Προς το περιεχόμενο

Μέχρι πόσο πάει ???


Fireball

Προτεινόμενες αναρτήσεις

παιδιά μέχρι πού μπορεί να φτάσει ένας AMD 64 3000+,με υδρόψυξη ?, μερικές δοκιμές που έκανα έφτασε στα 4200 αλλα δέν τον κράτησα πολύ μήπως και κάνει κάνα ΜΠΑΜ !!

 

Θερμοκραίες normal στα 35-40 full load

 

Τον έχει δοκιμάσει κανείς ?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αχ αυτά τα off-topic...αχ αυτά τα off-topic...

 

@ Fireball:

 

Δεν είναι κάτι δεδομένο.

Από κομμάτι σε κομμάτι διαφέρει.

 

Επίσης διαφέρει από πυρήνα σε πυρήνα...

Τι πυρήνα έχει ο δικός σου?

WinChester ? Venice ?

 

Επίσης όταν λες έφτασε 4200, εννοείς σε PR Rating? ( 4200+ ) ?

Γιατί 4,2GHz με υδρόψυξη σε AMD δεν πιάνεις ούτε για Save & Exit στο BIOS :D

 

Γενικώς stable με νερό οι WinChester / Venice παίζουν από τα 2500-3000 MHz [ ανάλογα το κομμάτι...μπορεί να είναι διαμάντι και να παίζει τέλεια στα 3G με υδρόψυξη, ενώ μπορεί να είναι μπανάνα και να κολώνει στα 2500 με υδρόψυξη :D ]

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

AMD AThlon 64 3000+ skt 939 tray Venice , αυτόν έχω έχω.

 

το 4.2 το έβγαλε στο boot, έτσι απο περιέργεια ρώτησα μιά και άσχετος απο overclock είπα να δώ τις αντοχές του, δέν έκανα μετρήσεις με κάποιο εργαλείο.

 

Δούλεψε μιά χαρα εδώ, τον κατέβασα πάλι όμως για να μήν κάνει κάνα τσουφφφφφ

 

Η απάντηση με κάλυψε

 

ευχαριστώ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

hn anysixeis tsouf pantws den kanoun eukola...aploa tha kleisei i automati prostasia apo ta bios pros to paron nomizw kai ena reset tou cmos kai eisai entaksei..toulaxiston etsi eixa kanei egw se enan celeron pou eixa palaiotera... kai douleve eutyxws giati itan kainourgios kai tha esfaza ton eauto mou...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

AMD AThlon 64 3000+ skt 939 tray Venice ' date=' αυτόν έχω έχω.

 

το 4.2 το έβγαλε στο boot, έτσι απο περιέργεια ρώτησα μιά και άσχετος απο overclock είπα να δώ τις αντοχές του, δέν έκανα μετρήσεις με κάποιο εργαλείο.

 

Δούλεψε μιά χαρα εδώ, τον κατέβασα πάλι όμως για να μήν κάνει κάνα τσουφφφφφ

 

Η απάντηση με κάλυψε

 

ευχαριστώ[/quote']

 

Τι 4.2 έβγαλε στο boot καλέ ? πλάκα κάνεις έτσι?

Ελπίζω να μην το λες σαν "αλήθεια", γιατί να κάνεις έστω post στα 4.2GHz με 3000+ [ και γενικώς για AMD 64 ] χωρίς extreme^extreme^extreme ψύξη, είναι αδύνατο.

Για να κάνεις έστω για 0.05s post στα 4.2GHz θες LN2 ( υγρό άζωτο ) για ψύξη, και να έχεις αλλάξει 1000 Athlon FX-55/57 μέχρι να σου κάτσει κάτι που και αν...

 

απλά κάποιο άλλο 4.2 είδες :)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μπορεί θα το ξαναανεβάσω και θα σου πώ με σιγουριά αλλα τόσο είδα τώρα άμα γράψω και κανένα κουφό απο λάθος ...... μεταξί μας :)

 

Στο boot την cpu τόσο μου την έβγαλε πάντως, αλλα όπως είπα δέν το κράτησα και πολύ ώρα (κάνα δύωρο) μήπως και ψοφίσει :)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αρχειοθετημένο

Αυτό το θέμα έχει αρχειοθετηθεί και είναι κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...