Προς το περιεχόμενο

Photos from your cameras


paschalia

Προτεινόμενες αναρτήσεις

ναι μια ληψη.τυπωμενη η φωτο θα ναι αλλιως, και ειναι αλλιως.η οθονη λεει ψεμματα.

στα δεξια επειδη ειναι ο ηλιος και εχει και συννεφα λογικο ειναι να ειναι λιγοτερο μπλε ο ουρανος

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 9k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

poulos.jpg

 

Ξέρει κανείς τι σόι κοκκινόπουλος είναι αυτός; Έρχεται και κάθεται στο δέντρο έξω από το παράθυρό μου.

Επεξ/σία από mitsikas
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Cardinal

 

Εσύ που ζείς στο Αμερικα θα πρεπε να το ξέρεις αυτό :P

 

Γαμάτη φωτο btw

Thanx :-D

 

Ρε 'συ δεν πάω στην εκκλησία. Που να ξέρω πως ντύνονται είναι οι καρδινάλιοι :P

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ρε 'συ δεν πάω στην εκκλησία. Που να ξέρω πως ντύνονται είναι οι καρδινάλιοι :P

 

Ε ντε, ούτε και εγώ πάω αλλά τα πουλιά τα ξέρω! Δεν το εννοούσα λόγο Καθολικών αλλα επειδή υπάρχουν μπόλικα. Υπάρχουν και διάφορες ομάδες στο Αμερικα που ονομάζονται Cardinals αλλα να φανταστώ ούτε αθλητικά παρακολουθείς :P

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αθλητικά παρακολουθώ. Tour de France, Vuelta a Espana, Giro d'Italia, crits, centuries αλλά και 4cross, downhills και cyclocross.

Κάτσε, τί εννοείς; Ότι υπάρχουν και αθλήματα που γίνονται χωρίς ποδήλατο; :unsure: :wacko: :o Πωτς γκένεν αυτό; χεχεχε

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Σ'εμένα ερχόταν ένας bluejay, δεν ξέρω αν είναι συνηθισμένο πουλί εκεί πέρα αλλά το έβρισκα πολύ όμορφο.

Δεν κατάφερα όμως να το πάρω φωτογραφία =(

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν ξέρω που λες "εκεί πέρα", πάντως στο Toronto αλλα και στην ευρύτερη περιοχή εδώ της βορειοκεντρικής Βόρειας Αμερικής είναι αρκετά συνηθισμένα. Γιαυτό και η ομάδα baseball του Τορόντο λέγετε Blue Jays :-)

 

blue_jay.jpg

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

μου θυμισατε που ειχα παει στον ζωολογικο στην ny και εβγαζα καθε ζωο απο 1-2 φωτος. Σε μια φαση βλεπω εναν... σκιουρο να ειναι μπροστα μου και τον ειχα παρει απο πισω και παιζει να ειχα βγαλει 30+ φωτος μονο τον σκιουρο

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 

μου θυμισατε που ειχα παει στον ζωολογικο στην ny και εβγαζα καθε ζωο απο 1-2 φωτος. Σε μια φαση βλεπω εναν... σκιουρο να ειναι μπροστα μου και τον ειχα παρει απο πισω και παιζει να ειχα βγαλει 30+ φωτος μονο τον σκιουρο

 

Να πω ότι δε γέλασα ? Θα πω ψέματα :lol:

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν ξέρω που λες "εκεί πέρα", πάντως στο Toronto αλλα και στην ευρύτερη περιοχή εδώ της βορειοκεντρικής Βόρειας Αμερικής είναι αρκετά συνηθισμένα. Γιαυτό και η ομάδα baseball του Τορόντο λέγετε Blue Jays :-)

 

blue_jay.jpg

 

NY ήμουν. Άρα ναι, συχνό φαινόμενο. Παρ'όλα αυτά εμένα μου είχε φανεί πολύ εξωτικό πτηνό =ρ

 

Τούφα κι εγώ πρώτη φορά που πήγα Αμερική κωλοχαιρόμουν με τους σκίουρους. Μετά πήγαινα και τους τάιζα επίσης. Πράγμα που απαγορεύεται =ρ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πράγμα που απαγορεύεται =ρ

Όχι ότι θα κάτσω να τους ταΐζω, αλλά γιατί απαγορεύεται;

Επίσης μου έχουν πει να τους αποφεύγω γιατί μεταφέρουν ασθένειες.

 

Βασικά όμορφοι είναι, αλλά το καλοκαίρι είναι σπάσιμο γιατί ανεβαίνουν παντού και πολλές φόρες έχουν πάει να μπουν στο σπίτι μου από το παράθυρο που είναι στον 3ο! Και τους κάνεις ξου και δεν καταλαβαίνουν τίποτα. Στην κοσμάρα τους. Για να φύγουν πρέπει όχι απλά να σηκωθείς, αλλά να τους πλησιάσεις και να αρχίσεις να χτυπάς τα χέρια σου, αλλιώς σε γράφουν εδώ

squirrel_nuts_1.jpg

 

Σαν τεράστια ποντίκια είναι, αλλά στο πιο χαριτωμένο!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...