Προς το περιεχόμενο

Δεν ξέρω ποιά video camera να αγοράσω


Προτεινόμενες αναρτήσεις

Θέλω να κάνω δώρο στην κόρη νου μια video camera αλλα δεν ξέρω ποιά

να προτιμήσω μάρκα?

 

300 με 400 euros περιπου

να εχει και option photo

 

sony

canon

panasonic

jvc

sanyo

sharp

η κάτι άλλο?

 

και τι να προτιμήσω ωστε να έχω ευκολη συνδεση με το pc ?

- τι είναι το mini DV ?

 

ευχαριστώ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Tis perisoteres fores grafeiw me anoigmenh thn othoni op;ote den de peirazei.

;Oso gia fotograf;iew ektos toy ;oti e;inai elafros kaliteres apo kinita kai poli xeiroteres apo tis psif mhxanew prepei na pas se allh kathgor;ia timhs

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δες και την Canon MV850i.

Είναι λίγο ακριβότερη από το όριο που έβαλες, αλλά αξίζει τα λεφτά της. Έχω την 750i (το περσινό μοντέλο) και είμαι πολύ ευχαριστημένος.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μήπως κάποιος θα μπορούσε να μου πει καμιά γνώμη για να επιλέξω μεταξύ Cαnon MV850i και Canon MVX200i ? (μπορεί να κάνω λάθος και να μην είναι 200ι αλλά σκέτο 200).

Από ότι βλέπω στα συν της MV850i είναι το 0 lux (έναντι 1,5 της άλλης), το zoom (οπτικό 22 έναντι 14 και ψηφιακό 440 έναντι 280 ) και έχει DVin (ενώ η άλλη όχι). Από την άλλη πλευρά η MVX200i έχει αισθητήρα CCD 1/4.5", 1.33 millions pixels, ενώ η mv 850i 800.000. Στην τιμή η διαφορά είναι ασήμαντη.

Λόγω του ότι χρησιμοποιώ εδώ και χρόνια αναλογική κάμερα, δεν γνωρίζω σε τι να δώσω προτεραιότητα.

Ευχαριστώ και ελπίζω να μην χαλάω το θέμα, νομίζω ότι σχετίζεται με την αρχική ερώτηση.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το Firewire (IEEE1394) είναι απαραίτητο γιά μεταφορά βίντεο στον υπολογιστή. Το USB χρησιμεύει μόνο γιά λειτουργία web cam και γιά μεταφορά στατικών εικόνων.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αρχειοθετημένο

Αυτό το θέμα έχει αρχειοθετηθεί και είναι κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...