Προς το περιεχόμενο

apache & php problem


ZELDA

Προτεινόμενες αναρτήσεις

λοιπόν κατέβασε την προηγούμενη εκδοση απο τη 2, δε θυμάμαι ποια ειναι. Και Php αυτη που εχεις μια χαρα ειναι.

Μετα στο αρχείο βοήθειας της php αν πας στα περιεχόμενα στο εγκατάσταση/ρυθμίσεις apache για windows σου λέει τι να προσθέσεις στο ini. Δεν ειμαι στον υπολογιστή μου τώρα γι'αυτο στα λέω λίγο γενικα

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 33
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

ok

 

>#LoadModule status_module modules/mod_status.so
#LoadModule unique_id_module modules/mod_unique_id.so
LoadModule userdir_module modules/mod_userdir.so
#LoadModule usertrack_module modules/mod_usertrack.so
#LoadModule vhost_alias_module modules/mod_vhost_alias.so
#LoadModule ssl_module modules/mod_ssl.so
LoadModule php4_module c: /php-version/sapi/php4apache2.dll

#
# ExtendedStatus controls whether Apache will generate "full" status 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ρε συ Zelda απλώς κάνουμε άσκοπα posts. Δηλαδή αντί να λες "δεν ανοίγει" μπορείς να πεις "μου βγάζει αυτό το μήνυμα λάθους" (και αν πάλι παραπονιέται για μια γραμμή του config αρχείου, οφείλεις να μας δείξεις αυτή τη γραμμή). Μόνο έτσι μπορούμε να σε βοηθήσουμε. Φαντάσου δηλαδή να κάνω κι εγώ ένα post που θα λέω π.χ. "δεν μπορώ να βάλω linux"... και όταν με ρωτάνε τι ακριβώς συμβαίνει να απαντώ γενικά, λέγοντας "τα έκανα όλα σωστά αλλά μου βγάζει μήνυμα λάθους" (χωρίς να πω το μήνυμα) κλπ. Θα γλίτωνα το δούλεμα; Όχι βέβαια..

Απλώς όταν ζητάμε βοήθεια φροντίζουμε να είμαστε όσο το δυνατόν πιο αναλυτικοί για το πρόβλημα που αντιμετωπίζουμε, γιατί έτσι βοηθάμε και όσους θέλουν να μας βοηθήσουν. Διαφορετικά απλώς παίζουμε με τα νεύρα τους. Αυτά, φιλικά πάντα :)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ok man ασχολουμε πολυ λιγο με php (εκτος απο phpbb κτλ ) λοιπον εκανα unistall το παλιο apache και εβαλα την ποιο καινουργεια version λοιπον το ερρορ ειναι οπως το παραπανω που εβαλα foto δηλ στο pach της 173 lines.

173---->

>LoadModule php4_module c: /php-version/sapi/php4apache2.dll

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

την php την εχω κανει Install στο c:// php 4-3-3-win32

να πω οτι μετα το Install του καινουργειου apache last version δε μου βγαζει αρχειο downloads οταν φορτωνω το script.php αλλα μου γραφει όλο το κωδικα του script στον

mozilla και i.e επησεις δε ξεκιναει και ο apache τωρα :(

 

πσ σορρυ για τα επαναλαμβανομενα ποστ μπερδευτικα αν μπορει καποιος mod να τα διορθωσει.

 

μπορει να ριξει καποιος μια ματια στο httpd μου.. http://briefcase.pathfinder.gr/download/puntix/36534/440359/0/httpd.conf

 

 

και το καινουργειο error που διχνει ο apache

post-17576-129062922409_thumb.gif

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

opos sou eipe kai prin o clairvoyant, exeis ena parapano keno, pou simainei oti dineis 3 kai oxi 2 arguments sti LoadModule, opos akrivos sou leei kai to proto error pou postares!

 

e kai an blepeis oti den tin paleueis, bale apache2triads i xampp i easyphp i kapoio ap'ola auta (paizoun ki alla)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αρχειοθετημένο

Αυτό το θέμα έχει αρχειοθετηθεί και είναι κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.


  • Δημιουργία νέου...