-παγιο internet provider

{τιμες εχει εδω -> http://www.adslgr.com/features/ispsdirectory/ispindex.php}

3. Αν δε χρειαζεσαι τα extra που δινει η isdn στο τηλεφωνο, μπορει την κανεις pstn κ' μετα να συνδεσεις dsl πανω, για να δινεις κατι λιγοτερο το μηνα (δεν επηρεαζει τη dsl).

4. Για το που ειναι καλυτερα θελει ψαξιμο, για τιμες/προσφορες κτλ (εγω με vivodi ειμαι).

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλησπέρα στην παρέα.

Επειδή σκέφτομαι και εγώ να βάλω ADSL θα ήθελα να ρωτήσω μερικά πραγματάκια.

1. Έχω αυτήν την στιγμή γραμμή ISDN και θα ήθελα να ρωτήσω είναι καλύτερα να κάνω μετατροπή την γραμμή σε ADSL η να συνδεθώ μέσω της ISDN?

2. Πόσο θα είναι το πάγιο με Φ.Π.Α. αν κάνω μετατροπή την γραμμή σε ADSL και πόσο με ISDN χωρείς Provider μόνο το πάγιο?

3. Είναι καλύτερα να γυρίσω την γραμμή σε PSTN από ISDN που έχω και μετά να βάλω ADSL?

4. Είναι καλύτερα να βάλω ADSL μέσω του OTE η μέσω κάποιου Internet Provider?

Μπορεί η ερωτήσεις μου να φανούν εύκολες αλλά δεν γνωρίζω καθόλου από ADSL.

Αυτό που θέλω είναι την καλύτερη λύση για ADSL και πόσο τελικά είναι το πάγιο με Φ.Π.Α. το μήνα χωρείς κάποιον Internet Provider.

Ευχαριστώ.

 

 

Αν σε καλύπτει το δίκτυο της βιβόντι , θα σου πρότεινα να μην μπερδευόσουν καθόλου με ΟΤΕ και να το προτιμούσες μιας και είναι κατά πολύ φτηνότερο(αν και όχι τόσο αξιόπιστο).

Αλλιώς δεν αξίζει να βάλεις ΑDSL μέσω από άλλον παροχέα.Ενεργοποίησε τη γραμή σου από τον ΟΤΕ και επέλεξε διαφορετικό provider.

Θα σου πρότεινα την Forthnet μιας και είναι η φθηνότερη από τις αξιόπθιστες εταιρίες.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

apla ama parei vivodi na prosexei oti to dslam pou tha pesei ine tis vivodi.min mperdeutei kai energopoiithei i grammi apo tin vivodi alla se dslam ote.kai distixos i vivo exei se liges perioxes dslams kai elpizoume oloi na min xanaginei to mpaxalo pou egine prin 2 mines me ta xalia download.allios grammi apo ote kai forthnet tha elega.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αρχειοθετημένο

Αυτό το θέμα έχει αρχειοθετηθεί και είναι κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...