Προς το περιεχόμενο

Xbox ftp


parisb

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 31
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Το θέμα είναι να βάλετε στο ίδιο range ip σε PC και X-box και θέλει προσοχή το καλώδιο..

Π.χ.

X-box -> 192.168.1.2 με subnet 255.255.255.0

PC-> 192.168.1.1 με subnet 255.255.255.0

Έτσι θα λειτουργήσει!

Κάντε restart x-box,

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Aπό τη φωτογραφία

http://img32.imageshack.us/my.php?image=dsc016626ju.jpg

στην πρώτη ή δεύτερη ip

θα βάλω Π.χ.

X-box -> 192.168.1.2 με subnet 255.255.255.0

Επίσης πως τα κάνω save στο xbox γιατί κάθε φορά που το ανοίγω μου βάζει πάλι τις δικές του.

Ευχαριστώ πολύ.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Aπό τη φωτογραφία

http://img32.imageshack.us/my.php?image=dsc016626ju.jpg

στην πρώτη ή δεύτερη ip

θα βάλω Π.χ.

X-box -> 192.168.1.2 με subnet 255.255.255.0

Επίσης πως τα κάνω save στο xbox γιατί κάθε φορά που το ανοίγω μου βάζει πάλι τις δικές του.

Ευχαριστώ πολύ.

 

 

Eksartate apo pou trexeis to evox h opoio alo dashboard xrisimopieis.An to trexeis apo to skliro to evox, exei pros to telos twn rithmisewn mia epilogi save and exit opote kaneis etsi save tis rithmiseis. An twra trexeis to evox apo to dvd rom tote prepei na kaneis edit to arxeio evox.ini kai na eisageis esi tis rithmiseis ip ekei.Sti sinexeia to alagmeno evox.ini to kais se iso me ta ipolipa arxeia tou evox enoeite se ena diskaki kai kaneis boot.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Loipon bale akribws tis rithmiseis pou tha sou pw:

 

sto xbox:

IP:192.169.0.3

default gateway:192.168.0.1

subnet mask:255.255.255.0

 

sto pc:

IP:192.168.0.1

default gateway:192.168.0.3

subnet mask:255.255.255.0

 

EPISIS!!!:::

apenergopiise opoio firewall exeis kai ayto twn windows xp.energopiise to internet connection sharing kai xrisimopiise flashfxp.ayta

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

DIMERR σε ευχαριστώ πολύ για την βοηθειά σου ,τρέχω το evox από το σκληρό ,αλλά όπως βλέπεις http://img32.imageshack.us/my.php?image=dsc016626ju.jpg

στα settings δεν υπάρχει save and exit :(

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

...αλλά όπως βλέπεις http://img32.imageshack.us/my.php?image=dsc016626ju.jpg

στα settings δεν υπάρχει save and exit :(

Οι επιλογές save and exit είναι παρακάτω, προχώρα λίγο με το down.

Θα σου πρότεινα, εκτός των άλλων να ενεργοποιήσεις την static ip. (Ισως γίνεται και χωρίς αυτό, αλλά έτσι κι αλλοιώς καρφωτές θα τις δώσεις).

Ακόμη, αν έχεις πάνω στο δίκτυο κανένα modem/router (απο πού ήρθε αυτή η ip 16.x.x.x?) ,τότε κλείσ'το καλού κακού. Το μόνο που μπορεί να προσφέρει είναι κανένα μπανάκι από το live.

Καλή τύχη.

 

BTW, Τί έγινε τελικά με το San Andreas?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Loipon bale akribws tis rithmiseis pou tha sou pw:

 

sto xbox:

IP:192.168.0.3

default gateway:192.168.0.1

subnet mask:255.255.255.0

 

sto pc:

IP:192.168.0.1

default gateway:192.168.0.3

subnet mask:255.255.255.0

 

EPISIS!!!:::

apenergopiise opoio firewall exeis kai ayto twn windows xp.energopiise to internet connection sharing kai xrisimopiise flashfxp.ayta

 

Tίποτε δεν έγινε το μαλα..... μου λέει connection failed ενώ έβαλα τις ip που μου είπες .Μήπως θέλουν αλλαγή και τα DNS που έχει;Tο μόνο που δεν έκανα είναι να ενεργοποιήσω το internet connection sharing γιατί δεν ξέρω πως...Να φταίει αυτό;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Loipon gia to internet connection sharing pigaineis stis sindeseis sou kaneis dekdi click-->properties-->advanced kai epilegeis allow other network users ktl....

 

Ektos apo ayto exeis balei tis dieythinseis stin karta diktiou sou??den arkei na tis baleis mono sto flashfxp.Pigaine sti sindesi tou topikou diktiou sou kane deksi click --->properties pigaine sto Internet protocol kai bale ekei tis ip,default gateway kai subnet mask pou sou edwsa gia to pc.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στην κάρτα δικτύου τα έχω βάλει όπως μου είπες, οκ και με το internet connection sharing αλλά τζίφος....Σε 2 διαφορετικά pc προσπαθώ και δεν συνδέομαι σε κανένα,3 καλώδια crossover άλλαξα αλλά τίποτε....

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Με το PC να έχει 192.168.1.1 & Subnetmask : 255.255.255.0

 

Use Static IP : YES

IP : 192.168.1.2

Subnetmask : 255.255.255.0

Default Gateway : 192.168.1.1

 

---

 

Εγώ συνδέω το xbox μέσω του router της dsl (έχει 4 ethernet)

Σε αυτή τη περίπτωση 192.168.1.1 έχει το router.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Loipon ena apo ta arxeia pou exei to evox einai to evox.ini.Sto pc sou anikse to me to notepad kai kane edit tis dieythinseis ip,default gateway kai subnet mask kai kane SAVE!!!.....Bale:

 

IP:192.168.0.3

default gateway:192.168.0.1

subnet mask:255.255.255.0

 

 

sti sinexeia kane xiso me kapoio programa p.x craxtion kapse to se diskaki kai kane boot sto xbox.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αρχειοθετημένο

Αυτό το θέμα έχει αρχειοθετηθεί και είναι κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.


  • Δημιουργία νέου...