Προς το περιεχόμενο

Photos from your cameras


paschalia

Προτεινόμενες αναρτήσεις

snik πολύ ωραίες οι φωτό!άσχετο αλλά το ξενία δεν λέγανε ότι ήταν στοιχειωμένο;

 

Ναι εχουν ακουστει διαφορα για το μερος, αλλα 4-5 φορες που εχω παει που η μια ηταν και βραδυ δεν εχω δει κατι.

 

Έχω και εγώ ένα κάρο φωτό από εκεί πάνω που είχαν serious potential, αλλά δυστυχώς τραβήχτηκαν με κινητό.Η βόλτα μέσα στο ξενοδοχείο είναι χεσμός ε, ξυπνάει ο Μόλντερ μέσα σου.Τελευταία φορά που είχα ανέβει έμεινα με το πουλί (της μηχανής) στο χέρι, μιας και κάποιος ασχολήθηκε να χτίσει όλες τις εισόδους για λόγους ασφαλείας φαντάζομαι.Η αλήθεια είναι πως είναι πραγματικό ερείπιο το κτήριο πλέον, και τυχαίνει να κάθεται και πάνω στο στέκι του εγκέλαδου. ^_^(αα, είχα ζωγραφίσει κι εγώ αηδίες με σπρέη εκεί, αν βρω τα ντοκουμέντα θα ανεβάσω) !

 

Εχω να παω 2 με 3 χρονια εκει πανω, δεν θυμαμαι να ηταν κλεισμενα τοτε αλλα αν καποιος το εχτισε καλα εκανε γιατι δεν νομιζω οτι θελει και πολυ για να πεσει. Μου θυμισες σκηνικο τωρα που ειχε γινει εκει πανω.

Επειδη μ'αρεσει η φωτογραφια γενικα ειχα τσιμπησει απο το ebay κατι ομπρελες και φλας, οταν ηρθαν πωρωμενος εγω λεω στην κολλητη μου θα σου κανω φωτογραφιση και ξερω και το μερος. Ερχεται και ενας φιλος μου και ξεκιναμε για Ξενια, αργουμε και φτανουμε κατα τις 4.30-5.00 το μεσημερι οπου σε λιγο θα αρχιζε να σκοτεινιαζει. Παμε στον 2ο η 3ο οροφο (σε ενα μερος οπως στην 1η φωτογραφια μου) στηνω τριποδα φλας ομπρελες κλπ και βαζω την φιλη μου να καθεται διπλα στον τοιχο και εγω απεναντι.

Οπως βγαζαμε φωτογραφιες ξαφνικα βλεπω στο τελος του διαδρομου 2 σκιες να ερχονται προς το μερος μας(ειχε σκοτεινιασει εκεινη την ωρα) το λεω στα παιδια και μενουμε μαλακες εκεινη την ωρα... με το που πλησιαζουν πιο πολυ φαινονται 2 τυποι. Τους βλεπω και λεω τωρα παιχτικε μαλακια, οχι και τιποτα αλλο εχουμε και κοπελα μαζι στην ερημια, παω διπλα της εγω φερνω και ενα τριποδο κοντα και λεω για να δουμε τι θα γινει. Με το που ερχονται κοντα λενε παιδια να προσεχετε εδω γιατι εχιναν διαφορα την προηγουμενη βδομαδα, ρωταμε τι παιχτικε και βγαζει ενας το κινητο του και μας δειχνει μια φωτογραφια οπου ηταν καμια 10αρια ατομα στο ξενια παρεα και στην φωτογραφια ηταν ενας ανθρωπος ακρετα φωτεινος και με περιεργο βλεμα (πως ειναι τα φαντασματα). Λεει οτι την βγαλανε την προηγουμενη βδομαδα και με το που την ειδαν την πηγαν σε φωτογραφο που ουτε και αυτος μπορουσε να την εξηγησει. Μετα απο αυτο το σκηνικο εφυγαν, αλλα επειδη φρικαραμε και εμεις λιγο τα μαζεψαμε και φυγαμε.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 9k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

Ένα όμορφο αμάξι με 2 άλογα...

