Προς το περιεχόμενο

Photos from your cameras


paschalia

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 9k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

ωραιος μιλιαδη! με βαζεις ιδεες να δοκιμασω αστροφωτογραφια...

 

Με συγκινείς!

 

Στην αστροφωτογραφία φίλε Rabican και στην αστροπαρατήρηση θα ζήσεις καταπληκτικές στιγμές... όταν είσαι εσύ και ο έναστρος ουρανός συνειδητοποιείς πόσο ανούσια είναι όλα σου τα υπόλοιπα προβλήματα, πόσο μικρός είσαι αλλά και πόσο σημαντικός...

 

Θα δεις την ζωή πολύ διαφορετικά...

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Mερικες απο αμστερνταμ..

 

 

35d95rd.jpg

 

 

 

10if3t3.jpg

 

 

 

 

 

 

107nw28.jpg

 

 

 

28mizad.jpg

 

 

 

w15ni0.jpg

 

Βάλε άλλες λίγες να μου στρίψεις και άλλο το μαχαίρι στην πληγή :P Θέλω να μείνω εκεί
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Με συγκινείς!

 

Στην αστροφωτογραφία φίλε Rabican και στην αστροπαρατήρηση θα ζήσεις καταπληκτικές στιγμές... όταν είσαι εσύ και ο έναστρος ουρανός συνειδητοποιείς πόσο ανούσια είναι όλα σου τα υπόλοιπα προβλήματα, πόσο μικρός είσαι αλλά και πόσο σημαντικός...

 

Θα δεις την ζωή πολύ διαφορετικά...

ωραια ολα αυτα... το θεμα ειναι, α) που θα βρουμε σημειο χωρις φωτορρυπανση,  β) μην μου την πεσει κανενας και φυγει "πλουσιος" και γ) μη μου την πεσει καμμια αρκουδα/λυκος/κουναβι πανω στα ορη και τα αγρια λαγκαδια :P :P

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ωραια ολα αυτα... το θεμα ειναι, α) που θα βρουμε σημειο χωρις φωτορρυπανση,  β) μην μου την πεσει κανενας και φυγει "πλουσιος" και γ) μη μου την πεσει καμμια αρκουδα/λυκος/κουναβι πανω στα ορη και τα αγρια λαγκαδια :P :P

 

Στο σημείο που δεν θα 'χει φωτορύπανση δεν θα 'ναι και κανείς για να σου την πέσει... Όσες φορές έχω πάει ποτέ δεν είχα θέμα, αλλά επίσης ποτέ δεν πήγα και μόνος...

 

Αν έρθεις ποτέ κατά Κέρκυρα let me know ;)

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Άρη υπάρχουν και εντός Αττικής μέρη χωρίς τρελή φωτορύπανση που μπορείς να βγάλεις decent φωτογραφία,ένα από αυτά είναι το Σούνιο :)

 

Εγώ είμαι μέσα αν θέλετε να κανονίσουμε να σας πάω σε 1-2 σημεία που ξέρω και γενικά να πάμε παρέα νύχτα.

Θα συμφωνήσω με τον Γιάννη ότι η αστροφωτογραφία και γενικά η παρατήρηση του ουρανού είναι μαγική και σε ταξιδεύει,ειδικά αν δεις τον ουρανό πεντακάθαρο και χωρίς πηγή φωτός σε απόσταση χιλιομέτρων η εικόνα είναι μαγική!!!

 

Ένα επίσης καλό μέρος στο οποίο είχα βγάλει τον γαλαξία και δεν είχε τρελή φωτορύπανση ήταν στον Θεολόγο/Μαλεσίνα!

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Άρη υπάρχουν και εντός Αττικής μέρη χωρίς τρελή φωτορύπανση που μπορείς να βγάλεις decent φωτογραφία,ένα από αυτά είναι το Σούνιο :)

 

Εγώ είμαι μέσα αν θέλετε να κανονίσουμε να σας πάω σε 1-2 σημεία που ξέρω και γενικά να πάμε παρέα νύχτα.

Θα συμφωνήσω με τον Γιάννη ότι η αστροφωτογραφία και γενικά η παρατήρηση του ουρανού είναι μαγική και σε ταξιδεύει,ειδικά αν δεις τον ουρανό πεντακάθαρο και χωρίς πηγή φωτός σε απόσταση χιλιομέτρων η εικόνα είναι μαγική!!!

 

Ένα επίσης καλό μέρος στο οποίο είχα βγάλει τον γαλαξία και δεν είχε τρελή φωτορύπανση ήταν στον Θεολόγο/Μαλεσίνα!

 

Λοιπόν όταν κατέβω κι εγώ Αθήνα (μάλλον στα κοντά) κανονίζουμε αστροεξόρμηση... :)

 

 

Στο φάρο της Πατρας...λιγο το shutter επρεπε να κοιταξω

 

DSC_0059_zpsr7l0hjgz.jpg

 

Αφροδίτη ε; 

Είναι ωραία η άτιμη...

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

βλεπω τις δικες σου βλεπω και τις δικες μου απο αμστερνταμ που ειναι σαν αναποδο γαμωτο και ψηνομαι να διαγραψω τις δικες μ να βαλω τις δικες σ. :devil:

 

παρα παρα παρα πολυ ωραιες.

Nαι βαλτες.Να μας θυμιζουν που ειμασταν τοτε και που ειμαστε τωρα.Νιωσε τον πονο κι εσυ :P

 

Βάλε άλλες λίγες να μου στρίψεις και άλλο το μαχαίρι στην πληγή :P Θέλω να μείνω εκεί

Η πλακα ειναι οτι γνωρισα μερικους Ελληνες φοιτητες εκει,οι οποιοι δεν τους αρεσε και θελανε να γυρισουν πισω στην Ελλαδα!Τι τους λες μετα?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

γιατρε σουνιο θελω καιρο να παω... αν και ειναι χιλιοφωτογραφισμενο σημειο. δεν το ειχα σκεφτει βεβαια για αστροφωτογραφια..

 

miliadi αμα ανεβω στα μερη σου θα ενημερωσω!!

 

μπομπερ ωραιο composition... αντε φτιαξε κανα φλικρ να σου ριχνω και τα φαβ εκει...

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

γιατρε σουνιο θελω καιρο να παω... αν και ειναι χιλιοφωτογραφισμενο σημειο. δεν το ειχα σκεφτει βεβαια για αστροφωτογραφια..

 

miliadi αμα ανεβω στα μερη σου θα ενημερωσω!!

 

μπομπερ ωραιο composition... αντε φτιαξε κανα φλικρ να σου ριχνω και τα φαβ εκει...

 

 

Διαβολικα πραγματα ειναι αυτα τα φλικρ και μλικρ ….. απαπαπαπα!!!!  :-D

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...