Προς το περιεχόμενο

ποια διανομη?


Dj_kourampies

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 34
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Οχι, εννοώ...

Μήπως είναι πιθανό να κάνω καμιά χοντράδα και ανοίξω τρίτο partition κατά λάθος?

Και επίσης πόσο χώρο προτείνετε για το partition του Suse?(τώρα που τα λέμε εγώ δεν έχω χρησιμοποιήσει Linux και το θέλω για να το μάθω και άντε να μπαίνω καμιά φορά στο internet καθώς τα υπόλοιπα γίνονται και με τα Windows Xp.

Συγκεκριμένα όμως το πρώτο partitition έχει χώρο 30 Gb(εκεί έχω τα Windows και τα υπόλοιπα προγράμματα όπως το firefox, το antivirus κτλ) και το δεύτερο partition έχει χώρο 80 Gb.Μήπως θα έπρεπε να περάσω τα αρχεία του πρώτου partition στο δεύτερο λόγω μεγαλύτερου χώρου και στον πρώτο να βάλω το Suse?Αλλά και πάλι, 30 Gb δεν είναι πολύ για το Suse?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μα, τί κάνω λάθος?

Βάζω το DVD του Pc-Magazine, ανοίγει και μετά βλέπεις εκεί στον πίνακα το Suse.Το ανοίγω και μου δείχνει ένα .iso αρχείο που δεν ξέρω τι να το κάνω.Μήπως πρέπει να κάνω επανεκίνηση με το DVD μέσα και να βάλω να κάνει booting απο το DVD?Δεν ξέρω τι να κάνω.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το αρχείο iso πρέπει να το κάνεις εγγραφή σε DVD.

Kατέβασε το http://dpaehl.dd6338.kasserver.com/cdr/isoburn.zip

Steps to burn an ISO-image

1. Start ISOBurn

2. Choose "Open"

3. Browse to the ISO file you want to burn on cd/dvd

4. Select the ISO file

5. Choose "Burn"

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Λοιπόν, παίρνω το iso. το βάζω με το Alcohol 120% στο virtual cd.Τώρα?

 

Βασικά θα πατήσεις από το Alcohol 120% :

Οδηγός εγγραφής->Έρευνα

Εκεί θα επιλέξεις το ISO από το Pcmag και στη συνέχεια θα πατήσεις επόμενο

και θα γίνει η εγγραφή του σε ένα άδειο DVD

(το οποίο όταν τελειώσει η εγγραφή , θα είναι bootable και έτοιμο για να εγκαταστήσει το Linux)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Λοιπόν, με το Isoburn γράφω το .iso αρχείο απο το dvd του Pc Magazine σε ένα άλλο, όμως αν το δώ απο τα Windows βλέπω ότι έχει ελεύθερο χώρο 0 bytes και πιασμένο χώρο 0 bytes.Επίσης, πώς θα κάνω booting απο αυτό το dvd?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αρχειοθετημένο

Αυτό το θέμα έχει αρχειοθετηθεί και είναι κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.


  • Δημιουργία νέου...