Προς το περιεχόμενο

Photos from your cameras


paschalia

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 9k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

Δεν είμαι καλός στην επεξεργασία, αλλά αυτό το όχι τόσο μπλε μοιάζει πιο φυσιολογικό χρώμα. Μου φαίνεται ότι την τράβηξες με WB για λάμπες πυρακτώσεως.

 

Βρες το χρώμα που σαρέσει για την άμμο, γω θα κοβα και λίγη άμμο (που έχει όλα αυτά τα πετραδάκια φύκια whatever που αποσπούν το μάτι) και λίγο ουρανό (που είναι βαρετός και α-οτιδήποτε) για να φτιάξει λίγο και η αναλογία παραλία/θάλασσα/ουρανού. Θα δοκίμαζα να κόψω και το δεξί 1/3 της εικόνας για να σφίξει το κάδρο.

 

Ίσιωσε και λίγο το κάδρο, μη χύνεται η θάλασσα αριστερά, παίξε και λίγο μπας και ξεκολλήσουν λίγο η βάρκα από τον ορίζοντα της άμμου, κοίτα τι όμορφα έκανε το τρικ με το φως ο slygeo και διαχωρίζεται η βάρκα από την άμμο. Και την οξύτητα με μέτρο να τη χρησιμοποιείς.

 

Μετά κάντην ασπρόμαυρη και προσπάθησε να είναι ισορροπημένο το ιστόγραμμα της.

 

Την επόμενη φορά να γονατίσεις, ίσως να είσαι και πιο κοντά στη βάρκα.

 

Δεν ξέρω αν θα βγει καλύτερη.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

...γω θα κοβα και λίγη άμμο (που έχει όλα αυτά τα πετραδάκια φύκια whatever που αποσπούν το μάτι) και λίγο ουρανό (που είναι βαρετός και α-οτιδήποτε) για να φτιάξει λίγο και η αναλογία παραλία/θάλασσα/ουρανού. Θα δοκίμαζα να κόψω και το δεξί 1/3 της εικόνας για να σφίξει το κάδρο...

 

για κάτι τύπους σαν εσένα φτιάχνονται μηχανές με 567345 μεγαπίξελς.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...