Προς το περιεχόμενο

Ασυρματη εγχρωμη καμερα παρακολουθησης....


Προτεινόμενες αναρτήσεις

...εξωτερικου χωρου με οθονη tft μεσα στο σπιτι.Εχετε κατι υπ οψιν σας ??? Γινεται η οθονη να ειναι και φορητος δεκτης tv ???? Ευχαριστω. :smile: :smile:

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αν έχει video in γίνεταιι.. απλά όμως θα αναφέρω ότι όταν έβαλα εγώ στην είσοδο του γραφείου μου για να βλέπω ποιός μπαινοβγαίνει, όταν έψαχνα για να "πιάσω" το σήμα, έπιασα και όλες τις κάμερες της γειτονιάς. 3 μαγαζιά που είχαν την κάμερα πάνω από το ταμείο τους και 2-3 άλλες κάμερες από μία καφετέρια. Ο ήχος είναι μια χαρά. Το αρνητικό που παρατήρησα εγώ είναι πως όταν κάποιος κινείται σε συγκεκριμένη θέση στο γραφείο κάνει παρεμβολές. Το αν με "πιάνουν" οι άλλοι δεν με ενδιαφέρει και πολύ γιατί απλά βλέπουν την είσοδο μου, τίποτα περισσότερο.

Αν έχεις την δυνατότητα για να το κάνεις ενσύρματο, χίλιες φορές καλύτερα, αν θες κάτι "πρόχειρο" τότε κάνε αυτό γιατί έχει και μικρό κόστος.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

απλά όμως θα αναφέρω ότι όταν έβαλα εγώ στην είσοδο του γραφείου μου για να βλέπω ποιός μπαινοβγαίνει' date=' όταν έψαχνα για να "πιάσω" το σήμα, έπιασα και όλες τις κάμερες της γειτονιάς. 3 μαγαζιά που είχαν την κάμερα πάνω από το ταμείο τους και 2-3 άλλες κάμερες από μία καφετέρια.

 

Αν έχεις την δυνατότητα για να το κάνεις ενσύρματο, χίλιες φορές καλύτερα, αν θες κάτι "πρόχειρο" τότε κάνε αυτό γιατί έχει και μικρό κόστος.[/quote']

 

για μένα αυτό είναι το πιο σημαντικό δηλ πας να προστατευθείς και βρίσκεσαι εκτεθειμένος. Φαντάζομαι οτι οι ακριβές λύσεις θα έχουν κάποια κρυπτογράφηση αλλά το κόστος....

 

η καλύτερη λύση για μένα είναι να μπει ενσύρματη και με ένα ασύρματο δίκτυο να σηκώσεις streaming media server και να έχεις προόβαση απο laptop,pda κτλ

επιπλέον μπορείς να πάρεις και δέκτη μόνο για ασύρματη κάμερα και να πιάνεις όλες της γειτονιάς :mrgreen: έτσι ώστε να μην ξέρεις λιγότερα απο καμία κυρία κατίνα!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παιδιά με ενδιαφέρει και εμένα αυτή η λύση για την είσοδο του σπιτιού μου. Απόσταση γύρω στα 20-30 μέτρα από τον εσωτερικό χώρο. Δεν με πειράζει το θέμα κρυπτογράφισης αφού βρίσκομαι στην επαρχία και δεν πρόκειται να δει κανείς άλλος.

 

Η κάμερα πως τροφοδοτείται? μπορεί να τροφοδοτηθεί από την μπουτονιέρα του κανονικού κουδουνιύ? Που μπορώ να βρω τέτοια κάμερα?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Θέλει ρευμα, είτε από το μετασχηματιστή, είτε 9V μπαταρια.

Το κουδούνι τι ρεύμα έχει ; Κοντά εκεί δεν έχει φως ; Ίσως μπορείς να πάρεις ρεύμα από εκεί.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τα κουδούνια έχουν συνηθως 12V,αλλά αν η κάμερα θέλει 9 μπορείς να παρεμβάλεις πριν απο αυτή μια αντίσταση σε σειρά για να έχεις μια πτώση τάσης των 3 V ;)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ρωτησα σημερα και η καμερα για εξωτερικο χωρο εχει καπου στα 70-80 ευρω με δυνατοτητα νυχτερνης ορασης.Θελει 220 V .

 

Ειδα και μια tft οθονη 8 ιντσων με tuner και κεραια ...150 ευρω.

 

Μου ειπαν οτι με προσθηκη ενος suicher (καπου 30 ευρω) μπορει να μπει και δευτερη καμερα και να βλεπω και τις δυο απο την οθονη.. :smile: :smile: :smile:

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Φίλτατε Γιάννη, που βρήκες αυτές τις πληροφορίες? Θα με ενδιέφερε το σετ Κάμερα - Οθόνη. Η οθόνη καλύτερα να μην έχει tuner όμως για οικονομικούς λόγους.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Φίλτατε Γιάννη, που βρήκες αυτές τις πληροφορίες? Θα με ενδιέφερε το σετ Κάμερα - Οθόνη. Η οθόνη καλύτερα να μην έχει tuner όμως για οικονομικούς λόγους.

 

 

Ρωτησα σε ενα μαγαζι στην Ν.Ιωνια.Η οθονη που πξηρα ειναι η audioline TV 8002 μονο 150 ευρω. Θελει μετασχηματιστη για οικιακο ρευμα (και ξεχασα να παρω...) αλλα εχει και ανταπτορα για ρευμα απο το αυτοκινητο. :) :) :)

 

full-20050527112638dpwhoedzii9nib6y3t69hiywgd3in3m80am17r0x6ov06npjjh.jpg

 

 

 

Για οικονομια μια ασυρματη καμερα μπορει να συνδεθει με οποιαδηποτε οθονη εχεις σπιτι σου ή απο pc ή απο tv. :smile: :smile: :smile:

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

...εξωτερικου χωρου με οθονη tft μεσα στο σπιτι.Εχετε κατι υπ οψιν σας ??? Γινεται η οθονη να ειναι και φορητος δεκτης tv ???? Ευχαριστω. :smile: :smile:

 

Καλησπέρα.

 

http://www.insomnia.gr/vb3/showthread.php?t=110370

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αρχειοθετημένο

Αυτό το θέμα έχει αρχειοθετηθεί και είναι κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...