Προς το περιεχόμενο

Windows Shortcuts & Commands


The_player

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Δεν τα διαβασα όλα αλλά στο πρώτο Ποστ δεν είδα να αναφέρεται το DirectX Diagnostic Tool

 

Run>"dxdiag" και σου το εμφανίζει (τσεκάρεις μεταξύ αλλων στα γρήγορα τι DirectX έχεις)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 3 εβδομάδες αργότερα...
  • Απαντ. 102
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Καλησπέρα .

 

%SystemRoot%\System32\calc.exe

 

Επίσης μπορείς να ορίσεις εναν συνδυασμό πλήκτρων ( π.χ. Ctrl + Alt + C ) .

Accessories \ Calculator \ δεξί κλίκ + Properties \ Shortcut key

Το παραπάνω ισχύει σε οποιοδήποτε συντόμευση προγράμματος θέλουμε .

 

Δεν ξέρω εαν έχει ξαναειπωθεί ,

Αφορά φίλους οι οποίοι δεν ξέρουν Αγγλικά ( όπως εγώ ) , και θα ήθελαν να έχουν Ελληνικό Help σε Αγγλικά Win .

Στην δουλειά μου έχουμε Windows XP Pro Ελληνικά , πήρα λοιπόν όλο Directory Help ( έκανα rename το original Directory Help σε Help1 ) και το αντικατέστησα με του σπιτιού μου στο οποίο έχω winXPpro En , με αυτήν την αλλαγή έχω όλο το help στα Ελληνικά σε Αγγλικά Windows .

Τώρα θα μου πείτε γιατί δεν βάζω Ελληνικά Win ?

η απάντηση είναι οτι εκτός όλων των άλλων το βασικότερο είναι ή συμβατότητα την οποία δεν την παρέχουν πάντα τα Ελληνικά Win .

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 1 μήνα μετά...

Καλησπερα παιδια,δεν ξερω αν ρωταω στο σωστο μερος αλλα εχω ενα μικρο προωληματακι με δυο εικονιδια στην taskbar.Μου φορτωνει το antiblaxx και ενα αλλο προγραμμα τα οποια δεν ξερω πως να απενεργοποιησω να φορτωνονται οταν ξεκινουν τα windows.Tα εικονιδια δεν υπαρχουν ουτε στην επιλογη startup (start-all programs-startup)ουτε και στα ιδια τα προγραμματα εχω επιλεξει στις ρυθμισεις να τα φορτωνω καθε φορα.Πιστευω οτι καπου απο registry θα λυνεται το προβλημα..αν μπορει καποιος ας βοηθησει..Ευχαριστω πολυ και καλες γιορτες!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

File mitsios trekse apo to strart-->run-->msconfig

sto teleutaio tab bres kapou tha exeis tsekarismeno to antiblax kai to allo prog pou thes na afaireseis. Ksetsekare ta kathos kai oti allo den thes na trexei sto start up. An thes kati allo epidh den aksizei na xalasoume to topic steile pm.

Kalo pasxa!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Και να προσθέσω μια δικια μου... Πως μπορούμε να αλλάξουμε το Κουτάκι του "START" και να γράφει κατι άλλο που θέλουμε..? Το έχω δει οτι υπαρχει σε ενα πισι...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Και να προσθέσω μια δικια μου... Πως μπορούμε να αλλάξουμε το Κουτάκι του "START" και να γράφει κατι άλλο που θέλουμε..? Το έχω δει οτι υπαρχει σε ενα πισι...

 

Mhpos eixe kapio theme?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Και να προσθέσω μια δικια μου... Πως μπορούμε να αλλάξουμε το Κουτάκι του "START" και να γράφει κατι άλλο που θέλουμε..? Το έχω δει οτι υπαρχει σε ενα πισι...

Δε το χω κανει αλλα με μια αναζητηση στο γουγλη βρηκα ενα καρο διευθυνσεις που το αναφερουν. Μια ειναι εδω. ;-)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...