 

PC071422.jpg

Η BMW 328 και η 328 Hommage τότε και τώρα.

 

PC071419.jpg

 

PC071416.jpg

 

PC071407.jpg

BMW Isetta, smart και μαλακίες.

 

PC071387.jpg

The M-Division

 

PC071388.jpg

O νεότερος Μ κινητήρας του μουσείου.

 

PC071361.jpg

Η Ζ8 του κυρίου Bond.

 

PC071345.jpg

Ποδηλατάκι.

 

PC071310.jpg

BMW 328 Superleggera

 

PC071311.jpg

 

PC071364.jpg

BMW 507 :wub:

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 

 

what an ass

 

 

PC071419.jpg

 

what a face

 

 

PC071416.jpg

 

 

 

:wub:

 

in other news

 

το shutterbug δεν γραφει και τα καλυτερα για την d5100...

 

αλλα απο την αλλη ολοι οι αμερικανοι προτιμουν canon T3i...

 

δυσκολα τα πραγματα

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Άλλες δυο HDR (επειδή αρέσουν τόοοοοοοοοοοοοοσο πολύ στον lucifer :P )

6510316541_9887f5a598_t.jpg

CanonsHDR by Chris Anastasiou, on Flickr

6509922141_b478471d15_t.jpg

Old HouseHDR by Chris Anastasiou, on Flickr

 

Την δεύτερη την "ξετίναξα" λίγο περισσότερο αλλά μου άρεσε και την άφησα έτσι! ^_^

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Άλλες δυο HDR (επειδή αρέσουν τόοοοοοοοοοοοοοσο πολύ στον lucifer :P )

 

Την δεύτερη την "ξετίναξα" λίγο περισσότερο αλλά μου άρεσε και την άφησα έτσι! ^_^

 

Η πρώτη έχει ωραίους,α/μ τόνους.

Στην δεύτερη θα ήθελα να υπάρχει περισσότερος αέρας γιατί έτσι το κάδρο είναι σφιχτό και με αγχώνει.Η επεξεργασία είναι πολύ έντονη και δεν νομίζω ότι την βοηθάει,αλλά από την στιγμή που σου άρεσε έτσι τα άλλα είναι περιττά ;)

 

Μια νυχτερινή,από τις πρώτες μου με την νέα μηχανή :

 

post-84773-0-08675500-1323869289_thumb.jpg

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Η πρώτη έχει ωραίους,α/μ τόνους.

Στην δεύτερη θα ήθελα να υπάρχει περισσότερος αέρας γιατί έτσι το κάδρο είναι σφιχτό και με αγχώνει.Η επεξεργασία είναι πολύ έντονη και δεν νομίζω ότι την βοηθάει,αλλά από την στιγμή που σου άρεσε έτσι τα άλλα είναι περιττά ;)

 

Μια νυχτερινή,από τις πρώτες μου με την νέα μηχανή :

 

post-84773-0-08675500-1323869289_thumb.jpg

 

ποια?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Χαχα πότε την έβγαλες; Έτσι όπως πάμε θα συναντηθούμε στο δρόμο!

 

2lm7vp2.jpg

 

30szrr8.jpg

 

Λοιπόν τι λέτε, θα μαζευτούμε οι Θεσσαλονικείς για φωτογραφικό περίπατο; Σάββατο ή Κυριακή κατά προτίμηση!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Χαχα πότε την έβγαλες; Έτσι όπως πάμε θα συναντηθούμε στο δρόμο!

 

2lm7vp2.jpg

 

30szrr8.jpg

 

Λοιπόν τι λέτε, θα μαζευτούμε οι Θεσσαλονικείς για φωτογραφικό περίπατο; Σάββατο ή Κυριακή κατά προτίμηση!!

 

Η πρώτη είναι πάρα πολύ ωραία!

Χμ πρέπει να ήταν 6 παρά το απόγευμα.Αν κρίνω καλά από τον ουρανό πρέπει να ήμασταν την ίδια ώρα στην παραλία :Ρ

Δεν είδα πάντως άλλον με μηχανή να περιπλανιέται

 

Για κυριακή δεν θα έλεγα όχι για μια βολτίτσα

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...