Προς το περιεχόμενο

Battlefield 2


privateer

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 549
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

@predator

 

Ίσως να χεις δίκιο μεγάλε πάντως την dsl δεν την αλλάζω.Εσύ αν έχεις αποθημένα με την καταραμένη isdn που προωθεί ο POTE αντί να δώσει φτηνή dsl στο λαό είναι δική σου επιλογή.Ο νοών νοήτω.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

μα και εγω adsl εχω και δεν την αλλαζω με τιποτα.

απλα μου αρεσει να ακριβολογω.

αντε μακαρι να γινει η αλλαγη απο 384 σε 512 και δουμε επιτελους κανενα πρασινο Ping!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

επισης δεν νομιζω να ειναι θεμα περιοχης/dslam αφου αρκετα παιδια το ειχαν επιβεβαιωσει παλια αυτο.

 

Είναι ακριβώς αυτό το θέμα.

 

Στη περίπτωση που υπάρχει πρόβλημα στη περιοχή σου, παρατηρούνται τα παρακάτω συμπτώματα

 

α) μεγάλο ping στο πρώτο hop (bbras), όπου μεγάλο >30

β) ανεβοκατέβασμα του ping ingame το οποίο με τη σειρά του οφείλεται στο

γ) maxpackets/sec λιγότερα από 30. (κάτω από 20 και βλέπεις ping 999 ανά διαστήματα). Το συγκεκριμένο δημιουργεί προβλήματα σε όλες τις realtime εφαρμογές (πχ VOIP).

 

Βtw, τα fps τουλάχιστον χρειάζονται περίσσότερο bandwidth από αυτό της απλής ISDN. 128K isdn είναι σίγουρα καλύτερα.

 

Predator πράσινο ping; Μιλάς για lagometer; Για ποιο παιχνίδι;

 

 

ΥΓ: μόλις διάβασα πως το retail παιχνίδι lagάρει πολύ περισσότερο από το demo...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ευτυχως που μπορεις να μειωσεις τουλαχιστον τα frags, αλλιως θα παιζαμε 30 ωρες με 2 ατομα μεχρι να κανουμε 200, lol!

μαλακια που δεν μπορεις να βαλεις bots.

μηπως υπαρχει κανενα patch η addon?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εμενα το πήρε ενας φίλος μου για να παίξει online και θα το πουλήσει. Δεν μου είπε πολλές λεπτομέριες, εξάλλου δεν παίζω σχεδόν καθόλου τέτοιο είδος παιχνιδιού, αλλά απογοητέυτηκε και το PC του είναι δυνατό... Εντάξει δεν είναι ακραίο, αλλά παραείναι βαρύδι!! :D

 

 

Σχετικά με τα pings, εγω με 384 στο WoW έχω συνήθως 100-200... Πολύ σπάνια να ανέβει πολύ πάνω, και για λίγο διάστημα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...